Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2014 01 06, 16:10

Fotomenininkas Pripsas prisipažino bičiuliavęsis su mafiozu Daške

Pirmadienį TV3 eteryje – vaidybinės dokumentikos „Mafijos kronikos su Dailiumi Dargiu“ premjera. Ciklą pribloškiančių pasakojimų, kuriais išsamiai apžvelgiamas klestėjęs lietuviškas banditizmas, pradės istorija apie „daškinių“ gaujos vadeivą Remigijų Daškevičių. Savo prisiminimais apie jį pasidalins ir pramogų pasaulio garsenybės.
Pripsas
Pripsas / TV3 nuotr.

Prodiuserių kompanijos „Videometra“ kuriamas vaidybinės dokumentikos ciklas „Mafijos kronikos su Dailiumi Dargiu“ – naujiena šalies televizijose. Apie didžiausius Lietuvos istorijoje kriminalinius nusikaltimus pasakos jų tyrėjai, liudininkai, vykdytojai, taip pat ir pramogų pasaulio atstovai, asmeniškai pažinoję įtakingiausius kriminalinio pasaulio autoritetus.

R.Daškevičius, daugiau nei prieš 10 metų pakirstas vienintelės lemtingos snaiperio kulkos, buvo itin marga asmenybė, lengvai bendravo su įvairių sričių atstovais.

Legendinis choreografas Algirdas Stravinskas prieš televizijos kameras papasakos, kaip jis R.Daškevičių mokė iš Vakarų kultūros atėjusio visų įsigeisto šokio – breiko. Praėjusio amžiaus 9 dešimtmečio pabaigoje Kauno sporto halėje A.Stravinskas surengė, ko gero, pirmą tuometinėje Sovietų Sąjungoje breiko čempionatą. Jo suburta šokėjų grupė rengė pasirodymus populiariose susibūrimų vietose Kaune – „Orbitoje“, „Trijose mergelėse“, „Žaliajame kalne“.

Pastarajame rinkdavosi išskirtinė publika. „Tie žmonės gerbdavo artistus. Jei programa patikdavo – dvidešimt butelių šampano atnešdavo artistams, pastatydavo“, – pasakos A.Stravinskas.

Galbūt perspektyvaus šokėjo R.Daškevičiaus likimas būtų pasisukęs visai kitaip, jei ne incidentas, per kurį „Žaliajame kalne“ nutrūko jo karjera.

Prieš dešimtmetį su Daške bendravo ir iš emigracijos Italijoje į Kauną grįžęs garsus fotomenininkas Pripsas. „Aš mačiau jį likus keturioms dienoms iki mirties. Visi normaliai bendravo, nemačiau jokių problemų. Remigijus buvo visiškai atsipalaidavęs ir toliau linksminosi su savo „chebra“, – apie jaunystės laikų bičiulį pasakos Pripsas.

Fotomenininkas iškėlė ir vieną versijų, kam galėjo būti naudinga „patraukti“ Daškę iš arenos. Kokia jo teorija, kas nutraukė breiko šokėjo karjerą, kaip R.Daškevičius elgdavosi gaujų karuose ir kiti faktai apie žmogžudystę, palikusią gilų pėdsaką Lietuvos mafijos istorijoje, – pirmadienio vakarą 20.00 val. „Mafijos kronikose“ per TV3.

TV3 nuotr./Remigijus Daškevičius–Daškė
TV3 nuotr./Remigijus Daškevičius–Daškė

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką