Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

Į Rio vyksiančios trys žavios legvaatletės – apie jaudulį, lūkesčius ir meilę ne tik sportui

Į Rio olimpines žaidynes dar neišvykusios trys sportininkės – maratonininkė Diana Lobačevskė, ėjikės Brigita Virbalytė ir Neringa Aidietytė – trečiadienio vakarą Vilniuje dalyvavo braziliškame vakarėlyje. Žaidynių proga vykusioje šventėje apsilankė sporto ir pramogų pasaulio atstovai.
Diana Lobačevskė, Brigita Virbalytė-Dimšienė ir Neringa Aidietytė
Diana Lobačevskė, Brigita Virbalytė, Neringa Aidietytė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Sostinės Šiuolaikinio meno centro terasoje surengtas braziliško stiliaus vakarėlis: viskas dekoruota palmių lapais, bananais, iš arbūzo pilstomi kokteiliai, skambėjo sambos ritmai.

Čia buvo minima Rio žaidynių pradžia. Į ją atvyko ir Lietuvos olimpiečiai, kurie dar nėra išvykę į Rio de Žaneirą: maratonininkė Diana Lobačevskė, ėjikės Brigita Virbalytė ir Neringa Aidietytė, baidarininkai Ignas Navakauskas, Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Sporto ir pramogų pasaulio žvaigždės Lietuvoje jau atidarė žaidynes Rio 2016

Taip pat buvo galima sutikti ir pramogų pasaulio atstovų. Tai – Vaida Skaisgirė, Naglis Šulija, Jolanta Svirnelytė, Džiugas Siaurusaitis, stilistas Mantas Petruškevičius, Rasa Arlauskienė, Natalija Martinavičienė, Indrė Kvedarienė ir kiti.

Žmonės.lt pakalbino tris žavias sportininkes, kurios netrukus vyks atstovauti Lietuvai olimpiadoje.

Maratonininkė Diana Lobačevskė sakė, kad kol kas vaikai ją atitraukia nuo minčių apie žaidynes, todėl jaučiasi rami.

Asmeninio albumo nuotr./Diana Lobačevskė
Asmeninio albumo nuotr./Diana Lobačevskė

„Kol kas esu rami, labai nesinori galvoti apie tai, kad kitą savaitę jau turėsiu bėgti – nenoriu pradėti jau dabar bėgti, – juokėsi Diana. – Bet iš tikrųjų jaudulys yra. Labai gerai, kad dar nesu ten, nes ten būtų sunkiau. Brazilijoje kelianti įtampą atmosfera. O čia ramiau, čia su vaikais leidžiu laiką ir apie olimpines žaidynes nelabai galvoju.“

Diana į Rio de Žaneirą vyks kitos savaitės viduryje. „O išbėgsiu pabėgiot rugpjūčio 14 dieną“, – juokavo ji.

„Norisi pasirodyti šįkart kuo geriau. Londono žaidynėse buvau 28-a. Tai šiemet norėčiau būti aukščiau, prestižas jau būtų būti 20-uke“, – kalbėjo Diana.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Olimpinių žaidynių atidarymo Vilniuje akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Diana Lobačevskė

35-asis gimtadienis – be linksmybių

Rugpjūčio 7 dieną Diana švenčia 35-ąjį gimtadienį: „Jokių planų dar neturiu. Vakarieniausim su tėvais, draugais. Labai baliavoti ir nesinori. Mano vyras – irkluotojas Mindaugas Griškonis – jau Rio de Žaneire, be jo man nesinori nieko ypatingo veikti. Jis laukia manęs ten.“

Maratonininkė prisipažįsta, kad šiuo metu jaučiasi šiek tiek pervargusi: „Esu pavargusi nuo pasiruošimo, nuo lūkesčių spaudimo, iš savęs taip pat reikalauju daug, treniruotėse atsiduodu. Galbūt šiemet net per daug – esu šiek tiek pervargusi. Buvau mėnesį Italijos stovykloje, tai truputį perlenkiau lazdą. Kai būna tokios atsakingos žaidynės, sportininkai būna prie persidirbimo ribos. Dabar tikiuosi iki kitos savaitės atsigauti ir startuoti visu pajėgumu. Tiesiog dabar viską darau savo malonumui, nes organizmas jau nebeleidžia.“

Tačiau kalbėdama apie kitus metus, sportininkė sako, kad sustoti nežada.

„Po olimpinių žadu tikrai sportuoti. Mano rezultatai kiekvienais metais auga. Čia yra mano kraujas, tikrai nemesiu. Tai ir mano darbas, hobis, aš tuo gyvenu, labai mėgaujuosi“, – teigė Diana.

Asmeninio albumo nuotr./Diana Lobačevskė su dukra Atėne
Asmeninio albumo nuotr./Diana Lobačevskė su dukra Atėne

Į olimpines žaidynes vykstanti ėjikė Brigita Virbalytė sakė, kad šiemet sau iškėlė aukštą kartelę.

„Kadangi tai bus mano antrosios olimpinės žaidynės, tai norisi pasirodyti kuo geriau. Kai pirmą kartą važiuoji, gali nuleisti sau kartelę ir sakyti, kad esi naujokas, iš tavęs galbūt tiek daug nesitiki, tai ir atsakomybė pečius slegia mažesnė. Londone finišavau 26-oji, dabar tikrai norėtųsi būti bent 10 pozicijų aukščiau. Pernai pasaulio čempionate buvau septinta, tai kartelę sau kilstelėjau. Tai dabar planuojamas diapazonas yra 8–16 vietos“, – pasakojo sportininkė.

Į žaidynes Brigita vyks jau šį savaitgalį: „Sekmadienį išskrendame į Lisaboną. Ten savaitę adaptuosimės prie laiko skirtumo, oro sąlygų. Ir tada rugpjūčio 16 dieną būsime Rio de Žaneire – likus trims dienoms iki starto. Labai gaila, nes nedalyvaujame žaidynių atidarymo ceremonijoje, todėl liekame uždarymo renginyje.“

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Olimpinių žaidynių atidarymo Vilniuje akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Brigita Virbalytė

Tačiau ten vyks viena. Sportininkė sako, kad jai taip geriau: „Kelionė yra labai tolima. Aš esu iš tų žmonių, kuriems geriau, kai varžybose nėra artimų žmonių. Man tada mažesnis spaudimas. Kai matai artimuosius šalia, tai jaudulys būna didesnis. Jei susigraudinu, taip pat geriau būti vienai. Aš vis tiek žinau, kad jie mane labai palaiko.“

Kokią sporto šaką dar planuoja žiūrėti? „Kadangi esu sporto žurnalistė, mane domina visos sporto šakos. Turbūt neturėsiu galimybės visko išžiūrėti, bet jei būčiau paprasta sirgalė, žiūrėčiau viską, ką tik galėčiau ir dar daugiau. Jei galėčiau, televizorių nešiočiausi su savimi“, – juokėsi ji.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Į Lietuvą grįžto geriausiai pasaulio čempionate pasirodžiusi Brigita Virbalytė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Į Lietuvą grįžto geriausiai pasaulio čempionate pasirodžiusi Brigita Virbalytė

Su Brigita į olimpines žaidynes taip pat vyksianti ėjikė Neringa Aidietytė teigė, kad jaudulio nejaučia.

„Jaudulio nejaučiu, kovosiu ne dėl medalio, tai man atsakomybės mažiau. Šiaip jaučiuosi gerai – antrąkart būsiu olimpietė, tai – svajonės išsipildymas“, – Žmonės.lt sakė ji.

Kodėl nekovos dėl medalio? „Realiai vertinu savo galimybes. Šiame sporte ne vakar atsiradau, žinau, kaip lyderėms sekasi. Man bus malonu, garbė atstovauti savo šaliai.“

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Olimpinių žaidynių atidarymo Vilniuje akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Neringa Aidietytė

Neringa po Londono žaidynių grįžo vėl gyventi į Lietuvą, nes suprato, kad sportas – jos gyvenimas.

„Šįkart norėčiau patekti į 20-uką. Praeitą kartą dalyvavau Londono žaidynėse, nebuvau profesionali sportininkė – gyvenau Londone, dirbau kitą darbą, o treniravausi viena. 2013 metais grįžau į Lietuvą, pradėjau sportuoti profesionaliai, nes pajaučiau, kad negaliu savęs realizuoti. Todėl grįžau ir tikiuosi sėkmės“, – kalbėjo Neringa Aidietytė.

Alfredo Pliadžio (LLAF) nuotr./Neringa Aidietytė
Alfredo Pliadžio (LLAF) nuotr./Neringa Aidietytė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius