Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

Bohemiškas vakaras: ypatinga kolekcija „Autoportretai“ ir garsūs svečiai

Ketvirtadienio vakarą Vilniaus „Pilies“ galerijoje duris atvėrė išskirtinė paroda. Čia verslininkas Vidmantas Martikonis pristatė kone penkiolika metų kauptą dailės kūrinių kolekciją „Autoportretai I“.
Danguolė Stachura, Vidmantas Martikonis su mama, Asta Valentaitė, Valdemaras Chomičius su žmona
Danguolė Stachura, Vidmantas Martikonis su mama, Asta Valentaitė, Valdemaras Chomičius su žmona / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Parodoje eksponuojama 60 darbų, nors kolekcijoje jų gerokai daugiau – virš 220. Tapybos darbai, skulptūros – visus juos vienija tai, kad kiekviename iš kūrinių menininkai įamžino pačius save.

„Kolekcionuoti reikia ne tam, kad sau turėtum ir laikytum tuos darbus užslėpęs. Norisi žmonėms parodyti, parodyti visuomenei, kitiems tapytojams. Juk tiek daug gražių kūrinių prikaupta! Jaučiu tam tikrą malonumą savo kolekcija pradžiuginti ir kitus“, – Žmonės.lt sakė V.Martikonis.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Martinkonių šeima
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Martikonių šeima

Tai jau trečioji jo paroda, tačiau šįkart ji kitokia, tęstinė. Pirmi 60 darbų bus eksponuojami maždaug mėnesį, vėliau juos pakeis kiti.

Patį pirmą darbą V.Martikonis įsigijo 2002 metais. Tuomet, kaip pats sako, net neturėjo minčių apie kolekcionavimą, jį tiesiog sužavėjo Raimundo Petrausko piešinys, kurį nusipirko iš paties menininko.

„Po pusmečio įsigijau antrą, Algio Griškevičiaus, autoportretą, vėliau – ir trečią. Galiausiai supratau, kad tai tampa kažkokiu tęstinumu, tam tikra gražia tradicija. Taip viskas ir prasidėjo“, – pasakojo kolekcinininkas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Danfuolė Stachura
V.Ovadnevo nuotr./Danguolė Stachura

„Autoportretais“ džiaugėsi ir parodos organizatorė, galerininkė Danguolė Stachura. Pasak jos, šioje ekspozicijoje telpa visa Lietuvos dailės kultūros istorija.

„Čia galima rasti įvairių menininkų autoportretus – nuo Kazio Šimonio iki šiuolaikinių menininkų. Kai kurių – ir ne po vieną, pavyzdžiui, Antano Kmieliausko yra bent keli darbai, tapyti skirtingais jo gyvenimo periodais. Yra ir tokių dailininkų, kurių jau nebėra ir gyvųjų tarpe. Augustino Savicko, Algio Skačkausko ir kitų. Dėl to kolekcija įgauna dar daugiau svorio“, – sakė ji.

Pasak D.Stachuros, autoportretai – lyg šiuolaikinės asmenukės. Esą piešdami save menininkai tarsi atsistoja prieš veidrodį, apnuogina savo silpnąsias vietas, pabrėžia privalumus.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Valda Bičkutė
V.Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Valda Bičkutė

Galerininkė džiaugėsi, kad V.Martikonio kolekcija sulaukė didelio dėmesio. Į bohemišką parodos atidarymo vakarą gausiai susirinko verslo, meno ir pramogų pasaulio atstovai. 

Tarp jų buvo galima sutikti dailininką Vilmantą Marcinkevičių, aktores Aureliją Tamulytę, Valdą Bičkutę, krepšinio trenerį Valdemarą Chomičių, ekonomistę Aušrą Maldeikienę, stilistę Astą Valentaitę, papuošalų kūrėją Nataliją Martinavičienę  ir daugelį kitų.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Valdemaras Chomičius su žmona Agne
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Valdemaras Chomičius su žmona Agne

V.Martikonį su parodos atidarymu pasveikino ir sostinės meras Remigijus Šimašius. Paroda „Autoportretai“ „Pilies“ galerijoje veiks artimiausią mėnesį. Vėliau bus surengta antra parodos dalis.

Daugiau parodos atidarymo akimirkų – nuotraukų galerijoje:

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Parodos „Autoportretai“ atidarymas
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Parodos „Autoportretai“ atidarymas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius