Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 11 12, 12:05

Andrius Butkus. 15 faktų, kurių apie mane nežinojote (papildyta lapkričio 12 d.)

Per daugiau nei penkmetį pramogų pasaulyje šokėjas A. Butkus (30) išdalijo šimtus interviu, dalyvavo dešimtyse televizijos laidų, tačiau iki šiol išlaikė ne vieną paslaptį. Šį kartą žurnalui „Privatu!“ Andrius atskleidė 15 dar negirdėtų faktų iš nenuobodaus savo gyvenimo.
Andrius Butkus
Andrius Butkus / V. Ovadnevo nuotr.
Temos: 1 Andrius Butkus

1.    Didžiausia auditorija, kuri stebėjo mano pasirodymą, buvo milijardas televizijos žiūrovų. Tai vyko Honkonge, kur buvau trumpam emigravęs. Dalyvavau sporto žaidynių pristatyme, kuris buvo švenčiamas Honkongo nepriklausomybės dienos proga. Tą renginį transliavo tiek vietinės šalies televizijos, tiek Kinijos bei Tailando TV kanalai. Šiek tiek kojos drebėjo, bet įtampą atlaikiau.

2.    Vaikystėje buvau labai apkūnus berniukas. Nors dabar esu liekno sudėjimo, darželio laikais buvau tarsi pampuškėlė. Atrodžiau kaip vaikas iš pasakų knygelės: dideliu pilvuku, raudonais žandais. Paauglystėje kūnas išstypo, pakito sudėjimas.

3.    Nemėgstamiausias darbas – kambarių tvarkymas. Galėčiau atlikti milijoną kitokių darbų, kad tik nereikėtų siurbti, šluostyti dulkių ir plauti grindų. Nekenčiu to! Vis dėlto, kai būtina, imu šluotą ar siurblį į rankas ir tvarkausi. Jei turiu daugiau laiko, darau tai neskubėdamas, preciziškai. Tačiau jei reikia susitvarkyti skubiai, tiesiog sugrūdu daiktus į spintas ir užremiu duris, kad niekas iš ten neiškristų...

4.    Sėkmingiausias gyvenimo poelgis – apsisprendimas lankyti šokių studiją. Tapti šokių profesionalu užsimaniau, kai man buvo šešiolika. Tai gana vėlyvas amžius rimtų ketinimų ant parketo turinčiam žmogui. Tačiau užsispyriau ir atkakliai siekiau užsibrėžto tikslo – išmokti šokti. Laimė, man pavyko. Būdamas dvidešimties, su šokių kolektyvu „Žuvėdra“ tapau pasaulio čempionu.

5.    Turiu sugebėjimų tiksliai nustatyti sveikatos negalavimus. Būdamas septyniolikos, nusprendžiau, kad man padidėjo angina ir kad ją reikia išpjauti. Savarankiškai nupėdinau iki artimiausios ligoninės ir pasakiau gydytojams, kad kuo skubiau darytų operaciją. Iš pradžių  medikai į mane pažiūrėjo kiek keistokai, net pasukiojo prie smilkinio pirštą. Tačiau kai apžiūrėjo detaliau, pamatė, kad iš tiesų reikia kuo skubiau operuoti anginą. Ar pats galėčiau ir išsioperuoti? Tiesą pasakius, niekada nebandžiau, bet turiu laiko dar daug ko gyvenime išmokti (juokiasi).

6.    Mėgstu ruošti maistą, tačiau nė karto gyvenime negaminau pagal receptą. Man patinka sukiotis prie puodų – tai ir smagus laisvalaikio leidimas, ir būdas atsipalaiduoti. Tačiau gaminu tik tuomet, jei būna ką vaišinti. Sau maisto niekada neruošiu – nueinu į kavinę ir pasistiprinu. Beje, niekada gyvenime neteko gaminti pagal receptą. Man patinka improvizuoti. Ne tik virtuvėje (šypteli).

7.    Daug kas nustemba sužinoję, kad nekenčiu pomidorų ir vištienos. Šių produktų niekada nenaudoju savo patiekaluose, nes jie man labai neskanūs. Tiesa, mėgstu agurkus ir kalakutieną.

8.    Ilgiausias laiko tarpas, kurį praleidau nesumerkęs akių, buvo 48 valandos. Tiek laiko nemiegojau todėl, kad teko daug skraidyti po Aziją ir tvarkyti svarbius reikalus. Net ir po tų 48 valandų buvo sunku užmigti, nes organizmas išsibalansavo. Tačiau vėliau atsimiegojau su kaupu.

9.    Didžiausia išdaiga, kurią iškrėčiau, – išstūmiau iš suolo draugę. Šį įvykį atsimenu kaip šiandien. Viskas vyko pirmoje klasėje. Sėdėjau su mergaite viename suole ir pastebėjau, kad ji kur kas dailiau rašo raides. Tai mane labai supykdė, todėl nusprendžiau išstumti ją iš suolo. Po to įvykio mudu daugiau niekada nesėdėjome drauge, o už iškrėstą išdaigą mokytoja pastatė mane į kampą.

10.    Moku pažvairuoti viena akimi. Tai darau norėdamas pasimaivyti. Pats nesuprantu, kaip man tai pavyksta, tačiau viena akimi žiūriu tiesiai, o kitą galiu pasukti arba į vieną, arba į kitą pusę. Jeigu projekto „Kviečiu šokti“ komisijos nariai kada nors mano partnerei Erikai Vitulskienei ir man išsakys nepagrįstą kritiką, imsiu į juos neįprastai žvairuoti.

11.    Keisčiausias mano sugebėjimas – abiejų ausų krutinimas vienu metu. Šį savo „talentą“ atradau dar vaikystėje. Kai nusprendžiau geriau pažinti save, ėmiau ieškoti išskirtinių bruožų. Taip atradau ausų krutinimą. Galbūt man reikėtų dalyvauti kokioje nors talentų paieškų laidoje? Galbūt pavyktų laimėti apvalią pinigų sumelę? (Juokiasi.) Reikės gerai apsvarstyti šią galimybę!

12.    Mano silpnybė – kelionės. Galėčiau nieko kita nedaryti, tik keliauti ir keliauti. Jau aplankiau visas Europos šalis. Kai kurias net po kelis sykius. Dabar mano tikslas yra nuvykti į Meksiką. Juk ne veltui ten kasmet atostogauja Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus (šypteli).

13.    Vaikystėje ir paauglystėje turėjau 4 augintinius. Man teko auginti tris šuniukus ir vieną katę. Patirties įgijau užtektinai, tačiau dabar nenoriu turėti jokių augintinių. Dėl įtempto darbo grafiko neturėčiau pakankamai laiko deramai jais pasirūpinti, todėl tik pasmerkčiau myriop.

14.    „Facebook“ sakau „ne“. Nors dabar pusė pasaulio eina iš proto dėl socialinių tinklalapių, nematau prasmės kelis kartus per dieną atnaujinti savo paskyrą ir informuoti draugus apie tai, kaip išsimiegojau, ką valgiau ir pan. Nesmerkiu tų, kurie taip afišuojasi, tačiau pats to nedarau. Užklystu į savo paskyrą „Facebook“ tik retsykiais, norėdamas pasitikrinti, ar negavau kokių nors svarbių laiškų.

15.    Esu alergiškas šalčiui. Šaltuoju metų periodu negaliu išeiti į lauką be pirštinių ir šiltų drabužių. Man būtina šiltai apsirengti, kitaip staiga pašlija sveikata, susilpnėja inkstų veikla ir prasideda sąnarių skausmai. Tai pavojinga kiekvienam šokėjui. Mielai šaltuoju periodu kaip koks lokys užmigčiau žiemos miegu arba išskrisčiau į šiltuosius kraštus, o į Lietuvą grįžčiau tik vasaroti.

„Privatu“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką