2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Bankrutavusio aktoriaus skolų grąžinimo planą patvirtinusi teisėja: „Ramūnas Rudokas stengiasi!“

Vilnius miesto apylinkės teismas ketvirtadienio popietę paskelbė nutartį civilinėje byloje, kurioje buvo sprendžiamas klausimas dėl aktoriaus Ramūno Rudoko mokumo atkūrimo plano patvirtinimo. Finansinių įsipareigojimų planas R.Rudokui reikalingas, kaip asmeninį bankrotą patyrusiam skolininkui.
Ramūnas Rudokas
Ramūnas Rudokas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Teismas sostinėje paskelbė nutartį garsaus aktoriaus Ramūno Rudoko byloje, kurioje jis, kaip bankrutavęs fizinis asmuo, toliau derasi su banku „Nordea“ dėl galimybės grąžinti milžinišką skolą.

Šiandienio teisėjos Raimondos Vansevičienės paskelbto dokumento esmė: R.Rudokui yra patvirtintas planas, kaip artimiausius penkerius metus jam reikės tvarkytis su savo finansais.

Teismas patvirtino mokumo atkūrimo planą, kurį pasiūlė bankrutavusį aktorių kuruojantis bankroto administratorius. Jei nutarties neapskųs bankininkai, R.Rudokui beliks stengtis laikytis naujų jam paskirtų finansinių įsipareigojimų.

„Ramūnas Rudokas tikrai stengiasi!“, – aiškindama savo priimto sprendimo motyvus, pabrėžė šią bylą neviešuose posėdžiuose nagrinėjusi teisėja R.Vansevičienė.

Kaip žinoma, aktorių slegia dar litais iš „Nordea“ banko imta, bet negrąžinta paskola, per delspinigius ir palūkanas pavirtusi jam sunkiai pakeliama 144 tūkst. eurų skola. Pavasarį teismas R.Rudokui leido bankrutuoti.

Tuomet darbo ėmėsi aktoriui paskirtas bankroto administratorius. Kaip paaiškėjo dabar, derybos dėl konkretaus skolų grąžinimo grafiko nebuvo lengvos.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Ramūnas Rudokas prašo asmens bankroto
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Teisėja R.Vansevičienė.

Teisėja minėjo, kad tik antrasis R.Rudoko ir jo bankroto administratoriaus susitikimas liepos 26 d. su kreditoriais (banko ir VMI atstovais) davė šokių tokių rezultatų. Derantis dėl skolos grąžinimo grafiko ir sumų, šalims pavyko pasiekti tam tikrą kompromisą. Vis dėlto bankininkai neliko iki galo patenkinti, ir įsikišti vėl teko teismui.

Kaip paaiškino teisėja, jei susitarti būtų pavykę, visi proceso dokumentai galėtų būti tvirtinami rašytinio proceso būdu. Tačiau iškilus nesutarimams teisme vyko žodinis jų nagrinėjimas.

Teisėja atkreipė dėmesį, kad R.Rudokas dėjo tam tikras pastangas, stengdamasis sumažinti savo būtinąsias išlaidas. Išleidęs tiek, kiek neišvengiama, likusias lėšas skolininkas gali skirti kreditoriui.

Didžiąją R.Rudoko būtinųjų išlaidų dalį sudaro atžalų išlaikymas. „Vaiko interesas mums yra pirmiausiai“, – pabrėžė ir teisėja R.Vansevičienė, pagyrusi bankrutavusį garsų asmenį už pastangas asmeniniu sunkmečiu susiveržti diržą.

Anksčiau teismas buvo nurodęs, kad aktoriaus turimų nepilnamečių vaikų išlaikymui kas mėnesį reikia 1 325 eurų. Kitą neišvengiamų išlaidų dalį sudaro būsto nuomos, komunaliniai mokesčiai, maistui išleidžiami pinigai.

Konkrečią sumą, kurią aktoriui reguliariai galėtų mokėti bankui, apskaičiavo bankroto administratorius. Bankui pasiūlymas netiko. „Tačiau mes priėmėme bankroto administratoriaus siūlymą. Bankroto administratorius yra dirigentas šiame procese“, – aiškino teisėja.

Ji sakė suprantanti ir bankininkus, norinčius per penkerius metus atgauti kuo didesnę dalį savo paskolintų pinigų. Bet tuo pačiu teisėja pareiškė, kad ir bankas, dalydamas didžiules paskolas vadinamojo nekilnojamojo turto kainų burbulo metu, turi prisiimti atsakomybę ir realiai neįvertintą riziką.

Šiandienė Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartis gali būti skundžiama per 7 dienas. R.Rudokui ir jo įgaliotam bankroto administratoriui to daryti nėra prasmės, todėl belieka sulaukti banko „Nordea“ atstovų verdikto.​

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką