15min be reklamos
2015 09 17, 17:17

Andrius Mamontovas nusiskuto plaukus – siunčia žinią vėžiu sergantiems vaikams

Muzikantas Andrius Mamontovas nusiskuto plaukus. Tai padarė vedinas kilnaus tikslo – prisijungęs prie akcijos „Nusiskusiu plaukus dėl sergančių vaikų“ jis siekia atkreipti dėmesį į vėžiu sergančių vaikų problemas.
Andrius Mamontovas
Andrius Mamontovas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Andrius Mamontovas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Andrius Mamontovas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Andrius Mamontovas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Andrius Mamontovas

Žmonės.lt A.Mamontovas pasakojo prie akcijos „Nusiskusiu plaukus dėl sergančių vaikų“ prisijungęs po to, kai jį pakvietė pati idėjos autorė – 17-metė Ieva Krivickaitė. Mergina siekia surinkti 30 tūkst. eurų ir paaukoti juos vėžiu sergantiems likimo nuskriaustiesiems. 

Pirmiausia A.Mamontovas tiesiog nusifotografavo rankose laikydamas akcijos simboliu tapusį plakatą, vėliau paaukojo pinigų, o dabar ir pats ryžosi nusiskusti plaukus. 

„Ieva pati pakankamai jauna, jai 17 metų. Ji visąlaik būna šalia sergančių vaikų, juos gerai pažįsta, kartu su jais gyvena, kartu džiaugiasi ir liūdi. Pati būdama tokio amžiaus ji gerai jaučia, kas sergantiems vaikams yra svarbu.

Ieva sakė, kad kai kurie tų vaikų yra per maži, kad suvoktų, jog serga sunkia liga. Bet jiems labai sunkus momentas, kai nukerpa plaukus. Kartais jie tampa atstumti bendraamžių, kompleksuoja, jaučiasi kažkokie kitokie. Bet juk jie tokie patys vaikai, kurie turi tokią pačią vaikystę...“ – bendraudamas su Žmonės.lt svarstė A.Mamontovas.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Andrius Mamontovas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Andrius Mamontovas

Muzikantas nedvejojo, ar atsisveikinti su plaukais: „Atrodytų, kas čia tokio nusikirpti plaukus? Bet žinau, kad nedaug žmonių išdrįso tai padaryti. Kviečiu visus palaikyti šią akciją. Plaukai yra toks dalykas, kuris atauga. Nieko blogo nenutinka – jie sugrįš. O tam vaikui, kuris yra plika galva, tai labai graži žinutė, kad mes esame kartu su juo: žiūrėk, mes irgi be plaukų, ir nieko tokio – nesam blogesni, negražesni ar kokie kitokie. Dabar aš atrodau taip pat, kaip tie vaikai. Jie turėtų jausti mano palaikymą.“

Apie akciją 

I.Krivickaitės sugalvotos akcijos „Nusiskusiu plaukus dėl sergančių vaikų“ idėja – paprasta. Onkologinėmis ligomis sergantiems mažyliams ji siekia surinkti 30 tūkst. eurų, o pasiekusi šią sumą nusiskus savo ilgus, storus ir vešlius plaukus – atsisveikins su jais taip, kaip atsisveikinti tenka ligoniukams. 

Tokia Ievos idėja, per trumpą laiką sudominusi ir būrį garsių žmonių, gimė kiek daugiau nei prieš metus. Kartą ligoninėje ji prasilenkė su maža mergaite ir nugirdo ją tariant: „Mama, man nukris plaukučiai, aš būsiu negraži.“

Ievai suspaudė širdį: „Pažvelgiau į jos ant pečių krentančias garbanas ir pasidarė be galo liūdna. Norėjau ką nors pasakyti, bet nežinojau, ką. Mačiau, kaip graudinasi mama, nes jai irgi viskas buvo nauja. Tą akimirką norėjosi pačiai nusikirpti plaukus ir padrąsinti: „Juk ataugs.“

Po kurio laiko I.Krivickaitės galvoje ir gimė mintis – surinks 30 tūkst. eurų sergantiems vaikams. O tada ryšis avantiūrai. „Surinkusi šią sumą vėžiu sergantiems vaikams nusiskusiu savo storus, mylimus plaukus ir įrodysiu vaikams, kad juos palaiko labai daug žmonių. Ir kad be plaukų jie taip pat nuostabūs! Ar padėsite man įgyvendinti šį iššūkį vardan visų vėžiu sergančių vaikų?“ – prisidėti prie iššūkio provokuoja Ieva.

Paaukoti onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams ir prisidėti prie I.Krivickaitės akcijos galite pervesdami aukas: 

Sąskaitos Nr. LT77 7300 0101 4079 5625
Paramos ir labdaros fondas „Mamų unija“, Paskirtis - PALAIKAU IEVĄ
Įmonės kodas: 302288579
Swedbank AB
Banko kodas 73000
BIC – HABALT22
Iniciatyvą galima palaikyti ir pavedimu iš užsienio per PAYPAL sistemą. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką