15min be reklamos
2022 11 30, 22:24

Dokumentinio filmo „Oranžinė bažnyčia“ premjera: tarp žiūrovų – ir žinomi žmonės

Lapkričio 30 diena – didi diena krepšinio šimtmetį mininčiai Lietuvai. Šiandien Vilniuje Vingio kino teatre įvyko išankstinė dokumentinio filmo „Oranžinė bažnyčia“ premjera, į kurią susirinko Lietuvos sporto ir popkultūros žvaigždės.
Premjeros svečiai
Premjeros svečiai / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Į Lietuvos krepšinio šimtmetį žyminčio dokumentinio filmo premjerą gausiai atvyko žinomi veidai – nuo Jono Kazlausko ir Algimanto Pavilonio iki Angelės Rupšienės.

Dokumentinis filmas „Oranžinė bažnyčia“ simbolizuoja Lietuvos krepšinio šimtmetį, tačiau nereikia apsigauti – didelis dėmesys skiriamas visada šalia mūsų sporto pasididžiavimo ėjusiai politikai ir kovai už laisvę.

Premjeros akimirkos – galerijoje:

Būtent tai akcentavo išankstinėje premjeroje dalyvavęs „Oranžinės bažnyčios“ scenarijaus autorius Ignas Grinevičius.

„Tai – politinis filmas, kuris pasakoja apie žmones, kurie veržiasi į laisvę, kurie išnaudoja laisvės galimybes, kurie kartais pamiršta, koks tai stebuklas. Šiandien, šiame geopolitiniame kontekste, turime tikslą tai priminti ir tai – esminė filmo siužeto ašis“, – išankstinėje „Oranžinės bažnyčios“ premjeroje kalbėjo I.Grinevičius.

Šiandien siaurai auditorijai pristatytame dokumentiniame filme išvysite vaizdus ir istorijas nuo Tarpukario Lietuvos ir mūsų kovos krepšinio aikštėje ir šalia jos priespaudoje iki pirmųjų žingsnių po Nepriklausomybės atkūrimo bei šių dienų aktualijų.

„Oranžinėje bažnyčioje“ kalba ne tik tokios mūsų šalies žvaigždės kaip Valdas Adamkus, Arvydas Sabonis, Vytautas Landsbergis ar Šarūnas Jasikevičius, bet ir pasaulinio lygio atletai – Dirkas Nowitzki, Tony Parkeris, Jorge Garbajosa ir daug kitų puikiai visiems pažįstamų veidų.

„Mes norėjome, kad apie mus kalbėtų pasaulis ir jog atsakytų į klausimą, kodėl Lietuvai krepšinis tapo svarbus. „Oranžinė bažnyčia“ pateisino visus mūsų lūkesčius ir joje galima rasti atsakymus į mums rūpimus identiteto klausimus“, – sakė dokumentinio filmo prodiuseris Rolandas Skaisgirys.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Dokumentinio filmo „Oranžinė bažnyčia“ premjeros svečiai
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Dokumentinio filmo „Oranžinė bažnyčia“ premjeros svečiai

Šis dokumentinis filmas – netikėtų sutapimų ir linksmų istorijų kupina kelionė per svarbiausius Lietuvos politinės istorijos įvykius, kurių sąsaja su krepšiniu padeda paaiškinti, kokį vaidmenį šis sportas atliko padėdamas lietuviams suprasti ir įtvirtinti savo tapatybę.

Jau gruodžio 2 dieną Lietuvos kino teatruose įvyks visuotinė „Oranžinės bažnyčios“ premjera. Tai – dokumentinis filmas skirtas ne tik krepšinio fanams, bet ir kiekvienam lietuviui, norinčiam geriau suprasti savo tapatybės formavimąsi.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką