TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Dvynukams „Išsipildymo akcija“ leis pažinti tamsoje paskendusį pasaulį

Broliukams Povilui ir Petrui nedidelis skirtumas būti atsimerkus ar užsimerkus. Vaikai šiandien dar gali matyti šviesą maždaug tiek, kiek jūs, jei užsimerktumėte ir pasisuktumėte į saulėtą langą... Jei kas nors tą langą su šviesa užstotų, jūs dar vis būdamas užsimerkęs suprasite, kad kažkas atėjo su jumis pasikalbėti...
Povilo ir Petro istorija „Išsipildymo akcijoje“
Povilo ir Petro istorija „Išsipildymo akcijoje“ / TV3 nuotr.

Vienuolikmečiai dvyniai turi regėjimo negalią. Kartu su dar keturiais broliais ir seserimis jie auga Raseinių rajone. Vyriausiam Krapikų šeimos nariui septyniolika, mažiausiam – penkeri. Almos ir Raimondo šeimyna ne tik gausi, bet ir graži. Jie kartais pamiršta ja pasidžiaugti, nes šiuo metu labiausiai rūpi vaikų bėdos.

Petriuko regėjimas silpnas, tačiau šiek tiek geresnis nei brolio, todėl jis gyvena su tėvais, o štai Povilas viena akyte išvis nemato, o kita mato labai labai silpnai. Dėl to jis kiekvieną pirmadienį iš Raseinių važiuoja į Kauno aklųjų ir silpnaregių internatą. Savaitgaliui šeima jį parsiveža namo.

Berniukai abu gabūs. Nors Povilas mato blogiau, jis turi stulbinamą klausą. Galbūt jis užaugęs taps muzikantu, nes muzikos mokytojas sako, kad šis vaikas garsų skambesy jaučia tokius dalykus, kurių sveikas akis turintys net neįtaria esant.

Alma prisimena, kad kai dvynukai gimė, ji nieko blogo nepastebėjo. Tik jos Anapilin išejusi anyta tuomet liepė patikrinti vaikų akytes. Kai moteris trijų mėnesių berniukus nuvežė į ligoninę, ją gydytoją apšaukė.

„Kokia tu mama, kad nematai, jog aklus vaikus augini?“ – su skausmu prisimena Alma.

Dabar šeima vargsta ir taikosi prie sergančių vaikų. Pinigų jie turi nedaug, augina savų gyvulių ir kažkaip verčiasi.

Vargstanti moteris prasitaria, kad labiau už viską norėtų, jog vaikai pamatytų daugiau nei tik operacijas ir skausmą. Ir vaikai yra ne kartą užsiminę, kad norėtų kelionės.

„Kažkada Povilas matė, kai buvo įgyvendinamos onkologinio ligoniuko svajonės ir jį nuvežė į Disneilendą. Jam tai labai gerai įsiminė. Jis prasitarė, kad irgi to labai norėtų“, – susigraudinusi pasakoja mama.

Tačiau silpnai matantiems vaikams reikia ne tik gerų emocijų, bet ir specialių mokymo priemonių. Tiek šeima, tiek mokyklos, kurią lanko Povilas, direktorė prasitaria, kad dvyniams reikėtų kompiuterio su kalbamąja programa. Tos programos kaina yra apie 3500 litų. Kompiuteris kainuotų dar apie 2000 litų. Šios priemonės nėra kompensuojamos, o daugiavaikė šeima pati jų įsigyti negali.

TV3 ir SEB banko rengiama „Išsipildymo akcija 2009“ kviečia padėti likimo nuskriaustiems vaikams pažinti pasaulį ir įgyvendinti jų svajones.

Paaukoti „Išsipildymo akcijos 2009“ specialių istorijų herojams galite skambindami arba siųsdami SMS žinutes su žodžiu VAIKAMS trumpaisiais numeriais 1890 – auka 2 litai, 1891 – auka 5 litai arba 1892 – auka 10 litų.

Daugiau informacijos apie paskutinę „Išsipildymo akcijos 2009” istoriją sužinosite šio vakaro TV3 žiniose – 18.45 val.

„Išsipildymo akcija 2009“ kviečia nelikti abejingiems ir paaukoti Poviliuko ir Petriuko svajonėms. Dėkojame už jūsų gerumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius