2015-12-22 08:00

Ginčas dėl muzikinio skonio: tranki elektronika ar rami klasika?

Sakoma, kas užsako muziką – tas ir groja, panašiai, kaip ir dėl skonio nesiginčijama. Tačiau, kodėl tuomet šiandien į didžiąją sceną žengia vis dažniau kopia alternatyvios grupės, o šalies naktiniai klubai lūžta nuo lankytojų gausos? Padiskutuokime – ar iš tiesų dėl muzikinio skonio taip jau nesiginčijama? Apie tai kalbamės su naktinio klubo „Exit“ programų vadovu Ignu Vanagu.
Vakarėlio akimirka
Vakarėlio akimirka / Tomo Petrovskio nuotr.
Temos: 1 Muzika

I. Vanagas: neturime savo muzikinio skonio

Koks yra Lietuvių muzikinis skonis? Juokas juokais – tokio mes tiesiog neturime.

Ne todėl, kad neturėtume puikių didžėjų ar atlikėjų. Jų turime ne vieną ir ne du. Vien ką sako tai, jog penktadienio naktį klubo šokių aikštelė tiesiog lūžta nuo lankytojų, o šie nesiskirsto iki pat ankstyvo ryto.

Kalbant apie lietuvių muzikinį skonį, bent jau klubinės kultūros srityje, esame tokie pat kaip ir bet kurie Didžiosios Britanijos ar JAV muzikos klausytojai. Šiandien vėl ir vėl klausomės tų pačių dainų, laukiame populiarių atlikėjų pasirodymų ir žengiame koja kojon su globaliomis tendencijomis. Jų laukiame ir Lietuvos naktiniuose klubuose.

Šiandien vėl ir vėl klausomės tų pačių dainų, laukiame populiarių atlikėjų pasirodymų ir žengiame koja kojon su globaliomis tendencijomis. Jų laukiame ir Lietuvos naktiniuose klubuose.

Kita vertus, kai kurie mūsų šalies elektroninės muzikos atlikėjai savo darbų kokybe ir profesionalumu gerokai pralenkia ne vieną užsienio klubų ar pop pasaulio žvaigždę.

Klausiate, kodėl tuomet jų pavardės nesipuikuoja pasaulio ar Europos klubinės muzikos top penkiasdešimtuke ar net šimtuke?

Na, šiuo atveju mums yra truputį sunkiau nei, pavyzdžiui, kaimynams iš Skandinavijos. Kodėl? Ar žinojote, kad ten populiariosios muzikos atlikėjai studijuoja universitetuose, kur yra mokomi ne tik atlikimo, bet ir muzikos vadybos bei šio pasaulio subtilybių? Taigi, mūsų muzikos industrijai dar tikrai yra kur tobulėti.

Mūsų muzikos industrijai dar tikrai yra kur tobulėti.

Jei norime ateityje atsidurti populiariausių atlikėjų ir kūrinių topuose, turim visų pirma daugiau dėmesio skirti muzikai bendrąja prasme. Ir ne tik kaip vienai iš meno disciplinų, bet kaip laisvalaikio ir gyvenimo būdo formai. Aš tikiu, kad šioje srityje galima labai daug nuveikti, tik tam, matyt, turi ateiti savas laikas.

Kol kas labai džiaugiuosi, kad mūsų atlikėjų gretos pildosi nuostabiais ir taip užvedančiais atlikėjais bei kūrėjais, o šie vis dažniau užkariauja ne tik šokių sales, bet ir didžiąją sceną.

Tomo Petrovskio nuotr./Vakarėlio akimirka
Tomo Petrovskio nuotr./Vakarėlio akimirka

Modernus skonis keičia nusistovėjusias tradicijas

Pasak I. Vanago, lietuvių muzikos industrija, kaip ir tautiečių, muzikinis skonis sparčiai keičiasi. Tradicinę estradą vis dažniau keičia modernūs lietuvių atlikėjai, kurie šlovės sulaukia ne tik vietos scenose, bet ir tarptautiniuose vandenyse.

Lietuviai ne tik nebijo, bet ir ieško įdomių naujovių, naujų patirčių ir dar neragautų skonių. Tą nesunku pastebėti ne tik muzikinėje ar klubinėje šalies kultūroje, bet ir modernioje lietuvių virtuvėje bei gėrimų rinkoje.

Pastarąją šį rudenį taip pat papildė originalios ir skoningos naujienos, siūlančios naujai pažvelgti į įprastus ir tradicinius skonius.  Pavyzdžiui, spanguolės plius granatai.

Būtent taip, į jau pažįstamus ir gana tradicinius skonius siūlo pažvelgti „Lithuanian Vodka“ gamintojai. Tai skaidrios spalvos degtinės, kuriose sujungiami tradicinių spanguolių bei sultingų granatų ir šaldančių mėtų bei saldžių melionų deriniai.

Drauge šie deriniai siūlo naujai pažvelgti ir šį „nusistovėjusį“ gėrimą. Subtiliai suderinti skoniai sukurti taip, kad šią degtinę tiktų ragauti vieną ar su trupučiu ledo arba naudoti kaip sudedamąją kokteilių dalį.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą