15min be reklamos
2022 12 01, 14:22

D.Filmanavičiūtė sukvietė Vilniaus Egles – siuntė palaikymą kritikuojamai „tortinei“ eglei

Ketvirtadienio popietę vyko lengva ironija pažymėta „palaikymo akcija“ daug įvairių komentarų sulaukusiai Vilniaus eglei-tortui. Katedros aikštėje ją apsupo visas ratas rinkodaros specialistės Dovilės Filmanavičiūtės sukviestų Eglių. Jos rodė, kad išvaizda nėra svarbiausias dalykas ir draugiškai pašiepė vykstančius „eglių karus“ bei atkreipė dėmesį į svarbias problemas.

Visos Lietuvos Kalėdų simboliu laikoma ir originaliais įvaizdžiais pasaulyje garsėjanti Vilniaus eglė šiemet nustebino ypatingu meniniu sprendimu – aliuzija į 700-ąjį sostinės gimtadienį. Žaliaskarės kompozicija – it trijų aukštų jubiliejinis tortas, simboliškai papuoštas 700 žvakučių.

Savaitgalį Katedros aikštėje sužibusi pagrindinė šalies eglė aršias diskusijas kurstė dar iki jos įžiebimo, nuomonių audros nenurimo ir jai nušvitus. Anaiptol – vieni, išvydę galutinį žaliaskarės variantą, ją gėrėjosi, kiti gimtadienio torto instaliaciją peikė bei kiti piktinosi eglės kaina.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Dovilė Filmanavičiūtė
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Dovilė Filmanavičiūtė

Tuo tarpu rinkodaros specialistė, nuomonės formuotoja Dovilė Filmanavičiūtė į socialiniuose tinkluose įsižiebusį nuomonių karą pažiūrėjo su ironija ir sugalvojo originalią eglės „palaikymo“ akciją, raginančią visas Vilniaus moteris, kurių vardas yra Eglė, ketvirtadienio vidurdienį susirinkti Katedros aikštėje.

Dovilės akcijai „Visos Vilniaus Eglės palaiko Vilniaus eglę“ šio vardo savininkės abejingos neliko. Būrys Eglių gruodžio 1-osios vidurdienį susibūrė aplink eglę-tortą ir sušuko: „Egle, nesiparink, tu faina, nes mes visos esam fainos“.

Moterys dėmesį į bergždžią ginčą dėl eglių išvaizdos atkreipė ir kilniu poelgiu – vienu metu paaukojo Ukrainą remiančiam fondui „Blue and Yellow“. Tuo tarpu fotomenininkas Adas Vasiliauskas neeilinį Eglių susibūrimą dronu įamžino iš paukščio skrydžio.

Fotogalerija:

Kaip portalui Žmonės.lt anksčiau pasakojo Dovilė, idėja visas Vilniaus Egles suburti Katedros aikštėje jai kilo atsitiktinai – tereikėjo pamatyti, kiek pasipiktinimo dėl „tortinės“ eglės tvyro socialiniuose tinkluose.

Ji vylėsi, kad Katedros aikštėje susibūrusi minia ne tik lengvai pasišaipys iš „rimčiausios“ šventinio sezono problemos, bet ir prisidės prie kilnaus tikslo – pagalbos Ukrainai.

„Ukrainoje miršta žmonės, o mes pykstamės dėl eglės išvaizdos, tai mums reikia šiek tiek iš savęs pasišaipyti. Labai tikiuosi, kad susirinks visi, kas tik nori, ir surinksime pinigų „Blue and Yellow“, – portalui Žmonės.lt sakė D.Filmanavičiūtė.

D.Filmanavičiūtės feisbuko įrašas, kuriuo ji sutiko pasidalinti ir su portalu Žmonės.lt:

„Valandžiukė, o kokios 400 Eglių man atsiliepė.Tai gal pajuokaukim kartu, Eglės?

Parai atitrūkau nuo naujienų srauto, nes su draugų šeimomis, palikę vaikulius seneliams, nakvojome tarpukario viloje.

Atsidariau feisbuko srautą ir prasidėjo.

Rusiška, neskoninga, per brangi.

Rimtai? Mums tik kalėdinės eglės tetrūko draskytis ir rėkauti viešojoje erdvėje?

Važiuodama namo šią popietę pagalvojau: kokia vargšė ta mūsų eglė, kodėl jos nepalaiko visos Vilniaus Eglės?

Gi visos Eglės yra fainos ir pakankamos. Koks skirtumas, ką jos apsirengusios?

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Eglių Eglė
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Eglių Eglė

Tada paėmiau ir parašiau fotomenininkui Adui Vasiliauskui, kurio parašu yra tapusios nuotraukos su dronu. Ir kurį labai seniai myliu, palaikau ir žinau koks jis fainas.

O dabar, Eglės, jau jūsų garbės reikalas!

Ketvirtadienį, gruodžio 1 dieną, per pietus, 12:00 kviečiu visas fainas Vilniaus Egles susirinkti prie kalėdinės eglės. Adas padarys gal net rekordinę Eglių nuotrauką iš oro, paaukosim Ukrainą remiančiam fondui Blue and Yellow, vienu metu siųsdamos SMS iš savo telefonų.

Ir garsiai pasakysim: Egle, nesiparink, tu faina, nes mes visos esam fainos!

Dalinkitės žinia, ateikit, pasilinksminkim. Šitoj tamsoj taip tų akimirkų trūksta.

Bučkiai.

Aš pase Dovilė, bet dabar Je suis Eglė“, – rašė D.Filmanavičiūtė.

Žmonės.lt primena, kad Vilniaus Kalėdų eglė Katedros aikštėje įžiebta lapkričio 26-osios vakarą. Pagrindinės sostinės žaliaskarės įžiebimo šventėje dalyvavo milžiniška minia vilniečių ir miesto svečių, o savo pasirodymus susirinkusiems dovanojo garsūs Lietuvos atlikėjai.

Fotogalerijos:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką