-50% metinei prenumeratai. 15 dienos proga!
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Gražina Sviderskytė sėdo prie „Boeing B737“ orlaivio šturvalo

Gražina Sviderskytė, buvusi žinių vedėja, žurnalistė ir dokumentinių filmų kūrėja, stebina ne tik savo energija bei pozityvumu, bet ir išskirtiniu pomėgiu. Garsi moteris yra viena iš nedaugelių moteriškosios lyties atstovių, ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje, galinčių pasigirti pilotuojanti lėktuvą (tik 5 proc. pilotų sudaro moterys).
Gražina Sviderskytė
Gražina Sviderskytė / „Baltic Aviation Academy“ nuotr.

Turėdama piloto mėgėjo licenciją Gražina paprastai pilotuoja vienmotorius lėktuvus, tačiau visai neseniai savo jėgas išbandė ir kaip dvimotorio keleivinio „Boeing B737“ orlaivio pilotė.

„Baltic Aviation Academy“ nuotr./Gražina Sviderskytė
Gražina Sviderskytė

Kartu su sūnumi apsilankiusi „Baltic Aviation Academy“ aviacinių mokymų centre, įsikūrusiame Vilniuje, Gražina Sviderskytė turėjo progą  realiu skrydžio treniruokliu valdyti orlaivį „Beoing B737“. Skrydžio metu buvo atlikti ne tik įprastiniai pakilimo, valdymo ir nusileidimo manevrai, bet taip pat nusileidimai ekstremaliomis sąlygomis, pavyzdžiui, simuliuojant užsidegusį variklį.

Realaus skrydžio treniruokliai, naudojami pilotų mokymams, atkuria ne tik orlaivio valdymo sistemas, išorinius aerodinaminius veiksnius, jie perteikia ir garso, judesio bei regos pojūčius.

VIDEO: Gražina Sviderskytė keleivinio „Boeing B737“ orlaivio pilotės vaidmenyje

Šią informaciją parengė „Baltic Aviation Academy“.

„Baltic Aviation Academy“ teikia pilotų mokymus piloto mėgėjo, komercinės aviacijos ir avialinijų transporto licencijoms gauti. Bendradarbiaudami su Kazimiero Simonavičiaus universitetu sukūrė „Aviacijos vadybos“ studijų programą, leidžiančią kartu su piloto licencija įgyti ir vadybos bakalauro diplomą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius