2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Eksperimentas su 2000 žiūrovų penktadienį neįvyks: organizatorių kaltina apgaule

Skambiai išreklamuotas „Karnavalas-eksperimentas su Boris Brejcha“, turėjęs sukviesti 2000 žiūrovų ir būti pirmasis toks pandeminis eksperimentas Lietuvoje, penktadienį taip ir neįvyks. Organizatorius aiškina „netekęs renginio vietos“, bet aerodromo, kur renginys planuotas, vadovas teigia, kad pats organizatorius neįvykdė įsipareigojimų. Abejones stiprina ir organizatoriaus ankstesnio bankroto ir skolų šleifas.
Koncertas Amsterdame (asociatyvi nuotrauka), Boris Brejcha
Koncertas Amsterdame (asociatyvi nuotrauka), Boris Brejcha / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Renginiai Koncertas

15min jau prieš porą dienų rašė apie Lietuvoje planuotą pirmą eksperimentinį koncertą su 2000 žiūrovų „Karnavalas-eksperimentas su Boris Brejcha“. Iš pradžių jį svarstyta surengti Vingio parke, Kalnų parke arba Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Tiesa, pirmi du variantai buvo atmesti, nes Vilniaus miesto savivaldybė neišdavė leidimo. O „Žalgirio“ arenos variantas, anot organizatoriaus, nebetiko, nes pagal dabar galiojančius reikalavimus žiūrovams joje būtų leista tik sėdėti.

Už renginio organizavimą atsakinga VšĮ „Kultūra, menai, pramogos“, kurios direktorius – Vitalijus Litvinenko. Prieš kelias dienas kalbėdamas su 15min jis liejo apmaudą, kad savivaldybė nepatikėjo jo idėja, tačiau tada dar tikino, kad renginys tikrai įvyks, tik kitoks ir kitoje vietoje – atviroje erdvėje, S.Dariaus ir S.Girėno aerodrome Kaune.

„Eksperimento pirminis tikslas buvo renginį daryti viduje, nes taip pavyktų atverti ir klubus, ir barus, bet dabar, išsikėlus į lauką, jo statusas pasikeičia – renginys tampa eksperimentu lauke. Jis parodys tai, ar saugiai gali vykti festivaliai“, – savo planus tada dėstė Vitalijus.

„Sound Traffik“ nuotr./Vitalij Litvinenko
„Sound Traffik“ nuotr./Vitalij Litvinenko

Eksperimentui persikėlus į atvirą erdvę, sumažėjo ir bilietų kaina – nuo 120 iki 50 eurų, nes jo dalyviams nebereikėtų mokėti už koronaviruso testus.

Trečiadienį organizatoriai gyrėsi pardavę 90 proc. bilietų, jie vis dar buvo pardavinėjami ir ketvirtadienį, renginio išvakarėse. Vis dėlto vėlyvą ketvirtadienio vakarą feisbuke pranešta, kad numatytą dieną diskžokėjaus iš Vokietijos pasirodymas taip ir neįvyks – organizatorius aiškino „netekęs festivalio vietos“. Čia pat pažėrė kritikos ir valstybei – esą „Lietuva nepasitiko šio eksperimentinio renginio kaip kitos šalys“.

„Brangieji, mus pasiekė liūdnos naujienos.

Apgailestaujame, bet likus parai iki renginio, kai viskas suruošta, scena jau stovi Dariaus Ir Girėno aerodrome, ir sparnai skrydžiui išskleisti, o geros muzikos užtaisas skamba širdyje, mus pasiekia žinia: netekome festivalio vietos.

Mes vis tiek pasimatysime! Šiuo metu deriname naują datą įtemptame Boris Brejcha koncertų grafike. Ją prižadame pranešti artimiausiu metu.

Patikiname, kad bilietai niekur neprapuls – jie galios naujo renginio metu. Depozitai bus sugrąžinti visiems.

Apmaudu. Dėl žinių stygiaus, nenoro įsigilinti į situaciją, o gal baimės Lietuva nepasitiko šio eksperimentinio renginio kaip kitos šalys“, – skelbiama feisbuke.

Pasipylė neigiami komentarai

Ir nors organizatorius tikina, kad bilietai neprapuls, nes renginys bus surengtas kitą dieną, panašu, kad nedaugelis tuo tiki. Po minėtu feisbuko įrašu kaipmat pasipylė šimtai neigiamų komentarų.

Kai kurie rašė, kad tokios baigties buvo galima tikėtis nuo pat pradžių. Esą šis organizatorius jau anksčiau garsėjo kaip nepatikimas, yra ne kartą atšaukęs renginius, o bilietus pardavinėjo vos ne iki paskutinės minutės tam, kad kuo daugiau užsidirbtų, nepaisant to, kad buvo galima numanyti, jog eksperimentinis koncertas penktadienį neįvyks.

Įsigiję bilietus svarstė, ar pavyks atgauti pinigus, o tie, kurie neįsigijo, džiaugėsi tokiu savo sprendimu.

„Scanpix“ nuotr./Boris Brejcha
„Scanpix“ nuotr./Boris Brejcha

Organizatorius neįvykdė įsipareigojimų

Renginį organizavusi įmonė sprendimą vos ne paskutinę minutę jį nukelti į kol kas nenurodytą datą paaiškino lakoniškai: „Netekome festivalio vietos.“

Tačiau papildomų detalių paaiškėjo 15min susisiekus su S.Dariaus ir S.Girėno aerodromo, kuriame birželio 11-osios vakarą ir turėjo vykti „Karnavalas-eksperimentas su Boris Brejcha“, vadovu Justu Limanausku.

Pastarasis iškart pabrėžė atsiribojantis nuo bet kokių glaudesnių sąsajų su organizatoriumi, nes renginių neorganizuoja, o tiesiog suteikia jiems vietą.

S.Dariaus ir S.Girėno aerodromas
S.Dariaus ir S.Girėno aerodromas

O vietos praradimą šįsyk, pasirodo, nulėmė paties organizatoriaus elgesys. „Jie neteko vietos, neišsinuomojo šitos erdvės dėl savo kaltės“, – sakė J.Limanauskas.

Paprašytas patikslinti, ką turi omenyje, aerodromo vadovas atskleidė, kad organizatorius neįvykdė įsipareigojimų. Paklaustas, ar tie įsipareigojimai finansiniai, J.Limanauskas daugžodžiauti šia tema nenorėjo, bet leido suprasti, kad taip.

„Kaip ir taip, susiję su finansais, – sakė jis. – Mes teisę naudotis teritorija suteikiame, jeigu jie įvykdo sąlygas, bet kadangi neįvykdė, neturėjome galimybės suteikti tos teisės.“

Anot J.Limanausko, įsipareigojimų įvykdymo buvo laukta dar ir ketvirtadienį, tačiau taip ir nesulaukta.

Su organizatoriumi susisiekti nepavyksta

15min penktadienį ne kartą bandė susisiekti su renginio organizatoriumi, bet to padaryti kol kas nepavyko – įmonės rekvizituose nurodytas telefono numeris išjungtas, o asmeniniu numeriu V.Litvinenko neatsiliepia. Neatsako kol kas jis ir el. paštu.

Pavykus susisiekti, publikaciją tikimės papildyti ir jo komentaru.

Įsiskolinimai, bankrotas ir melas

Visgi suabejoti organizatoriaus patikimumu verčia ne tik likus parai atšaukiamas renginys, neįvykdyti įsipareigojimai, žmonių skundai, bet ir faktas, kad V.Litvinenko anksčiau priklausiusi VšĮ „Sound Traffik“ 2020-aisiais bankrutavo. Prieš tai ši įmonė yra turėjusi nemažai problemų, įsiskolinimų, dėl to jai teko atsakyti ir teisme.

Puslapyje „Rekvizitai.lt“ dar prieš daugiau nei penkerius metus paliktas skundas, kad Všį „Sound Traffik“ nevykdo įsipareigojimų, įmonės vadovas išvadintas apgaviku.

„Šis organizatorius nesumoka atlikėjams, savanoriams, negrąžina užstatų. Iki paskutinio reklamuoja didžėjus, tačiau jie negroja, nes nesugebėjo jiems apmokėti skrydžio bilietų. Taip pat ignoruoja bet kokius prašymus susimokėti gražiuoju, dažniausiai užsiundo savo pakalikų“, – rašoma dar 2015-aisiais publikuotame komentare.

Tiesa, tais pačiais 2020-aisiais, kai bankrutavo Všį „Sound Traffik“, tas pats V.Litvinenko įkūrė naują VšĮ „Kultūra, menai, pramogos“ ir toliau tęsė savo veiklą.

Ironiška, tačiau nors įmonės pavadinimas kitas, feisbuke organizatorius tebeprisistato bankrutavusios įmonės vardu „Sound Traffik“.

Eksperimentinio koncerto istorijoje taip pat netrūksta kaltinimų apgavystėmis.

Kaip 15min prieš kelias dienas paaiškino Vilniaus miesto mero patarėjas Karolis Žukauskas, sprendimui nebendradarbiauti su V.Litvinenko įmone įtakos turėjo ir jo melas. Laiške Vilniaus miesto savivaldybei jis dėstė dėl eksperimentinio renginio sulaukęs Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) ir ministerijų palaikymo, tačiau, pasirodo, jokio palaikymo iš minėtų įstaigų nebuvo.

Taip pat K.Žukauskas neslėpė iš rinkos žinovų apie minėtą organizatorių išgirdęs blogų atsiliepimų. Plačiau apie V.Litvinenko užmojus ir melą Vilniaus miesto savivaldybei skaitykite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką