Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 12 09, 16:04

Garsenybių verdiktas: (ne)noriu į politiką

Pastaruoju metu vis daugiau pramogų, kultūros ir sporto pasaulio atstovų skinasi kelią į politiką. Vieni taip siekia karjeros aukštumų, kiti tikina norintys padėti Lietuvos žmonėms. Tačiau yra ir tokių, kurie, nors ir labai kviečiami, nesiryžta tapti tautos išrinktaisiais.
Jurijus Smoriginas
Jurijus Smoriginas / V. Ovadnevo nuotr.

Jurijus Smoriginas (55)
„Dainininkams ir šokėjams politikoje ne vieta!“

Choreografas ir „Vilniaus baleto“ meno vadovas J. Smoriginas apie pramogų ir kultūros pasaulio atstovus politikoje turi kategorišką nuomonę. Vyras ir pats yra gavęs pasiūlymą prisidėti prie vienos politinės partijos, tačiau iš karto atsisakė. „Manęs politika netraukia. Kiekvienas žmogus turi užsiimti tuo, ką moka, o ne bandyti įvairias profesijas, – griežtai kalba aštrialiežuvis Jurijus. – Aš apskritai visiškai nepalaikau šoumenų, einančių į politiką. Dainininkams ir šokėjams ten ne vieta. Lietuvos įstatymai blogi, jei leidžia tokioms nenusakomo plauko personoms pakliūti į valdžią.“

T. Biliūno nuotr./Irena Matijošaitienė
T. Biliūno nuotr./Irena Matijošaitienė

Irena Matijošaitienė (52)
Į politiką eina ne vogti

Verslininkė neslepia, jog organizacija, kuriai ji priklauso, ketina dalyvauti rinkimuose į laikinosios sostinės savivaldą. „Mūsų organizacijai priklauso, kaip aš sakau, žmonės su materialine padėtimi. Todėl į valdžią einame ne vogti“, – sako ponia Irena.
Tačiau moteris pabrėžia, kad pati nenorėtų užimti vadovaujančių postų politikoje, kadangi esą neturi tam reikiamo išsilavinimo ir patirties: „Mere tikrai nenorėčiau būti. Neturiu tokių sugebėjimų. Esu gamtininkė, geografė. Galiu pakalbėti, kažkur dalyvauti, tačiau nesu finansų specialistė, neišmanau ūkio sektoriaus, o tai miesto vadovui yra būtina.“

V. Ovadnevo nuotr./Jūratė Norvaišienė
V. Ovadnevo nuotr./Jūratė Norvaišienė

Jūratė Norvaišienė (74)
Politikai kategoriškas „ne“

„Į visuomeninę organizaciją „Vieningas Kaunas“ atėjau todėl, kad noriu padėti savo mylimam miestui. Esu grynakraujė kaunietė, todėl man ne vis vien, kas vyksta aplink. Aš pati asmeniškai labai domiuosi politika, net šiuo metu per radiją klausau politinės laidos, tačiau tikrai nenorėčiau tapti Seimo ar miesto tarybos nare. Man labai patinka veikla, kuria dabar užsiimu, t. y. šokiai“, – atvirauja ponia Jūratė.
Paklausta, ką mano apie garsius žmones politikoje, moteris sako: „Manau, tai kiekvieno pasirinkimo laisvė. Matyt, jie neatranda savęs toje srityje, kurioje dirba. Nesmerkiu jų.“

G. Kropio nuotr./Greta Šapkaitė
G. Kropio nuotr./Greta Šapkaitė

Greta Šapkaitė (28)
„Atėjo laikas pasidalyti sukaupta patirtimi“

Buvusi laidų vedėja neslepia, jog ketina siekti aukštumų politikoje. Jos tikslas – padėti žmonėms spręsti problemas.  „Kas mane paviliojo į politiką? Dabar yra tas metas gyvenime, kai jaučiuosi kažką nuveikusi, pasiekusi. Atėjo laikas pasidalyti sukaupta patirtimi“, – sako Greta.
Ar moteris nesibaimina, jog politikoje gali susigadinti reputaciją, kaip nutiko iš Seimo pašalintam Linui Karaliui (37) ar kitiems pramogų pasaulio atstovams? „Ne, nesibaiminu. Niekada savęs nelaikiau rimta pramogų pasaulio atstove. Laidų vedimas televizijoje man buvo tik pramoga, antraeilis užsiėmimas. Dirbau informacinių technologijų, finansų srityse, turiu reikiamą politikai išsilavinimą“, – sako G. Šapkaitė.

G. Skaraitienės nuotr./Daiva Tamošiūnaitė
G. Skaraitienės nuotr./Daiva Tamošiūnaitė

Daiva Tamošiūnaitė-Budrė (43)
Džiaugiasi nenuėjusi į politiką

Laidų vedėja galėjo siekti aukštumų politikoje. Moteris buvo išrinkta į Seimą, tačiau paskutinę sekundę apsigalvojo ir darbo atsisakė. Dabar žurnalistė nesigaili tokio sprendimo. „Teisingai yra sakoma, kad šeima atsirado anksčiau nei valstybė. O tiems, kurie nesusitvarko savo šeimoje, bus sunku ir valstybėje... Tuo metu man nebuvo lengva situacija – slaugiau vieną šeimos narį, reikėjo dukrą išleisti į pirmąją klasę. Būčiau buvusi prasta politikė, jei nuolat būčiau galvojusi apie savo šeimą. Pasielgiau visiškai teisingai, kad nenuėjau į politiką. Padariau viską, ką mano vietoje turėjo padaryti mama, dukra. Ir dėl to jaučiuosi oriai“, – atvirauja Daiva.
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Privatu“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką