15min be reklamos
2015 01 08, 10:09

Gintarė Valaitytė tapo laidos „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs.“ vedėja

Kadaise masiniu reiškiniu tapusios sportinės estafetės varžybos „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs.“ ne vienam dar ir šiandien iškyla atmintyje prisiminus mokyklos laikus, vartant vaikystės nuotraukų albumus. Vieni varžėsi tarp klasių, kiti kopė aukščiau gindami mokyklos garbę, kitiems šypsojosi sėkmė ir jie pateko į respublikines varžybas, kurias filmavo ir rodė televizija. „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs.“ vėl grįžta į televiziją po 30 metų.
Gintarė Valaitytė
Gintarė Valaitytė / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Daina Gudzinevičiūtė, Algirdas Butkevičius, Gintarė Valaitytė ir Gintautas Migonis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Daina Gudzinevičiūtė, Algirdas Butkevičius, Gintarė Valaitytė ir Gintautas Migonis

Ketvirtadienį laidos kūrėjai pakvietė į pirmuosius filmavimus ir pristatė vedėją.

Ja tapo projekto „ŠarkA“ atlikėja Gintarė Valaitytė. Mergina – ne tik žinomas scenos ir televizijos veidas, bet ir daugkartinė „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs.“ nugalėtoja.

„Mokiausi Mažeikių „Pavasario“ vidurinėje mokykloje. Su klasės draugais aktyviai dalyvavome tuometiniame projekte ir mums sekėsi. Mano klasė nuolat iškovodavo prizines vietas, bet ryškiausiai pamenu tą akimirką, kai mums pavyko iškovoti I vietą. Buvom laimingiausi vaikai pasaulyje!“, – prisiminimais dalinosi G. Valaitytė.

Ketvirtadienį buvo pradėtos filmuoti pirmosios projekto laidos. Filmavimo aikštelėje lankėsi projekto globėjas premjeras Algirdas Butkevičius bei LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

„Labai tikiuosi, kad šis atgimstantis projektas sudomins mokyklų bendruomenes ir paskatins aktyvesnį gyvenimo būdą ne tik tarp moksleivių, bet ir jų tėvelių. Džiaugiuosi, kad „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs.“ padės populiarinti olimpines sporto šakas, supažindins žiūrovus su Lietuvos olimpiečiais, jų pasiekimais“, – sakė D. Gudzinevičiūtė.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Daina Gudzinevičiūtė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Daina Gudzinevičiūtė

Šiame projekto sezone dalyvaus 5-6 klasių moksleiviai iš visos Lietuvos. Kiekvienoje laidoje rungsis po tris klases iš skirtingų miestų. Kiekvienoje laidoje vaikai turės įveikti 5 sportines ir 2 logines rungtis.

„Visos užduotys – stilizuotos. Rengiamos specialiai „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“ projektui, bendradarbiaujant su „Montis Magija“ ir „Uno parks“, – sakė projekto vadovė Violeta Karaliūnaitė. – „Bus ir klasikinių rungčių, tačiau jos yra adaptuotos šiems laikams, jog vaikams būtų suteikta galimybė pasinaudoti naujausiu sportiniu inventoriumi, už kurį esame dėkingi rėmėjams. Mes siekiame, kad vaikai iš naujo susidomėtų sportu. Kas gali žinoti, galbūt bent vienas iš projekto dalyvių taps nauja Lietuvos olimpine viltimi“.

Projekto rėmėjas UAB „Malsena“ televizijos laidose taip pat žada organizuoti sveikos mitybos akcijas. „Nuo pat bendrovės veiklos pradžios mums svarbu, kad Lietuvos jaunoji karta augtų sveika – tiek fiziškai, tiek dvasiškai. Mums rūpi, ką valgo, ką veikia, kuo gyvena mūsų vaikai. Siekiame, kad sveikos gyvensenos įpročiai taptų jų gyvenimo būdu. Stengsimės priminti vaikams apie subalansuotos mitybos ir sveikų pusryčių naudą. Manau, kad mūsų bendras tikslas prisidės, ugdant sveiką ir perspektyvią jaunąją kartą“, – komentavo bendrovės vadovas Gintautas Migonis.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./„Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs.“ filmavimas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./„Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs.“ filmavimas

Legendinė laida

Pirmosios moksleivių sportinių estafečių varžybos „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs.“ buvo nufilmuotos dar 1985 metais.

Laidos pradininkas – pedagogas, istorikas, lengvaatletis, kelių sporto šakų teisėjas Algimantas Gintautas. Jis vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjo steigti moksleivių stovyklas, o jose ypatingą dėmesį skyrė sportiniam užimtumui. Taip gimė sporto varžybos vaikams, pavadintos olimpiniu šūkiu „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs.“.

Pradžioje šios varžybos vyko tik vaikų stovyklose, vėliau persikėlė į mokyklas ir galiausiai pasiekė televiziją. 1985 m. buvo nufilmuotos pirmosios laidos. Varžybų sumanytojas sportines užduotis rengdavo vadovaudamasis vokiškais pedagogikos leidiniais.

Pirmoji „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“ laida – jau sausio 31 d. 11 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Gintarė Valaitytė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Gintarė Valaitytė

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką