Sportas gyvai

Buvęs Irmos Jurgelevičiūtės vyras R.Lavinskas pabandė ištrūkti iš Pravieniškių kalėjimo

Irmos Jurgelevičiūtės (43) gerbėjai gal kiek primiršo, kad buvęs dainininkės sutuoktinis Rolandas Lavinskas yra nuteistas kalėti 20 metų, ir į laisvę turėtų išeiti tik 2019-ųjų pavasarį. Tačiau dėl dvigubos žmogžudystės ir skandalingos santuokos su žvaigžde išgarsėjęs 40-metis vyras dabar priminė apie save.
Irma Jurgelevičiūtė 2008 metų rudenį ištekėjo už Rolando Lavinsko. Pora išsiskyrė 2010-aisiais.
Irma Jurgelevičiūtė 2008 metų rudenį ištekėjo už Rolando Lavinsko. Pora išsiskyrė 2010-aisiais. / Valdo Kopūsto ir Scanpix nuotr.

Rolandas Lavinskas pasinaudojo galimybe prašyti lygtinio paleidimo. Tiesa, kol kas nesėkmingai

Kauno apygardos teismas išnagrinėjo nuteistojo R.Lavinsko skundą, kuriuo jis nesutiko su pernykščiu Kaišiadorių apylinkės teismo verdiktu, užkirtusiu jam kelią anksčiau laiko išeiti į laisvę.

Paties R.Lavinsko ir kalinius vertinančios specialios komisijos požiūriu, šis nuteistasis jau pasirengęs jam likusią bausmės dalį atlikti neizoliuotas nuo visuomenės. Esą buvęs Irmos sutuoktinis jau padarė reikiamas išvadas, pasitaisė ir išėjęs į laisvę niekam nebūtų pavojingas, o gal netgi socialiai vertingas.

Tačiau teisėjai bent kol kas mano kitaip.

Kauno apygardos teismas patvirtino, kad jų kolegos iš Kaišiadorių buvo visiškai teisūs, neatverdami už dvigubą žmogžudystę nuteistam vyrui vartų į laisvę.

Scanpix nuotr./Rolandas Lavinskas
Scanpix nuotr./Rolandas Lavinskas

Teisėjų manymu, R.Lavinskas vis dar laikytinas už spygliuotų vielų, nes nepraleido ten pakankamai laiko ir neapmąstė savo poelgio. Juolab jo elgesys nelaisvėje nerodo, kad išleistas iš Pravieniškių jis taptų pavyzdingu piliečiu.

R.Lavinskui pakeliui į laisvę koją labiausiai pakišo tai, kad kalėdamas jis padarė net 39 drausmės pažeidimus. Už tai nuteistasis net 29 kartus yra gavęs oficialias nuobaudas. Tuo tarpu už gerą elgesį R.Lavinskas nelaisvėje yra skatintas vos 9 sykius.

Buvęs Irmos sutuoktinis pagal specialią metodiką priskiriamas vidutinės rizikos grupės asmenims.

Nuteistuosius giliau vertinantys specialistai yra apskaičiavę, kad jo asmenybę šiuo metu galima vertinti 47 balais.

Pagal specialios metodikos skalę tai reiškia, kad R.Lavinskas priskiriamas vidutinės rizikos grupės asmenims. Lengviausiai lygtinai į laisvę teismai paleidžia tuos, kurie patenka į žemiausios rizikos grupę.

Vedybos ir skyrybos su Irma Jurgelevičiūte

Pastarąjį sykį R.Lavinsko pavardė viešoje erdvėje garsiai skambėjo 2010-ųjų rudenį, kai buvo aptarinėjamos jo skyrybos su Irma Jurgelevičiūtė.

Valdo Kopūsto/Scanpix nuotr./Irma Jurgelevičiūtė
Valdo Kopūsto/Scanpix nuotr./Irma Jurgelevičiūtė

Pats R.Lavinskas kaltino Irmą lengvabūdišku, atsainiu požiūriu tiek į santuoką, tiek apskritai į gyvenimą. I.Jurgelevičiūtė savo ruožtu aiškino pavargusi girdėti nuolatinius kalinčio sutuoktinio priekaištus. Pora oficialiai ištuokta 2010-ųjų rugpjūčio 13 dieną.

Ne ką mažesniu skandalu nei šios skyrybos buvo virtusi ir Irmos santuoka su Rolandu.

Pora 2008-ųjų spalį susituokė ten, kur R.Lavinskas tūno iki šiol – Pravieniškių pataisos namuose.

Bausmės R.Lavinskui termino pabaiga yra 2019 m. gegužės 27 d.

Kai pateko į kalėjimą, Rolandas negalėjo svajoti ne tik apie santuoką su įžymybe, bet iš viso apie jokius malonumus šiame gyvenime. Mat pirminis jam nuskambėjęs teismo verdiktas buvo griežčiausias – nelaisvė iki gyvos galvos. Tačiau vėliau teisėjai sutiko pakeisti R.Lavinskui skirtą bausmę kalėjimu 20 metų.

Bausmės termino pabaiga yra 2019 m. gegužės 27 d.

Anykščių rajono Kurklių kaimo gyventojas R.Lavinskas yra nuteistas už tai, kad 1999 metų gegužę netoli Kavarsko miestelio iš savanaudiškų paskatų itin žiauriai nužudė du vyrus. Budelio aukomis tapo buvęs Anykščių rajono savivaldybės tarybos narys, vėliau verslininku tapęs Kęstutis Ungurys ir bendrovės „Mėsėčiai“ direktoriaus pavaduotojas Ričardas Kazlauskas.

Beje, Irma Jurgelevičiūtė po skyrybų su kaliniu dar ilgai naudojo jo pavardę. Bent jau po vagysčių televizijos projekto „Šok su manimi“ užkulisiuose Irma buvo teisiama Lavinskienės pavarde.

Pakartotinai lygtinio paleidimo R.Lavinskas, pravarde Limonas, teismo galės prašyti jau po pusės metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius