Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2014 08 19, 12:14

Dainai Bilevičiūtei – beveik 600 tūkstančių litų baudos ir delspinigių

Vokalo pedagogė Daina Bilevičiūtė susidūrė su naujais nemalonumais: antradienio rytą ji sako sulaukusi Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) reikalavimo sumokėti beveik 600 tūkst. litų baudą.
Milgedas Aleksandravičius
Dainos Bilevičiūtės jubiliejus / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Nauji finansiniai nemalonumai – skandalingos istorijos apie D.Bilevičiūtės sodybą Varėnos rajone, Miguičionių kaime, tęsinys. 

Neseniai jubiliejinę puotą iškėlusi D.Bilevičiūtė apie naują skolą sužinojo sulaukusi laiško iš inspekcijos.

„Šiandien VMI man atsiuntė patvirtinimo raštą, kuriame dėsto, jog aš nepateikiau kažkokios buhalterinės dokumentacijos, kad kažkuo naudojausi, o kažkuo – ne. Man nurodyta sumokėti 596 247 Lt baudos“, – Žmonės.lt sakė D.Bilevičiūtė. 

Pedagogė tikino pati niekaip nesuprantanti, už ką turėtų susimokėti, taigi ir paaiškinti negalėjo. „Kaip taip gali būti? Gal man į durnių mokyklą eiti reikia? Nebesuprantu, – nuostabos neslėpė ji. – Pateikiau privalomąjį prašymą, kad VMI man grąžintų PVM už atliktas statybas. O jie man atsakė, kad aš nevykdžiau ūkinės veiklos. Už tai gaunu mokesčius, delspinigius ir baudas.“

D.Bilevičiūtė atviravo nė nebepajėgianti suskaičiuoti, kiek, kam ir už ką turinti sumokėti: „Patys pasiskaičiuokite, kiek aš kam skolinga – milijonais čia varoma. Žemės draudimas – 800 tūkst. Lt, bankas – 700 tūkst. Lt, dar už kažką 600 tūkst. Lt...“ 

Žmonės.lt ji skundėsi iš viso prikaupusi apie 4 mln. Lt. skolos, o sumokėti jos neturi už ką. 

Ką D.Bilevičiūtė dabar darys?  „Šoksiu ir dainuosiu“, – atrėžė pasipiktinusi. Vėliau patikino: „Iš manęs jau pavogė viską, ką tik galėjo pavogti. Net nežinote, ką. Šiandien susitiksiu su advokatais ir šią istoriją pratęsime.“

Kalbama apie 400 tūkst. PVM, baudos ir delspinigių sumokėjimą, nes neteisingai buvo skaičiuojamas PVM.

Baigiantis darbo dienai Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) portalui Žmonės.lt pakomentavo situaciją.

„Kauno AVMI, pradėjusi mokestinį patikrinimą, Dainai Bilevičiūtei išsiuntė tris mokesčių administratoriaus nurodymus pateikti informaciją, patvirtinančią prekių/paslaugų panaudojimą PVM apmokestinamoje veikloje, tačiau mokesčių mokėtoja nė vieno paaiškinimo nepateikė. Kauno AVMI negali atskleisti visų patikrinimo detalių, nes mokesčių mokėtojas turi teisę užginčyti priimtą sprendimą. Galime pasakyti, jog kalbama apie 400 tūkst. PVM, baudos ir delspinigių sumokėjimą, nes neteisingai buvo skaičiuojamas PVM“, – pakomentavo Kauno AVMI Kontrolės departamento direktorė Ligita Brazlauskienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką