Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 11 09, 14:15

Birutė Petrikytė: „Sužinojusi, kad laukiuosi, svarsčiau ar žudytis, ar dar gyventi“

„Man buvo vos septyniolika. Sužinojusi, kad laukiuosi, neišmaniau, ką daryti: eiti žudytis ar dar gyventi“, – atvirai prabilo 57-erių šalies estrados atlikėja Birutė Petrikytė. Būdama penkiolikos ji pradėjo dainuoti mokyklos chore ir dar nesulaukusi pilnametystės ant rankų jau sūpavo dukrą. Tuo metu jauna motina susidūrė su daugybe sunkumų.
Birutė Petrikytė
Birutė Petrikytė / Kęstučio Vanago/BFL nuotr.

„Buvo laikas, kai mama vadinau savo močiutę, o tikrąją mamą – drauge. Tačiau turėti jauną mamą yra nuostabu“, – pasakojo ką tik keturiasdešimtmetį atšventusi atlikėjos dukra Andželika Petrikytė. Ji taip pat tapo dainininke.

Visgi ankstyva motinystė – labiau džiaugsmas ar vargas? Ypač kai jaunoms motinoms tenka atlaikyti ne tik visuomenės, tačiau ir artimųjų panieką.

„Kai pasijutau nėščia, mane paliko mylimasis ir labai smerkė mokytojai. Norėjau pasidaryti abortą“, – prisipažino septyniolikos metų dukrytę pasigimdžiusi vilnietė Ela.

Stereotipą, kad dažniausiai anksti mamomis tampa merginos iš nepasiturinčių šeimų, laužo kita išgirsta istorija.

52-ejų verslininko ir politiko Vidmanto Martikonio dukra Vidmantė pastojo būdama septyniolikos, o dar nesibaigus abitūros egzaminų maratonui pagimdė sūnų. Šiandien buvusio vicemero anūkui Mantvydui jau pusšeštų.

„Mūsų šeimoje aš visada viską sužinau paskutinis“, – su šypsena kalbėjo trijų dukterų tėvas. Kad viena jo atžalų savyje jau nešioja gyvybę, verslininkui šeimos moterys atskleisti išdrįso ne iš karto.

Jei apie netikėtai užsimezgusią gyvybę ne visuomet lengva prabilti ir šeimoje, iš kur rasti jėgų stojant prieš visuomenės teismą?

Apie ankstyvos motinystės džiaugsmus ir vargus – pokalbių laidoje „Negaliu tylėti“ trečiadienį 18.55 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką