Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 21, 09:00

I.Puzaraitė-Žvagulienė – apie šokių aikštelėje sužibėjusią dukrą: „Išsakau ir pastabų“

Augant Ąžuolo Žvagulio ir Ineto Puzaraitės-Žvagulienės atžaloms Barborai bei Bernardui, jau atsiskleidžia ir jų talentai. Pasak atlikėjos, įgimto dukters ir sūnaus polinkio muzikai nepastebėti tiesiog neįmanoma. Tačiau muzikalioje šeimoje augantys vaikai nestokoja aktyvumo bei noro savo jėgas išbandyti ir kitose veiklose. Dabar poros dukra Barbora dalyvavo šokių konkurse ir jame pelnė vieną pirmųjų vietų.
Ineta Puzaraitė-Žvagulienė su dukra Barbora
Ineta Puzaraitė-Žvagulienė su dukra Barbora / Asmeninio albumo nuotr.

Sekasi ir muzika, ir šokiai

Inetos ir Ąžuolo Žvagulių augantys vaikai vis aktyviau reiškia norą save realizuoti ar atrasti dar iki šiol neatrastus talentus. Neseniai vyresnėlė Barbora savo šokių gebėjimus pademonstravo pramoginių šokių konkurse mokykloje.

Kaip Ineta pasakoja portalui 15min, pradedančiajai šokėjai šis konkursas buvo dar tik antrasis, tačiau jį jau palydėjo sėkmė – Barbora su savo šokių partneriu Mantu užėmė garbingą prizinę vietą.

Nuo rugsėjo mėnesio pramoginių šokių užsiėmimus mokykloje lankančios mergaitės mama džiaugiasi, kad dukra domisi šokiais ir kad jai jie patinka. Ineta tikisi, kad šis užsiėmimas peraugs ir į kažką daugiau už mokyklos ribų.

Asmeninio albumo nuotr./Inetos Puzaraitės-Žvagulienės dukra Barbora
Asmeninio albumo nuotr./Inetos Puzaraitės-Žvagulienės dukra Barbora

Pasak atlikėjos, Barboros plastiškus judesius ji pastebėjo jau nuo mergaitės mažumės. Ineta mano, kad tai – giminės bruožas.

„Vyro Ąžuolo mama – buvusi šokėja. Manau, kad Barborai persidavė šis genas“, – kalbėdama su 15min svarsto I.Puzaraitė-Žvagulienė.

Be šokių, Inetos ir Ąžuolo dukra save išbandyti jau spėjo ir robotikoje, kituose užsiėmimuose. Tačiau neabejotinai mėgstamiausia Barboros veikla – muzika. Ir tai neturėtų stebinti žinant, kad mergaitė, auganti dainininkų giminėje, su muzika susipažino anksti.

„Barborai dar tik pradėjus vaikščioti, ji iškart eidavo į sceną, visuose mūsų koncertuose norėdavo pasirodyti pirma", – apie pirmuosius dukros žingsnius link muzikos pasakoja Ineta.

Dabar Barbora su muzika susipažinusi dar labiau. Išlavinta klausa pasigirti galinti mergaitė įgūdžius tobulina lankydama dainavimo pamokas bei mokosi profesionaliai skambinti pianinu.

Dukrą ir pagiria, ir išsako pastabų

Pašnekovės paklausus, kokios emocijos ją, kaip mamą, apima stebint dukrą šokančią ar muzikuojančią, I.Puzaraitė-Žvagulienė portalui 15min atsako, kad savo mergaite labai džiaugiasi ir didžiuojasi.

Pasak moters, tokiais gyvenimo etapais vaikams labai svarbu mamos palaikymas. Ji pati dažnai savo dukrą motyvuoja gražiais žodžiais, tačiau neslepia, jog kai kada nevengia ir sveikos kritikos: „Būna, kad kartais pasakau daugiau pastabų nei padrąsinimų. Viskas dėl to, kad jinai stengtųsi ir nepasiduotų."

Charizma photography nuotr./Kadras iš Inetos Puzaraitės-Žvagulienės šeimos fotosesijos
Charizma photography nuotr./Kadras iš Inetos Puzaraitės-Žvagulienės šeimos fotosesijos

Ineta atvira – dukrai Barborai patinka groti, tačiau greitai jai tai ir pabosta. Po dvidešimties minučių, praleistų šalia pianino, jai jau norisi imtis kitos veiklos. Mažametės mergaitės mama sako, kad tokiais atvejais labai svarbu paskatinti vaiką nenustoti.

„Pasakau paskatinančių žodžių. Pavyzdžiui, kas ji bus užaugus, kiek ji pasieks, jeigu nenustos, jeigu kažką išmoks“, – 15min atskleidžia moteris.

I.Puzaraitė-Žvagulienė džiaugiasi, kad toks motyvavimo būdas veikia. Dukra šių žodžių klausosi ir jais vadovaujasi.

Būtų duetas – dukra dainininkė ir sūnus muzikantas

Bedainuojančios ir muzikuojančios Barboros namuose klausosi ir jos brolis Bernardas. Keturmečiui berniukui sesė yra tapusi puikiu pavyzdžiu.

O Bernardas taip pat nestokoja aktyvumo ir domėjimosi muzikos pasauliu. Nuo rugsėjo jis atrado pomėgį groti būgnais, todėl ėmė lankyti būtent šio instrumento užsiėmimus.

„Jam dainuoti nelabai patinka, bet groti – labai. Jis turi gerą klausą, jaučia ritmą. Mes galvojame, kad jis bus muzikantas. Būtų puikus duetas – dukra dainininkė, o sūnus muzikantas“, – 15min šypsodamasi pasakoja I.Puzaraitė-Žvagulienė.

Ineta Puzaraitė-Žvagulienė su dukra Barbora ir sūnumi Bernardu
Ineta Puzaraitė-Žvagulienė su dukra Barbora ir sūnumi Bernardu

Tačiau nepaisant dabartinio vaikų polinkio į muziką ir Inetos su vyru noro bei tikėjimo, kad jų atžaloms, kaip ir jiems patiems, muzika taps didele gyvenimo dalimi, moteris tikina nelinkusi versti vaikų apsistoti ties viena sritimi. Atlikėja teigia suprantanti, kad kiekvienas vaikas išskirtinis ir jis nebūtinai norės sekti tėvų pėdomis.

Sūnus ir dukra dar maži, todėl kai paaugs, jų norai gali visai pasikeisti, įsitikinusi pašnekovė: „Būna, kad kai aplinkui visi muzikantai ir menininkai, tau norisi kaip tik išsiskirti ir išsirinkti kitą rimtą profesiją ir visai nusisukti nuo koncertų pusės. Viską parodys laikas. Gal jie taps daktarais ar kasininkais. Kol kas dabar stengiamės pildyti vaikų norus ir leisti jiems domėtis viskuo.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką