Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 01, 12:35

Cerebriniu paralyžiumi serganti Ajana Lolat pagerino pasaulio rekordą

Lietingą spalio 1-osios rytą cerebriniu paralyžiumi serganti Ajana Lolat pagerino pasaulio Guinnesso rekordą. Per mažiau nei 10 valandų trukusį „Svajonių žygį“ („Hike For Dreams“) Verkių ir Pavilnių regioniniuose parkuose moteris su ramentais nuėjo 14,5 km.
Ajana Lolat žygis siekiant pagerinti Guinnesso rekordą
Ajana Lolat / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Ajanos žygis prasidėjo 2 valandą ryto Verkių regioniniame parke ir tęsėsi per naktį. Paskutiniuose rekordui skirto maršruto kilometruose prie moters prisijungė ir komandos nariai, bičiuliai bei kiti neįgalieji.

Šeštadienį paskelbta, kad Ajana pasiekė naują rekordą – ji per 9 val. 39 min. trukusį žygį nuėjo 14,5 km.

Iki šiol pasaulio rekordo savininkas buvo buvęs bėgikas Bradas Luitenas, istorinį pasiekimą užfiksavęs 2015-aisiais. Jis per 12 valandų nužygiavo 10 kilometrų.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Ajanos Lolat žygis siekiant Gineso rekordo
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Ajanos Lolat žygis siekiant Gineso rekordo

Einant paskutinius kilometrus Ajaną palaikė ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. Feisbuko paskyroje jis pasidalijo A.Lolat nuotrauka ir džiaugėsi jos ryžtu.

„Ištvermės ir palaikymo Ajanai įveikiant likusius kilometrus!

Šiąnakt socialinių mokslų doktorantė, visuomenininkė ir labdaringo projekto „Mulan fondas“ įkūrėja Ajana Lolat pradėjo siekti Gineso rekordo!

2 valandą nakties Verkių regioniniame parke startavusi, per 12 valandų ji ketina pėsčiomis nueiti 15 kilometrų ir pasaulio rekordą pagerinti net 5 kilometrais. Sakytumėte, kas čia tokio?

Po šia akcija slypi nepaprasta Ajanos asmenybė ir ilgametė misija.

Ši nuostabi jauna moteris, serganti cerebriniu paralyžiumi, ne tik siekia atkreipti dėmesį į neįgaliuosius, bet ir renka lėšas, siekdama padėti šeimoms įsigyti bei treniruoti šunis asistentus. Su pirmuoju Lietuvoje šunimi asistentu, vokiečių avigane Mulan, Ajana ir leidžiasi į prasmingus žygius. Savo pavyzdžiu ji siekia įrodyti, kokia svarbi šuns vedlio misija judėjimo sunkumų turintiems asmenims ir koks aktualus poreikis įtvirtinti šuns pagalbininko sąvoką mūsų šalies teisės aktuose.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Ajanos Lolat žygis siekiant Gineso rekordo
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Ajanos Lolat žygis siekiant Gineso rekordo

Džiaugiuosi, kad šiandien palaikyti Ajaną prisijungs ir Prezidentūros kanceliarijos bei mano globojamo projekto „Lietuvos galia“ atstovės.

Ačiū už įkvepiantį pilietiškumo ir socialinės atsakomybės pavyzdį. Tikiu, kad kūrybingi, savo šviesiomis idėjomis tikintys ir tvirtos valios žmonės kuria Lietuvos ateitį – dar stipresnę ir teisingesnę!“, – rašė LR prezidentas G.Nausėda.

Prieš „Svajonių žygį“ A.Lolat portalui Žmonės.lt sakė, kad svarbiausia jai – ne rezultatas, o skleidžiama žinutė. Būtent dėl to tai – ne šiaip pasivaikščiojimas, o didžiulis renginys.

Ajana pasakojo, kad norint pagerinti rekordą, tiesiog išeiti pasivaikščioti nepakanka – viską reikia filmuoti, matuoti. Net keliems žingsniams padėjus ramentus į šoną ar įsikibus į mylimą augintinę ir vedlę Mulan, Ajana būtų buvusi diskvalifikuota.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Ajanos Lolat žygis siekiant Gineso rekordo
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Ajanos Lolat žygis siekiant Gineso rekordo

„Aišku, reikėjo pasiruošti ir fiziškai, bet kartu organizuoti ir renginį. Pasirūpinti, kad žmonės turėtų ką valgyti, kur eiti į tualetą, kad turėtų ką gerti ir ką veikti. Darbo daug, tikimės geriausio.

Mes žygiuojame ne tiek dėl Guinnesso rekordo, kiek dėl šunų asistentų. Norime parodyti, kaip šie vedliai padeda žmonėms, kiek mes per metus nuveikėme su jais, ką dar galime padaryti. Norime pakviesti kuo daugiau žmonių, kad visi smagiai praleistų laiką ir tuo pačiu, kuo daugiau sužinotų ir ta žinutė sklistų.“

Lietuvoje šiuo metu treniruojami penki šunys asistentai.

Jau kurį laiką Ajana su savo komanda vysto labdaringą projektą „Mulan fondas“, kuris renka lėšas ir padeda šeimoms įsigyti bei treniruoti šunis asistentus. Tiesa, pasak jos, rasti rėmėjų nėra lengva – nors žmonės ir geranoriški, pastarųjų kelių metų įvykiai pasaulyje sumaišė visas kortas.

„Turime prisiminti, kad krizinių situacijų paskutiniu metu buvo itin daug. Yra žmonių, kurie norėtų prisidėti, bet nebegali, nes paėmė kitus projektus – nebūtina remti mūsų projektą, svarbiausia, kad žmonės ir organizacijos būtų solidarūs su kitais.

Kai kurie nori padėti, bet negali, sako, kad gali paremti metų gale. Mes net nežinome, ar iki metų galo projektas išliks gyvas, dar net nežinome, ar rekordą sėkmingai pasieksime. Kiti prašo paskambinti po mėnesio, kai grįš iš atostogų – tada mums irgi bus vėlu. Po mažą dalelę ir sudėliojame per laiką.“

Tiesa, tai – ne pirmasis Ajanos pasiekimas. 2021-ųjų metų liepos mėnesį A.Lolat su ramentais ir šuns asistento pagalba perėjo daugiau nei 12 km ilgumo trasą ir pasiekė šalies rekordą.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Ajanos Lolat žygis siekiant Gineso rekordo
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Ajanos Lolat žygis siekiant Gineso rekordo

Pasak Ajanos, jos siektas Lietuvos rekordas taip pat turėjo misiją skleisti žinią apie šunis asistentus, tačiau pagal Lietuvos rekordų taisykles, jos komandai nebuvo leidžiama apie tai kalbėti – tik apie paties rekordo siekimą.

„Rekordas rekordui nelygu. Dažniausiai siekdamas rekordo tu rungtyniauji su kažkuo, kas greitesnis ar stipresnis. Bet šioje srityje yra kitaip. Dabartinis Guinnesso rekordas yra 10 kilometrų per 12 valandų. Jį pasiekęs žmogus per savo žygį nešė deglą už žmonių teises, o aš tiesiog noriu prisijungti prie jo „klubo“. Tikrai nebūsiu nei greitesnė, nei geresnė už tą žmogų. Tiesiog abu turėsim po rekordą“, – Žmonės.lt pasakojo Ajana Lolat.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką