15min be reklamos
2012 07 25, 17:23

Dizainerė Agnė Kuzmickaitė: „Nesmagu, kad Liepa Mondeikaitė drugelių istoriją pavertė viešųjų ryšių akcija“

Vis dar nerimstant žiniasklaidos plačiai aptartai vadinamajai drugelių istorijai, kuomet Liepa Mondeikaitė ir kitos poppasaulio garsenybės sukilo prieš tariamai drugelius pasisavinti norinčią Agnę Kuzmickaitę, dizainerė su portalu Žmonės.lt pasidalijo savo pozicija.
Agnė Kuzmickaitė (centre) siūlo patiems skaitytojams įvertinti  jos kurtos suknelės, kurią vilkėjo Jurga Šeduikytė, ir Liepos Mondeikaitės drabužio panašumą.
Agnė Kuzmickaitė (centre) siūlo patiems skaitytojams įvertinti jos kurtos suknelės, kurią vilkėjo Jurga Šeduikytė, ir Liepos Mondeikaitės drabužio panašumą. / Žmonės.lt, 15min.lt nuotr.

Žinoma mados kūrėja ir kostiumų dailininkė pabrėžė, kad gina konkretų drugelį ir jo naudojimą, o ne juodą drugelį apskritai. „Aš nenoriu žmonėms drausti dėvėti drabužių su juodais drugeliais, kaip kad yra klaidingai sakoma. Ginu tik tam tikrą, savo sukurtą drugelį, jis unikalus. Juodų drugelių yra daug ir jie kitokie. Jų naudojimo niekam drausti nemėginu“, – aiškino A.Kuzmickaitė ir sutiko paskutinįjį kartą „drugelių istorijoje“ pakomentuoti susiklosčiusią padėtį. Dizainerės nuomone, liepos pradžioje „Bitėlande“ L.Mondeikaitės vilkėta suknelė primena Jurgos Šeduikytės per Auksinių kryžių teikimo ceremoniją vilkėtos suknelės dizainą (pastarąjį kūrė A.Kuzmickaitė (nuotr. viršuje).

Kaip jūs pati vertinate šią tragikomišką situaciją į kurią išsirutuliojo Liepos Mondeikaitės suknelės istorija?

Man labai apmaudu dėl teisinės savimonės stokos mūsų pramogų pasaulio atstovų tarpe, itin menko supratimo ir pagarbos kitų asmenų intelektinei kūrybai ir  teisėms į ją, siekio reklamuotis bet kokiomis įmanomomis – etiškomis ar neetiškomis – priemonėmis.

Vienintelis pastabų, išsakytų dainininkei Liepai Mondeikaitei tikslas buvo įspėti Liepą apie mano intelektinės nuosavybės teisių pažeidimą. Tai, jog ši istorija pateko į spaudą ir iki šiol yra taip stipriai eskaluojama yra Liepos sprendimas. Man labai nemalonu, kad buvo nuspręsta tuo pasinaudoti kaip sau naudinga viešųjų ryšių akcija.

9channel.com/„Mochino“ marškinėliai su drugeliais
„Mochino“ marškinėliai su drugeliais

Koks jūsų atsakas kalboms, neva pati drugelį nukopijavote? Panašų juodą drugelį ant savo drabužių yra naudoję italų mados namai „Mochino“.

Tokios kalbos yra absoliučiai neteisingos ir nepagrįstos. Mano naudojamas drugelis yra mano pačios autorinis kūrinys, kurį jau seniai naudoju kaip savo prekių ženklą. Tokio drugelio niekas niekada anksčiau nėra naudojęs kaip savo prekių identifikacinio ženklo.

Kokia jūsų nuomonė apie dainininkų surengtą drabužių su drugeliais vilkėjimo protesto akciją?

Manau, tam tikri asmenys elgiasi ne tik neteisėtai, bet ir neetiškai, atvirai demonstruoja menką supratimą ir pagarbą kitų žmonių intelektinei nuosavybei. Galiausiai, bando šia situacija pasinaudoti kaip sau naudinga viešųjų ryšių akcija, todėl ateityje norėčiau susilaikyti nuo bet kokių tolimesnių komentarų šioje istorijoje.

Jūsų drugelis patentuotas kaip prekės ženklas, dar pirminėje pretenzijoje minėjote, kad galite imtis teisinių veiksmų, ar taip ir pasielgsite?

Sprendimą dėl tolimesnių teisinių veiksmų priimsiu pasitarusi su savo teisininkais.

Daugelis žmonių stebisi, kaip vienas dizaineris gali užpatentuoti juodą drugelį ir lygina tai su dryželių ar taškelių savinimusi. Gal galite trumpai paaiškinti, kaip tai yra įmanoma?

Tiek tarptautiniai, tiek Lietuvos Respublikos teisės aktai nustato, kad asmuo turi teisę užregistruoti bet kokį skiriamąjį požymį turintį žymenį, kurį galima pavaizduoti grafiškai, kaip savo prekių ženklą tam tikroms prekėms ar paslaugos žymėti. Užregistravęs tokį žymenį jis įgyja teisę ne tik išimtinai jį naudoti tų prekių ar paslaugų atžvilgiu, bet ir drausti kitiems asmenims tai daryti. Tokiu būdu bendrovė „Adidas“ yra registravusi tris vertikalius dryželius (juosteles) kaip savo prekių ženklą, „Apple“ – prakąstą obuolį, „Kenzo“ – aguoną ir pan. Tokiu pačiu būdu ir aš turiu teisę registruoti „drugelį“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sugedusi buitinė technika: remontuoti ar pirkti naują?
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Reklama
2022 m. „Rimi“ sėkmingai įgyvendino tvarumo ir labdaros iniciatyvas, prisidėjo prie paramos Ukrainai
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką