15min be reklamos
2011 01 05, 11:10

FTB: Statant Valdovų rūmus išniekintas paveldas

Pagaliau ėmė aiškėti, kas yra vadinamosios milijardinės Valdovų rūmų aferos sumanytojai. Tai – politikai, valdininkai ir verslininkai. LNK laida FTB tiria jų giminystės ryšius su aukščiausiais šalies vadovais.
Laidos FTB vedėjas Paulius Kaupelis
Laidos FTB vedėjas Paulius Kaupelis / LNK nuotr.

Maža to, statant Valdovų rūmus sunaikintos neįkainojamos istorinės vertybės – istorikų neištirtos Vilniaus medinės pilies liekanos. LNK laida FTB praneša, kad istorikai mano, jog, vaikydamiesi pelnų, statybininkai sunaikino neįkainojamas vertybes – niekam nežinomas medinės Vilniaus pilies liekanas. 2007-ųjų rugpjūčio mėnesį tiesiant kanalizacijos trasą, buvo iškasti viduramžių drenažo šuliniai, geriamojo vandens šuliniai, mediniai tualetai ir net šešioliktojo amžiaus pradžios gynybinės sienos fragmentai. Medinės tikrosios pilies likučiai buvo išvežti į sąvartyną.

Statant Valdovų rūmus buvo rasti ir devyniolikto amžiaus žydų pirklio Abraomo Šliosbergo dvaro griuvėsiai. Juos taip pat norėta išvežti į sąvartyną, tačiau žydų pirklio dvarelio liekanas pavyko išsaugoti. Maža to, teigiama, jog statybų metu važinėjant sunkiasvorėms mašinoms ir pjaunant medžius buvo nepataisomai sugadintas Gedimino kalno šlaitas. Todėl esą bet kurią akimirką gali nuvirsti vienintelis Lietuvos didybę menantis simbolis – Gedimino bokštas.

Kiek dar Lietuvai kainuos šio brangiausio šalyje namo statybos? Kaip vyko pinigų plovimai, o turtą krovėsi verslininkai? Kodėl net ir dabar, kai tyrimą pradėjo Generalinė prokuratūra, statybos nesustabdytos?

Trečiadienį 19.40  val.„Faktų tyrimo biuras“ su Pauliumi Kaupeliu tik per LNK!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką