15min be reklamos
2022 11 29, 16:23

„Džimba“ pristatė gražiausių dainų rinkinį: renginyje – ir Vilma Javtokienė su vaikais

„Beveik dvidešimt metų „Džimba“ yra mūsų šeima“, – vienu balsu sako vaikų muzikos ir šokio studijos Vilniuje įkūrėjai – muzikos pedagogė Agnė Kmieliauskaitė-Borisevičienė ir kompozitorius Andrius Borisevičius. Anksčiau svarbiausius studijos etapus paminėdavę kompaktinėmis plokštelėmis, šiandien jiedu pristato naujieną – neseniai pasirodė spalvingomis iliustracijomis papuošta knygelė „Gražiausios „Džimbos“ dainelės vaikams“.
Knygos „Gražiausios „Džimbos“ dainelės vaikams“ pristatymas
Knygos „Gražiausios „Džimbos“ dainelės vaikams“ pristatymas / Mikos Savičiūtės nuotr.
Temos: 2 Muzika Knygos

Leidyklos „Alma littera“ išleista knyga „Gražiausios „Džimbos“ dainelės vaikams“ pristatyta vaikų mėgstamoje erdvėje „Zuikių miestas / Lovely Mess“. Pasveikinti knygos kūrėjų čia atėjo sveikatinimo specialistė, krepšininko Arvydo Macijausko žmona Viktorija Macijauskienė su dukra Gabriele ir jauniausia šeimos atžala, sūnumi Tauru.

Mikos Savičiūtės nuotr./Viktorija Macijauskienė su sūnumi Tauru
Mikos Savičiūtės nuotr./Viktorija Macijauskienė su sūnumi Tauru

Su dukra Smilte ir sūnumi Domu vaikų erdvėje laiką leido krepšininko Roberto Javtoko žmona Vilma, su dukromis Lėja ir Sakmėja populiariausių vaikiškų dainelių klausėsi prodiuserė, tekstų autorė ir dainininkė Rūta Lukoševičiūtė-Daudienė. Tarp vaikiškų dekoracijų sukinėjosi televizijos laidų vedėjas Justinas Jankevičius su Greta Mikalauskyte ir sūnumi Leonu.

Mikos Savičiūtės nuotr./Vilma Javtokienė su dukra Smilte ir sūnumi Domu
Mikos Savičiūtės nuotr./Vilma Javtokienė su dukra Smilte ir sūnumi Domu
Mikos Savičiūtės nuotr./Rūta Lukoševičiūtė-Daudienė su dukra Sakmėja
Mikos Savičiūtės nuotr./Rūta Lukoševičiūtė-Daudienė su dukra Sakmėja

Muzikos, vaikiško klegesio, spalvotų gardumynų kupina šventė negalėjo paslėpti knygos autorių – Agnės ir Andriaus džiaugsmo. „Mes seniai nematėme, kad autoriai taip nuoširdžiai džiaugtųsi savo knyga“, – šypsojosi vaikų knygomis leidykloje „Alma littera“ besirūpinanti Audronė Macijauskienė.

Knygą iliustravo dailininkė Vilija Kvieskaitė, savo žaismingomis ir vaikiškai jaukiomis iliustracijomis papuošusi ne vieną puikią lietuvių autorių knygą. Eiliuotus tekstus sukūrė Diana Gancevskaitė, Jonas Jovaišis ir A.Borisevičius.

Mikos Savičiūtės nuotr./Agnė ir Andrius Borisevičiai su knygos iliustratore Vilija Kvieskaite
Mikos Savičiūtės nuotr./Agnė ir Andrius Borisevičiai su knygos iliustratore Vilija Kvieskaite

„Mums viskas buvo svarbu – kaip knyga atrodys, kokios dainelės į ją bus sudėtos, kokios iliustracijos ją papuoš. Labai norėčiau, kad ateityje mums pavyktų išleisti dar ne vieną tokią knygą“, – sako muzikos pedagogė A.Kmieliauskaitė-Borisevičienė. Ji prisipažįsta savo gyvenimo negalinti įsivaizduoti be knygų. Prieš eidama į darbą muzikė beveik kasdien užsuka į knygyną, apžiūri naujienas ir šitaip pradeda darbo dieną. Agnės vyras, dainų parašęs daugybei žinomiausių šalies atlikėjų, tik linksi galva. Jis puikiai žino, kad žmona vienu metu gali skaityti net keletą knygų, o kartu dar ir ruoštis pamokoms.

Nors studija gyvuoja jau beveik du dešimtmečius, nuo įkūrimo dienos vaikus dainavimo moko pati A.Kmieliauskaitė-Borisevičienė. „Tai nėra lengvas darbas, – pripažįsta, – bet aš labai myliu muziką ir vaikus.“ „Agnė yra fenomenali muzikos mokytoja“, – gerų žodžių žmonai negaili A.Borisevičius, parašęs ir aranžavęs beveik šimtą vaikiškų dainelių.

2003 metais du muziką mėgstantys ir vaikus mylintys žmonės sujungė jėgas. Taip gimė „Džimba“. „Buvome vos tris mėnesius pradėję dirbti, kai atėjau pas Andrių ir pasiūliau išleisti vaikiškų dainų kompaktinę plokštelę, kurioje su vaikais dainuotų populiarūs atlikėjai. Netrukus dienos šviesą išvydo pirmasis „Džimbos“ albumas „Laiškelis pasakų šalin“, kurio viršelį nupiešė dailininkė Sigutė Ach. Vėliau pasirodė trys muzikinio albumo „Gražiausios dainos vaikams“ dalys, kuriose galima išgirsti su vaikais dainuojančius žinomus atlikėjus – Ingą Jankauskaitę, Jurgą Šeduikytę, „69 Danguje“ atlikėjas, Astą Pilypaitę, Marijoną Mikutavičių, Merūną, Stano, Edgarą Lubį, grupę „Žas“ ir dar daug kitų“, – pasakojo Agnė.

Dar vienas svarbus ir įsimintinas įvykis buvo A.Borisevičiaus sukurta ir M.Mikutavičiaus kartu su „Džimbos“ vaikais sudainuota daina „Aš širdyje labai myliu savo mamą“. „Šią dainą žmonės labai pamėgo, Andrius ją parašė vežimėlyje vežiodamas mūsų sūnų Augustą. Jam dabar – septyniolika“, – šypsosi Agnė.

VIDEO: DŽIMBA IR MARIJONAS MIKUTAVIČIUS - Aš širdyje labai myliu savo mamą

Šiandien ir Agnė, ir Andrius sako esantys labai laimingi, kad jų kurtos dainelės gali skambėti nauju formatu – knygoje. Jie tikisi, kad mažiesiems klausytojams, o dabar ir skaitytojams knyga patiks ir jie mielai leisis keliauti į stebuklingą „Džimbos“ pasaulį.

Fotogalerija:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką