-50% metinei prenumeratai. 15 dienos proga!
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Grupės „Antis“ lyderiui Algirdui Kaušpėdui įteiktas auksu dengtas Vilniaus garbės piliečio medalis

„Sostinės dienų“ atidarymo koncerte, kuris penktadienio vakarą vyko Vilniaus Katedros aikštėje, architektui, grupės „Antis“ lyderiui Algirdui Kaušpėdui (59) buvo įteiktas Vilniaus garbės piliečio vardą liudijantis medalis.
Algirdas Kaušpėdas
Algirdui Kaušpėdui įteiktas Vilniaus garbės piliečio medalis. / Gretos Skaraitienės nuotr.

Vilniaus savivaldybė sprendimą skirti garbės piliečio titulą Algirdui Kaušpėdui priėmė dar vasario mėnesį, o birželį jam pritarė ir miesto taryba. Taip nutarta įvertinti muzikanto veiklą Sąjūdžio laikais ir patriotizmo skatinimą tarp jaunimo. Garbės piliečio vardo suteikimo ceremonija įvyko penktadienį Vilniaus Rotušėje, tačiau medalį nuspręsta įteikti vilniečių ir miesto svečių akivaizdoje. Sostinės meras Artūras Zuokas stebint miniai Algirdui Kaušpėdui perdvė auksu dengtą medalį, kuriame pavaizduotas Vilniaus miesto herbas. 

Esu koks esu, ir jeigu mane gerbiate tokį, koks esu, tada pasistengsiu dar stipriau pokštauti dėl jūsų ir Vilniaus.

„Sveiki bičiuliai, patikėkit, nieko nepadariau tokio, dėl ko atsitiko taip. Esu koks esu, ir jeigu mane gerbiate tokį, koks esu, tada pasistengsiu dar stipriau pokštauti dėl jūsų ir Vilniaus. Kaip toje „Anties“ dainoje: „Nuo Vilniaus ir Kauno bokštų kyla man noras pokštaut...“ – padėkos žodį ne tik tarė, bet ir padainavo A.Kaušpėdas, kuris gimė ir augo Vilniuje, vėliau kelis dešimtmečius gyveno Kaune, po to vėl grįžo į gimtąjį miestą, tiksliau – įsikūrė Vilniaus rajone, Girijos kaime.

Garbės piliečio vardas – iškilioms asmenybėms

Sostinės garbės piliečio vardas yra suteiktas Islandijos Užsienio reikalų ministrui Jonui Baldvinui Hannibalssonui, JAV Prezidentui Ronaldui Reaganui, dirigentui, muzikantui Mstislavui Rostropovičiui, JAV atstovų rūmų pirmininkui Denisui Hastertui, monsinjorui Kazimierui Vasiliauskui, poetui, Nobelio premijos laureatui Česlovui Milošui, poetui Justinui Marcinkevičiui, JAV Prezidento patarėjui Nacionalinio saugumo klausimais Zbignevui Bžezinskiui, profesoriui, ilgamečiam VU rektoriui Jonui Kubiliui.

Gretos Skaraitienės nuotr./`ventinis koncertas
Gretos Skaraitienės nuotr./Algirdas Kaušpėdas

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius