15min be reklamos
2011 05 25, 17:28

Edita Mildažytė: paminklą labdariams pašventino obuoliai iš dangaus

Vilniaus centre, Mindaugo ir A.Vivulskio gatves jungiančiame skvere, trečiadienio popietę, maišantis krušai, saulei ir lietui, atidengtas paminklas Vilniaus miesto ir krašto labdariams. Idėjos sumanytoja, dešimtmetį mininčio televizijos projekto „Bėdų turgus“ autorė Edita Mildažytė oro išdaigose įžvelgė šventą ženklą.
Edita Mildažytė
Edita Mildažytė. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Kai prieš pat paminklo atidengimą iš dangaus pasipylė kruša, pagalvojome, kad pats monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas atsiuntė mums iš dangaus obuolių“, – šypsojosi E.Mildažytė, stebėdamasi staigiomis oro permainomis.

Likus keletui minučių iki atidengimo pradžios, iš dangaus pasipylė smarkus lietus su ledukais, tačiau jau netrukus, nustebindama visus susirinkusius, nusišvietė saulė ir leido renginį pradėti laiku.

„Manau, kad pats Aukščiausias šią minutę mums parodė, kaip vertina žmogaus gerumą ir šilumą, kuriais dalintis skatina Editos Mildažytės vedama laida „Bėdų turgus“, – sakė savo dalyvavimu ceremoniją pagerbęs prezidentas Valdas Adamkus. – Praėję metai atskleidė, kiek žmogus yra jautrus ir solidarus, kai mato nelaimę ir vargą. Editos už rankos paimta Lietuva atsišaukė į pagalbos šauksmą – tikiu, kad mūsų širdys bus atviros gerumui ir ateityje.“

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Editos Mildažytės iniciatyva žaliojo granito paminklu pagerbti geros airdies labdariai.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Editos Mildažytės iniciatyva žaliojo granito paminklu pagerbti geros širdies labdariai.

Prezidentas kartu su vienu dosniausių „Bėdų turgaus“ ir paminklo rėmėjų Antanu Guoga iškilmingai atidengė 8 tonas sveriančią žaliojo granito obuolio puselę, ant kurios iškaltos dosniausių labdarių pavardės, pradedant Pacais, Radvilomis, Chodkevičiais, ir baigiant Alma Adamkiene, Agne Zuokiene ir Landsbergiais, bei jų gerumą simbolizuojanti širdis.

„Ši vieta pirmiausia yra tiesos vieta – praeinančiam miestelėnui ji bylos, kad šalia yra žmonių, kuriems reikia pagalbos. Taip pat ši vieta – dėkingumo, nes iškaltiems vardams dėkojama už padalintą žmogiškumą. Ši vieta – ir sąžinės susitikimo su žmogumi vieta, nes miestelėnas, eidamas pro šalį, galės savęs paklausti: „O ką aš šiandien gero padariau?“ – šventinančią kalbą naujam miesto simboliui skyrė kunigas Ričardas Doveika.

Po iškilmingos ceremonijos, vėl pradėjus kauptis debesims, visi paminklo atidengimo liudininkai buvo pavaišinti pyragėliais – žinoma, su obuoliais...

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Paminklo atidengimo liudininkai buvo pavaiainti sausainiais su obuoliais.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Paminklo atidengimo liudininkai buvo pavaišinti sausainiais su obuoliais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką