Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Daina Bosas po tragedijos Kėdainių rajone kalba apie mirties bausmę: „Nusikaltėliai turi kažko bijoti“

Po žinios apie Kėdainių rajone įvykusią tragediją, kada vyras į šulinį įmetė du savo vaikus ir taip juos nužudė, viešojoje erdvėje netruko įsiplieksti diskusija apie mirties bausmę. Pirmoji ją grąžinti pasiūlė žurnalistė Rūta Mikelkevičiūtė, antrinti jai netruko ir verslininkė Daina Bosas.
Daina Bosas
Daina Bosas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Žinomos moters įsitikinimu, mirties bausmės grąžinimas galėtų sumažinti nusikaltimų skaičių šalyje ir įbaugintų tuos, kurie ketina nusikalsti. 

„Sutinku su tais, kurie sako, kad mirties bausmė neišspręstų visų problemų. Bet manau, kad tai vis tiek kažkiek padėtų. Nekalbu vien apie šį tragišką atvejį. Šiuo atveju reikėtų kalbėti, kodėl tam nebuvo užkirstas kelias... Juk buvo žinoma, kad vyras smurtaujantis. Kodėl jis nebuvo atskirtas, kodėl visi buvo abejingi iki tol, kol įvyko tokia tragedija? Man, kaip mamai, skaitant tokius dalykus stingsta kraujas“, – bendraudama su Žmonės.lt sakė D.Bosas. 

Jos nuomone, mirties bausmė išgąsdintų nusikaltėlius. „Be abejo, po tokių dalykų sukyla pyktis, ir žmonės ima kalbėti apie mirties bausmę. Žinau, kad niekas jos negrąžins, nes tai prieštarauja Europos Sąjungos politikai. Bet aš manau, kad mirties bausmė kažkiek padėtų. Tikiu, kad nusikaltėliai turi kažko bijoti. Dabar jie nieko nebijo. Nebijo, nes kai kurie gyvena tokiomis sąlygomis, kad kalėjimas tėra viena blogybė iš dviejų. Kai kam jis gali būti išsigelbėjimas“, – svarsto.

Jei žmogus gyvena sunkiai, vargingai, gali net tyčia padaryti nusikaltimą, kad papultų į kalėjimą

Kam? „Gyventi vienkiemyje, skurdžiai, be darbo, gerti alkoholį, vartoti narkotikus... Žmonės degraduoja. O papuolus į kalėjimą niekuo rūpintis nebereikia. Tai mes jais pasirūpiname. Juk ne paslaptis, kad jie nemoka mokesčių, o naudoja elektrą, vandenį, dujas... Mes, žmonės, kurie nedaro nusikaltimų, už visa tai mokame mokėdami mokesčius. O šie žmonės nieko nemoka. Iki šiol nesuprantu, kodėl jiems neduodama jokio darbo ar bent nereikalaujama susimokėti mokesčius. Juk kiekvienas pilietis tai daro. Jei žmogus gyvena sunkiai, vargingai, gali net tyčia padaryti nusikaltimą, kad papultų į kalėjimą“, – sako D.Bosas. 

Už ką ji siūlytų skirti mirties bausmą? „Nužudymas nužudymui nelygus, čia jau teismai turi spręsti. Būna, kad apima afekto būsena, būna savigyna... Bet būna ir tokie kaip šitas. Tyčinis. Juk žinome, kas yra tyčinis, sunkus nusikaltimas. Bet tai ne mes turime aiškintis, o tie, kam reikia. Bet argi šis nusikaltimas buvo netyčinis? Tyčinis. Prieš du bejėgius mažus vaikučius. Man, kaip motinai, nesuprantama. Tokius bausčiau labai žiauriai. Taip, mirties bausme“, – nedvejoja. 

O kas, jei nuteistų neteisingai?.. „Taip, tai pavojinga. Būna, kad bausmės skiriamos neteisingai. Bet vėlgi, visi turime atlikti savo darbus. Teisėsauga, teisėjai, turi teisingai dirbti. Bet tokiais atvejais, kada kaltininkas tiksliai aiškus, kaip kad kai bagažinėje buvo sudeginta mergina, ar šie vaikučiai nužudyti, ar kitos rezonansinės, visuomenę sukrėtusios bylos... Man labai apmaudu, kad mes tokius žmones išlaikome kalėjime“, – sako D.Bosas. 

TAIP PAT SKAITYKITE: Tragedijos Kėdainių rajone sukrėsta Rūta Mikelkevičiūtė siūlo grąžinti mirties bausmę

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Daina ir Antanas Bosai
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Daina ir Antanas Bosai

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais