2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Donatai Virbilaitei diagnozuota klastinga liga: „Skausmų priežasčių ieškojau kelias savaites“

Buvusi „Kelio į žvaigždes“ dalyvė, dainininkė Donata Virbilaitė išgyvena įtemtą gyvenimo laikotarpį – moteris pasidalino serganti sunkiai pagydoma lėtine liga. Atlikėjai teko nueiti ilgą kelią diagnozės link, o situaciją apsunkino ir neteisingai atliktas laboratorinis tyrimas.
Donata Virbilaitė
Donata Virbilaitė / Loretos Kondratės ir Caroline Bee photography nuotr.

D.Virbilaitė pasidalino žinia, kad serga Laimo liga. Tiesa, iš pradžių jos simptomus Donata priskyrė nuovargiui.

„Blogai pasijutau maždaug prieš pusantro mėnesio. Prasidėjo skausmai tarp ir po šonkauliais, taip pat sekė „vaikščiojantys“ galvos skausmai, tačiau viską nurašiau nuovargiui. O praėjus dar savaitei galvą pradėjo skaudėti nuolatos – su skausmu užmigdavau ir atsikeldavau“, – portalui Žmonės.lt pasakojo Donata.

Asmeninio albumo nuotr./Donata Virbilaitė
Asmeninio albumo nuotr./Donata Virbilaitė

​Vėliau moteriai net teko kviestis greitąją medicininę pagalbą ir važiuoti į priimamąjį – teigia iš skausmo net negalėjusi pajudėti, ją pykino ir atrodė lyg galva tiesiog sprogs.

„Tris savaites keliavau per gydytojus. Kartu su šeimos gydytoja ir dviem neurologais bandėme rasti skausmų priežastis, tačiau Laimo ligos tyrimą pasidaryti pirmiausia pasiūlė mano sekėjai“, – atviravo D.Virbilaitė.

Tiesa, atlikus tyrimą, jo rezultatai stebino – gautas neigiamas atsakymas. Todėl medikams neliko nieko kito, kaip tęsti tyrimus ir ieškoti pablogėjusios moters sveikatos priežasčių. O nieko neradus, visi skausmai priskirti įtampai.

„Galu gale mano skausmai buvo nurašyti įtampiniams, gavau raumenis atpalaiduojančius vaistus, o baigus maitinti, siūlė antidepresantus“, – situaciją komentavo dainininkė.

Donata vykdė gydytojų nurodymus, tačiau praėjus dviem savaitėms, netikėtai gavo laboratorijos, kurioje buvo atliktas Laimo ligos tyrimas, laišką. Jame teigiama, kad tyrime įsivėlė klaida.

Caroline Bee photography nuotr./Donata Virbilaitė
Caroline Bee photography nuotr./Donata Virbilaitė

„Darant pirmą tyrimą, laborantai sumaišė reagentus. Buvau labai pikta liūdna ir nežinojau, ką daryti toliau. Kartu su šeimos gydytoja pasidarėm pakartotinį tyrimą kitoje laboratorijoje ir prieš kelias dienas gavau teigiamą atsakymą“, – apie diagnozės nustatymo aplinkybes kalbėjo D.Virbilaitė.

Moteris neslepia apmaudo, kad kelias savaites įvairiose privačiose klinikose ieškojo negalavimų priežasties, kuri galėjo būti identifikuota jau pirmo tyrimo metu. Dabar Donata pradėjo antibiotikų kursą, tačiau ši liga gali išlikti visą gyvenimą.

„Laimo ligos rizikų nežino niekas, nes informacijos apie šią ligą nėra labai daug, nors ji yra masiškai plintanti. Panašu, kad tai liga visam gyvenimui, ją išgydyti labai sunku“, – apmaudo neslėpė Donata.

Šiuo metu D.Virbilaitė sako vis dar jaučianti pirminius simptomus, kurie apsunkiną jos kasdienybę ir bendravimą su artimaisiais.

Ilya Yakover nuotr./Donata Virbilaitė
Ilya Yakover nuotr./Donata Virbilaitė

„Kartais jaučiuosi apsvaigusi, lyg būčiau ne savame pasaulyje. Labai suprastėjusi atmintis, maišau žodžius, kartais darau dideles pauzes. Užeina visokie keisti skausmai: tai širdies plote, tai rankose, tai kojose. Kažkur perskaičiau, kad Laimo liga vaikščioja po kūną ir kanda bet kur, kur nori. O tu tą skausmą jauti, tai panašiai ir yra“, – Žmonės.lt kalbėjo Donata.

Atlikėja teigia nepastebėjusi erkės, taip pat nebuvo ir daugumai labiausiai žinomo ligos simptomo – atsiradusio raudonos dėmės aplink įkandimo vietą.

„Optimistiškai tikiuosi nugalėti šitą zarazą. Teko skaityt, kad šitą ligą jau platina ir uodai, tačiau nežinau, kiek tame tiesos, nes šaltiniai ne oficialūs, bet uodai mane labai mėgsta“, – sakė humoro jausmo net sunkiais gyvenimo momentais nestokojanti D.Virbilaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką