Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 01 05, 12:22

Andrius Pauliukevičius: „Nepatyrusiems patarčiau vaisius naudoti kaip filme „Nepatyręs“

Pastaruosius metus galima vadinti tikru lietuviško kino atgimimu: tik spėk rinktis, kur eiti ir ką pamatyti – yra ir dramų, ir komedijų, ir dokumentikos, ir animacijos. Iš jų visų itin išsiskiria naujausias lietuvių darbas – komedija „Nepatyręs“. Sėkmę naujajam filmui žada tiek jį jau matę žinomi žmonės, tiek kino industrijos profesionalai.
Audrius Bružas komedijoje „Nepatyręs“
Audrius Bružas komedijoje „Nepatyręs“ / Petro Pienausko nuotr.

„Rekomenduoju, prisijuokiau iki ašarų. Filmas buvo nuostabus ir kiekvienas aktorius idealiai tiko tam vaidmeniui, kurį įkūnijo“, – iškart po premjeros savo paskyroje „Facebook“ paskelbė Gintarė Gurevičiūtė. Ji sako, kad nepraleidžia nė vieno kino teatruose pasirodančio naujo lietuvių kinematografijos darbo.

Komedijos labai patinka ir dizainerei Juliai Janus. „Mėgstu gerą komediją. Drasią ir kibirkščiuojančią. Tai sunkiausias žanras tiek teatre, tiek kine. Juk kiekviena visuomenė juokiasi iš skirtingų dalykų. Todėl sukurti universalią komediją beveik neįmanoma“, – teigia ji.

Dizainerė sako, kad laukė filmo „Nepatyręs“. „Buvau skeptiška – kaip prieš bet kokį kitą lietuviško filmo pasirodymą. Tačiau šį kartą filmas labai pradžiugino. Jis sukurtas puikiai. Turi viską, ko reikia komedijai. Įtraukia ir išėjęs supranti, kad tobulai praleidai laiką. Ramūnas plakatuose atrodo apgailėtinai, o filme žadina dideles simpatijas. Audrius Bružas – genialus aktorius. Iš komedijos galima ir pasimokyti: jei nori, kad tau artimas žmogus pasikeistų į gera, reikia nepabijoti pasakyti apie jį visą tiesą“, – įspūdžiais dalijasi J.Janus.

Pritartų net dietologai

„Komedijoje humoro forma perteikta daug teisybės, to, kas svarbu žmonių tarpusavio santykiuose. Humoro naudojimas leidžia pasakyti dalykus, kuriuos rimta veido išraiška drįstų pasakyti ne visi ir ne visada. Tad mano patarimas nepatyrusiems būtų naudoti vaisius ir naudoti juos taip, kaip tai darė filmo herojus. Manau, šiai idėjai pritartų ir sekso ekspertai, ir dietologai“, – šypsosi Europos kultūrizmo čempionas, treneris Andrius Pauliukevičius, vasarą ir pats nusifilmavęs lietuviškoje romantinėje nuotykių komedijoje „Dėdė, Rokas ir Nida“.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Filmo „Nepatyręs“ premjera
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./ Andrius Pauliukevičius su žmona Ilka

Žiūrint filmą A.Pauliukevičiui labiausiai patiko daugybė labai nepatogių situacijų, į kurias papuola pagrindiniai filmo herojai Ramūnas Jakutis ir Londono striptizo klube dirbanti lietuvė Diana (vaidina Edita Užaitė). „Žiūrėdamas visą laiką galvojau, kaip aš tose situacijose būčiau elgęsis. Reiškia, filmas įtraukė“, – teigia A. Pauliukevičius.

Kam ir kaip vaisius komedijoje „Nepatyręs“ naudojo Ramūnas Jakutis, žiūrėkite čia: 

VIDEO: Kunilingas pradedantiems: "Šito niekam niekada nedaryk!"

Komedija – populiariausias žanras Lietuvoje

Animatorius, vienas iš „Studio Mitkus“ įkūrėjų Tomas Mitkus naująją komediją giria už tai, kad nors jos siužetas ir „erotiškai užturbintas“, tačiau „įvykdymas buvo labai subtilus, nenuvulgarintas“. 

„Pats dirbu kino industrijoje, tad, kaip jos atstovas, noriu pagirti kuriant komediją priimtus strateginius sprendimus. Pradedant nuo to, kad buvo kūrybiškai adaptuotas kanadiečių scenarijus ir baigiant tuo, kaip profesionaliai buvo pasirinktos filmo lokacijos. Kino teorija ir atlikti tyrimai rodo, kad tokie sprendimai padeda pasiekti didžiausią įmanomą auditoriją: filmas skirtas lietuviams, kartu su jais keliaujame į Londoną, kur taip pat gyvena daug mūsų tautiečių, dar įjungiame ir kaimynus – latvius, lenkus“, – sako kinematografiją ir animaciją Vilniaus Gedimino technikos universitete dėstantis T. Mitkus.

Jo atlikti tyrimai rodo, kad komedija yra pats populiariausias kino žanras Lietuvoje. Tad naujas lietuviškas, subtiliai sukurtas filmas „Nepatyręs“ be jokios abejonės turi patikti visiems linksmų plaučių lietuviams.

Subtilios meilės pamokos

Komedijoje „Nepatyręs“ pasakojama neįprasta trisdešimtmetį perkopusio Ramūno Jakučio (vaidina Audrius Bružas) meilės istorija. Ramūnas yra labai geras ir sąžiningas vyrukas, tačiau labai ne koks meilužis. Ir tai tikrai žino Vaidutė (Ineta Stasiulytė) – Ramūno gyvenimo meilė. Atstumtas jos, Naujųjų metų išvakarėse pagrindinis filmo herojus atsiduria Londone, kur sutinka striptizo klube dirbančią tautietę Dianą (Edita Užaitė). Ji apsiima išmokyti Ramūną atsipalaiduoti ir mėgautis gyvenimu.

Komedija „Nepatyręs“ pastatyta pagal Jono Chernick Kanadoje sukurtą scenarijų. Šioje šalyje filmas ir buvo pirmiausia pastatytas, o šmaikščiu scenarijumi netruko susidomėti kitos kino kompanijos visame pasaulyje – nuo Prancūzijos iki Pietų Korėjos. Lietuviška komedijos versija pritaikyta mūsų šalies aktualijoms, joje kūrybingai įpinta emigracijos tema. Tai savitas, originalus, drąsus, linksmas ir romantiškas filmas su pikantiškomis pamokomis bei subtiliais patarimais visiems, ieškantiems meilės.

VIDEO: NEPATYRĘS (2015) 2'30 min. finalinis treileris: kas liks ant ledo šią žiemą?

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką