Tiesiogiai
15min be reklamos
2022 12 05, 10:25

D.Žeimytė-Bilienė – apie gyvenimo balansą, pomėgį miegant sūnui ir krizines situacijas

„Tikrai nesu supermoteris, kuriai viskas pavyksta taip, kaip esu suplanavusi, bet žinau, kas padeda“, – sako žinoma žurnalistė, TV laidų vedėja, trejų metų sūnaus Mykolo mama Daiva Žeimytė-Bilienė. Aktyvi visuomenės veikėja, bendradarbiaudama su ,,WoW University“, parengė šiandien itin aktualų finansinio ir emocinio stabilumo kursą „Stiprios“, kuris startuos jau sausio mėnesį. Į programą kviečiamos visos Lietuvos moterys, o čia įgytos profesionalų suteiktos žinios joms bus ne kas kitas, o geriausia pagalba jų kasdienybėje.
Daiva Žeimytė-Bilienė su sūnumi
Daiva Žeimytė-Bilienė su sūnumi / Irmanto Gelūno / BNS ir „WoW university“ nuotr.

„Daugiau nei 20 metų dirbdama aktualijų žurnaliste pastebiu, kad paniką, stresą, nerimą, baimę, bereikalingą blaškymąsi ar netinkamai priimamus sprendimus iššaukia du paprasti dalykai – nežinojimas arba dezinformacija.

Normalu, kad negalime žinoti visko, kad galime klysti ar abejoti, bet norint išlaikyti sveiką protą, balansą ir tiesiog spręsti kasdienes situacijas turėtume padėti sau ir domėtis daugiau. Ir tai kalba ne tik apie asmeninius dalykus, bet ir apie neramius mus visus šiandien supančius globalius įvykius, kurie liečia kiekvieną mūsų, pradedant emociniais išgyvenimais, baigiant finansiniu nestabilumu“, – dalijasi su profesionalų komanda mokymus sukūrusi Daiva Žeimytė-Bilienė.

„WoW university“ nuotr./Daiva Žeimytė-Bilienė
„WoW university“ nuotr./Daiva Žeimytė-Bilienė

Aktualiausios kryptys šiandien: kaip išgyventi ir kaip pragyventi

„Šis moterims skirtas kursas gimė tiek iš asmeninės mano pačios patirties, tiek iš klausimų, kurie mums visiems pastaruoju metu kyla. O klausimų šiandien tikrai labai daug. Labai viliuosi, kad Lietuvos moterys, išgirdusios profesionalius patarimus gebės lengviau prisitaikyti prie dabartinės situacijos“, – sako pirmą kartą tokį projektą organizuojanti D.Žeimytė-Bilienė bei pabrėžia, kad paskaitos bus ne apie tai, kas buvo vakar ar bus rytoj, o kas vyksta šiandien, ką turime žinoti, kad būtų lengviau išgyventi ir pragyventi.

„Gyvename įdomiame, bet tuo pačiu išties sudėtingame laikotarpyje visomis prasmėmis, ir tai nėra vienos dienos įvykiai, jie tęsiasi dar nuo pandemijos pradžios ir, akivaizdu, kad niekaip nesibaigia, kas verčia mus jaustis pasimetusiais, išsigandusiais, neužtikrintais, nežinančiais, kaip elgtis. Tad mano kursas „Stiprios“ yra tiek motyvacija, tiek palaikymas moterims, kad viskas anksčiau ar vėliau baigsis. Kad žmogus iš prigimties yra stiprus, galintis daug ištverti, kad viskas įmanoma, kad ir didžiausios krizės įveikiamos, žinant tam tikrus dalykus“, – neabejoja D.Žeimytė-Bilienė.

Žurnalistė sako, kad jos darbas yra susijęs su žiniomis, ji visada „verda“ aktualijose, seka naujienas kiekvieną dieną. Galbūt dėl to, pažįstami žmonės jos dažnai klausia: kaip čia bus, ar jau reikia krautis lagaminus ir kažkur važiuoti, ką vaikams pasakoti, kai jie mato karo vaizdus ar kaip čia bus su tomis sąskaitomis žiemą, kiek jos augs ar neaugs.

„Žinios šiuo sudėtingu laikotarpiu yra aukso vertės. Tiks labai svarbu tikrinti informaciją, ar tikrai yra tiesa, tai ką skaitote. Profesionalų patarimai yra neįkainojami, nes jie parodo mums kryptį. Kiekvienas iš mūsų galime atrasti modelį, kurie padeda nusiraminti. Svarbu ieškoti, domėtis, smalsauti. Kai gyvename neramiais laikais, pagrindiniu vaistu nuo baimės, nerimo, streso tampa žinios. Visada lengviau priimti sprendimai, kai žinai kaip tai daryti. Lengviau rasti nusiraminimo būdus, kai žinai, kokie jie gali būti,“ – sako žurnalistė.

„WoW university“ nuotr./Daiva Žeimytė-Bilienė
„WoW university“ nuotr./Daiva Žeimytė-Bilienė

„WoW University“ jau trejus metus dirba moterų įgalinimo temoje, nuolat rengia mokymus, programas, kursus, kurie įkvepia ir suteikia žinių moterims augti, tobulėti profesiniame ir asmeniniame kelyje, skatina mokytis, kurti bei drąsiai įgalinti savo potencialą. Šį universitetą jau baigė daugiau nei 4 tūkstančiai moterų, daugiau nei 10 tūkstančių yra universiteto bendruomenėje. Moterims dėsto ir naujausiosiomis įžvalgomis ir patirtimis dalinasi daugiau nei 200 geriausių ne tik mūsų šalies ekspertų: mokslininkų, vizionierių, praktikų, antreprenerių, bet ir dėstytojų iš geriausių šalies universitetų, tokių kaip Kembridžo, Harvardo, Jeilio ir kt.

Ir pati nėra superherojė, kuriai viskas pavyksta

Kurso moterims sumanytoja mano, kad krizinėse situacijose moterys dažniau išlaiko sveiką protą: „Vyrai labiau emocingi, dažniau linkę rizikuoti, o moterys linkusios į saugesnius sprendimus, logiškus, aiškesnius atsakymus, jos neskuba priiminėti sprendimų. Kad ir nuojauta, kuria moterys dažnai vadovaujasi. Ji labai svarbi, priimant sprendimus. Man labai svarbu, kad šį kursą ir esminę jo žinutę išgirstų moterys, mamos, žmonos, partnerės, namų ir šeimos pagrindinis ramstis, kad joms būtų paprasčiau ir lengviau gyventi“.

D.Žeimytė-Bilienė sako pastaruoju metu daug skaitanti įvairios psichologinės literatūros, psichologija yra tai, ką dar norėtų pastudijuoti rimčiau.

„Mums patinka gyventi patogiai, žmonės mėgsta malonumus ir tai yra visiškai normalu. Tai nereiškia, kad žmogus dėl to yra blogas, savanaudis ar dar kažkoks. Tai yra žmogiškoji prigimtis ir aš visuomet esu linkusi į tai pažiūrėti kiek plačiau, įvertinti situacijas giliau ir ieškoti paaiškinimų, kodėl yra taip, o ne kitaip, kodėl, pavyzdžiui, šiandien mums labiau rūpi, kaip papuoštos eglės, o ne naktiniai matymo prietaisai Ukrainoje. Atsakymas paprastas: žmonės negali būti nuolatiniame strese, išeitume iš proto. Kita vertus, emocinė savanorystė irgi labai žmogiškas reiškinys. Tai labai aiškiai matėme prasidėjus karui, kai visi puolė padėti ukrainiečiams, kartais gal net nesusimąstydami, ar tikrai ta pagalba yra tinkama“, – atkreipia dėmesį žurnalistė.

Į klausimą, kaip pačiai pavyksta rasti balansą, kai, pavyzdžiui, vaikas serga, o reikia dirbti, atvirai sako, kad būna, kad ir nepavyksta: „Nesu aš super moteris, kuri visada gerai jaučiasi ir niekuo nesiskundžia. Kartais gali planuoti kiek nori, bet kiekvieną akimirką planai gali imti ir sugriūti. Ir, be abejonės, tai kelia stresą, veikia emocinę būseną. Koks gali būti džiaugsmas, kai esi neišsimiegojęs tris metus, tai natūraliai nebeveikia kai kurios funkcijos (juokiasi). Jei būna sunku, išeinu į lauką ir giliai įkvepiu tuos 10 kartų gaivaus oro, man tai bent kažkuriam laikui padeda. Ką dar esu griežtai nusistačiusi, tai kai Mykolas miega pietų, tą laiką skiriu tik knygų skaitymui. Knygos mano meditacija. O ką noriu skaityti, klausau savo nuojautos. Štai šiandien ant stalo guli Jurij Felštinskij, Michail Stančev knyga „Trečiasis pasaulinis karas“, prieš tai perskaičiau Bessel van der Kolk „ Kūnas mena viską“.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Daivos Žeimytės-Bilienės sūnaus Mykolo krikštynos
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Daivos Žeimytės-Bilienės sūnaus Mykolo krikštynos

Kam tas namas, jei nebus kam jame gyventi

„Šiame kurse paliesime ne tik emocinį, bet ir finansinį stabilumą bei su juo kylančius namų biudžeto planavimo iššūkius. Kai žinome, kur galime sutaupyti, kaip perskirstyti esamą biudžetą, būna paprasčiau. Esu įsitikinusi, kad moterims finansinis raštingumas yra ypatingai svarbus. Nereikia būti ekonomikos mokslų daktarėmis, užtenka žinoti pamatinius dalykus, kaip, pavyzdžiui, kaip planuoti išlaidas, kada išauga sąskaitos už elektrą? Ar atsisakyti atostogų? Ar pirkti kokį nors išsvajotą, bet brangų daiktą? O gal galima rasti papildomų būdų užsidirbti? Pavyzdžiui, investavimas. Ar žinojote, kad moterys yra sėkmingesnės investuotojos nei vyrai?“, – klausia D.Žeimytė-Bilienė.

Žurnalistė tuo pačiu kviečia nesureikšminti materialių dalykų, o juos priimti kaip gyvenimo pagalbą.

„Man pačiai buvo labai geras supurtimas, kai nusipirkau butą. Jame prieš tai gyveno senyvo amžiaus žmogus, tą butą reikėjo iškraustyti. Atėjusi pamačiau, kiek ten yra daug to žmogaus daiktų. Jis juos kaupė visą savo gyvenimą. Tuomet tie visi jo daiktai prie mano akių nukeliavo į šiukšlyną. Buvo ir liūdna, ir skaudu, bet kartu suvoki tų daiktų beprasmiškumą. Dėl ko gyvename? Daiktai neturi vertės“, – įsitikinusi D.Žeimytė-Bilienė.

Kurso dėstytojai – ne teoretikai, o praktikai

„Per savo žurnalistinio darbo praktiką sutikau tikrai puikių savo sričių profesionalų, autoritetų, tad labai stengiausi, kad jie taptų „ Stiprios“ kurso dėstytojais. Profesionali informacija, žinios ir patirtis – trys dalykai, kurie apibūdina visus lektorius. Kompanija labai solidi ir, svarbiausia, žmogiška, nes nėra svarbiau, kad žmogus ir girdėtų ir kalbėtų žmogui per savo asmenines patirtis, kad pasakotų tikras, išgyventas istorijas“, – sako D.Žeimytė-Bilienė.

Tarp kurso dėstytojų yra tokie žmonės bei savo sričių profesionalai, kaip: ekonomistas Žygimantas Mauricas, Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentė Elena Leontjeva, portalo delfi.lt vyriausioji redaktorė Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė, karo psichologė, kognityvinės ir elgesio krypties psichologė-psichoterapeutė Rosita Kanapeckaitė, vaikų ir paauglių psichoanalitinė psichoterapeutė, grupės analitikė, Paramos vaikams centro įkūrėja ir vadovė Aušra Kurienė, socialinių mokslų daktarė, psichologė-psichoterapeutė, akredituota Europos kūno psichoterapijos specialistė, Vilniaus universiteto lektorė Agnė Matulaitė, knygos „Nesustabdoma“ autorė Inga Lizdenytė, priklausomų žmonių bendruomenės „Aš esu“ įkūrėjas kunigas Kęstutis Dvareckas, socialinių mokslų daktarė, Karalienės Mortos mokyklos įkūrėja Austėja Landsbergienė ir pati D.Žeimytė-Bilienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką