TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Garbinga publika rinkosi į naujametinį koncertą: tarp svečių – Valdas Adamkus su žmona Alma

Didžiausias Lietuvos teatras naujametinį vakarą garbingą publiką pakvietė į koncertą „Baleto gala“. Šiame koncerte šventinę nuotaiką publikai, kurioje buvo ir prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma, kūrė lygiai 20 baleto solistų iš Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Anglijos ir JAV.
Valdas Adamkus su žmona Alma
Valdas Adamkus su žmona Alma / Martyno Aleksos nuotr.

Scena iš nemirtingojo Piotro Čaikovskio „Gulbių ežero“ naujametinį koncertą pradėjo LNOBT baleto trupė bei jos solistai Olga Konošenko ir Jonas Laucius. Publika šventinį vakarą išvydo dar tris LNOBT solistų poras: Kristiną Gudžiūnaitę ir Genadijų Žukovskį, Anastasiją Čumakovą ir Danielį Dolaną, Juliją Stankevičiūtę ir Jeronimą Krivicką.

Koncerte dalyvavo ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro šokėjas Mantas Černeckas, kuris kartu su J. Stankevičiūte pristatė duetą iš šio teatro repertuarinio spektaklio – Eduardo Balsio baleto „Eglė žalčių karalienė“ (choreografas Martynas Rimeikis).

Martyno Aleksos nuotr./Rimvydas Valatka su žmona Ilma
Martyno Aleksos nuotr./Rimvydas Valatka su žmona Ilma

Išskirtinumo „Baleto gala“ koncertui suteikė trijų užsienio teatrų baleto žvaigždžių pasirodymai: iš Londono Karališkojo baleto atvyko Lietuvos publikai jau pažįstami Sarah Lamb ir Vadimas Muntagirovas, iš Berlyno valstybinio baleto – Ksenia Ovsyanick ir Dinu Tamazlacaru, o iš Lenkijos nacionalinio baleto atvyko net penki šokėjai: Palina Ruseckaya, Pawelas Koncewojus, Patrykas Walczakas bei Lietuvoje jau matyta baleto pora – Yuka Ebihara ir Dawidas Trzensimiechas.

Martyno Aleksos nuotr./LNOBT baleto trupė
Martyno Aleksos nuotr./LNOBT baleto trupė

Aistringų prieskonių naujametiniam vakarui savo Džaiva ir Pasadobliu pridėjo iš JAV atvykę tituluoti Lotynų Amerikos šokių čempionai Antonina Skobina ir Denysas Drozdyukas.

Publika stebėjo ištraukas iš pamiltų baletų „Spragtukas“, „Miegančioji gražuolė“, „Korsaras“, „Tristanas ir Izolda“. Užsienio svečiai pristatė ištraukas iš mažiau žinomų baleto spektaklių „Esmeralda“, „Manon“, „Brangakmeniai“. Senuosius metus gracingai palydėti padėjo LNOBT simfoninis orkestras, diriguojamas maestro Martyno Staškaus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius