Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2017 01 05, 13:52

Atlikusi praktiką JAV medicinos centruose Deimantė Andriuškaitė svajoja ten kurti savo gyvenimą

Estetinės medicinos srityje dirbanti Deimantė Andriuškaitė (24) tobulinti savo įgūdžių nuvyko net už Atlanto – dvi savaites praktikavosi vienose geriausių medicinos klinikų JAV. Mergina grįžo ne tik pasikausčiusi naujausiomis žiniomis, bet ir gavusi pasiūlymų dirbti. Deimantė neslepia – baigus mokslus Lietuvoje, ji galvoja savo verslą bei gyvenimą kurti Amerikoje.
Deimantė Andriuškaitė
Deimantė Andriuškaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Dar vasarą pradėjusi ieškoti praktikos vietos, Deimantė Andriuškaitė į JAV išvyko tik žiemą. Pasak jos, praktiką gauti ir atlikti medicinos srityje nėra lengva.

„Norėjau dirbti bendrovėje „Cryopen“. Kai gavau patvirtinimą, labai apsidžiaugiau, tačiau kol neatskridau, nepamačiau visko, nepatikėjau, kad visa tai – realybė. Tiesą sakant, mielai pas juos vykčiau ir be užmokesčio padirbėti. Tai, ką parsivežiau, yra neįkainojama, – tikino mergina. – Praktikos metu turėjau išmokti viską apie kompaniją, kad galėčiau juos reprezentuoti, ir kad mane įleistų į visas klinikas kaip atstovę. Kitaip jokie pašaliniai žmonės ten nepatenka, nors ir turi diplomą.“

Asmeninio albumo nuotr./Deimantė Andriuškaitė
Asmeninio albumo nuotr./Deimantė Andriuškaitė

Visos kelionės metu Deimantė aplankė tris miestus – Naująjį Orleaną, Hjustoną ir San Fransiską. „Kiekviename mieste buvo skirtingos įmonės, bet viskas susieta su medicina, estetika bei sveikata. Kovingtone susipažinau su lazeriais. Čia gydytojas aprodė aparatus, naikinančius apgamus, pigmentines dėmes, randus, nudegimus. Daugiausia laiko praleidau Hjustone, viename geriausių vėžio centrų. San Fransiske – mokiausi chirurgijos klinikoje“, – sakė D.Andriuškaitė.

San Fransiske ji taip pat gavo progą su naujausiais įrenginiais atlikti klientams įvairias grožio procedūras. Kadangi viskas buvo labai įdomu ir nauja, ji čia kasdien praleisdavo nuo ryto iki vakaro ir po miestą beveik nespėjo pasivaikščioti.

Pasak jos, Amerikoje tiek technika, klinikos, tiek patys gydytojai yra aukščiausio lygio: „Labai daug aparatų nėra Lietuvoje, ir manau, kad dar daug metų nebus. Iš kosmetologijos pusės buvau mokyta dirbti su naujausiais estetinio grožio įrenginiais, kuriuos netrukus stengsimės su kolege parsivežti į Lietuvą.“

„Hjustone lankydamasi viename geriausių pasaulio vėžio centrų, domėjausi veido problemomis. Čia mačiau žmonių dėl ligos praradusius nosį ar kitus veido organus, taip pat sutikau menininkų, kurie pacientams piešia implantus“, – pasakojo mergina.

Asmeninio albumo nuotr./Deimantės Andriuškaitės praktika JAV
Asmeninio albumo nuotr./Deimantės Andriuškaitės praktika JAV

Taip pat pasisėmė idėjų, kaip pradėti savo verslą: „Amerikoje baigę mokslus žmonės susiburia į grupeles, kartu galvoja, ko trūksta, ką galima pagerinti, ir taip sukuria įmonę. Viešėdama susipažinau su 6 inžinieriais, kurie sukūrė sistemą, kai po avarijos ar traumos atvežus žmogų, užtenka įrašyti jo asmens kodą, ir iškart ekrane pasirodo visa ligos istorija nuo pat gimimo. Gaudydavau kiekvieną jų žodį! Visada idėjų turėjau daug, bet vis nežinojau, kaip įgyvendinti, nuo kur pradėti, kur ieškoti visos informacijos. O dabar sužinojau labai daug“, – šypsojosi Deimantė.

D.Andriuškaitė JAV svečiavosi ne pirmą kartą – daug kartu keliavo po kitas valstijas dirbdama modeliu. Nors šįkart laisvo laiko daug neturėjo, tačiau miestus apžiūrėti spėjo: „Hjustone ir San Fransiske dar nesu lankiusis. Šįkart pamačiau tikrą Ameriką, nes, pavyzdžiui, Majamyje, kur dažnai leisdavau laiką – vien ispaniškai kalbantys žmonės. O dabar viskas buvo kitaip. Iš tikrųjų, man Amerika yra nepaprasta šalis.“

Asmeninio albumo nuotr./Deimantės Andriuškaitės kelionė JAV
Asmeninio albumo nuotr./Deimantės Andriuškaitės kelionė JAV

„Naujasis Orleanas – įspūdingas miestas, kuriame buvo ir tebėra filmuojami garsūs filmai. Čia nesijauti kaip 21-ajame amžiuje: seni džiazo klubai, vudu parduotuvės, kuriuose galima įsigyti įvairiausių magiškų knygų, amuletų, kvapų bei garsiųjų vudu lėlių. Taip pat neišdildomą įspūdį paliko Antrojo pasaulinio karo muziejus ir teatras“, – kalbėjo ji.

Kadangi čia magija yra be galo populiari, Deimantė nepraleido progos apsilankyti pas vietinių parekomenduotą būrėją: „Esu buvusi pas būrėjus ir Lietuvoje, todėl buvo įdomu nueiti ir Naujajame Orleane. Magijos parduotuvėje yra atskiras kambarys, kuriuose jie priima klientus. Tačiau turėjau užsirašyti ir ateiti paskirtu laiku, nes buvo eilės laukiančių. Iš tikrųjų man visa tai yra įdomu, todėl ir pati nusipirkau taro kortas.“

Asmeninio albumo nuotr./Deimantės Andriuškaitės kelionė JAV
Asmeninio albumo nuotr./Deimantės Andriuškaitės kelionė JAV

Pasak merginos, Hjustonas – visiška priešingybė Naujajam Orleanui: „Tai – nepaprastai gražus miestas, ypač naktį, kai dangoraižiai viską apšviečia. Nuėjusi į SPA susipažinau su viena mergina, tad su ja kelis kartus lankėmės naktiniuose klubuose. Visgi, tiesą sakant, man Vilniaus vakarėliai daug smagesni, nes ten buvo viskas labai tuščia“, – juokėsi ji.

Asmeninio albumo nuotr./Deimantė Andriuškaitė su drauge JAV
Asmeninio albumo nuotr./Deimantė Andriuškaitė su drauge JAV

Dvi savaites domėjusis medicinos naujovėmis, Deimantė po praktikos sulaukė pasiūlymo grįžti dirbti. Tačiau kol kas ji žada įgytas žinias pritaikyti Lietuvoje.

„Noriu atvežti kažką naujo į Lietuvą, kas būtų veiksminga. Ši praktika mane privertė susimąstyti, todėl kitais metais ketinu studijuoti magistrantūrą. Būtų puiku susieti estetinės medicinos žinias kartu su biotechnologijomis. Bet taip pat dabar daug domiuosi, kokių diplomų reikia ir užsieniui, nes San Fransisko klinikai aš patikau, jiems reikia jaunų žmonių, tad ir mane labai kviečia prisijungti prie jų kolektyvo. Tačiau visa tai – nebent po poros metų“, – 15min pasakojo Deimantė Andriuškaitė.

Asmeninio albumo nuotr./Deimantė Andriuškaitė
Asmeninio albumo nuotr./Deimantė Andriuškaitė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką