Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Indrės Stonkuvienės dukra Cecilija jau ruošiasi į mokyklą: „Kai ateisime į klasę, brauksiu ašarą“

Artėjant mokslo metams, kiekviena mama stengiasi atnaujinti vaikų drabužių spintą. Ši Rugsėjo 1-oji TV laidų vedėjai, iniciatyvos „Moterų pasaulyje“ sumanytojai Indrei Stonkuvienei ypač svarbi ir laukiama – septynerių metų dukra Cecilija pradeda lankyti pirmą klasę.
Indrė Stonkuvienė
Indrė Stonkuvienė / Vido Černiausko nuotr.

Brauks jaudulio ašaras

Indrė tikina, kad pasiruošti pirmai klasei nėra sunku. Iš mokyklos, kurią lankys Cecilija, moteris gavo mokslams reikalingų daiktų sąrašą. Savo dukrą ji leis į privačią „Vitlio licėjaus“ mokyklą. Mergaitė lankė tos pačios mokyklos darželį, todėl tarp jos klasiokų bus daug pažįstamų veidų. Rytinėje programoje Cecilija vilkės mokyklos uniformą, o vakarinėje dalyje – išsirinktą suknelę.

„Šiuo metu intensyviai ruošiamės svarbiai šventei, leidžiame laiką prekybos centruose. Džiaugiuosi, kad labai daug dalykų pasirūpino pati mokykla. Nupirkau Cecilijai naujų drabužių, kuprinę, sporto aprangą... Nelabai yra laiko galvoti, kokia svarbi šventė mūsų laukia. Tačiau tą akimirką, kai ateisime į klasę, brauksiu ašarą. O gal ir ne vieną“, – su šypsena veide kalba I.Stonkuvienė.

Vido Černiausko nuotr./Indrė Stonkuvienė su vaikais
Vido Černiausko nuotr./Indrė Stonkuvienė su vaikais

Cecilija drabužius renkasi pati

„Cecilijai renkantis drabužius, mano nuomonė rūpi mažiausiai. Ji pati nusprendžia, ką šiandien nori vilkėti. Ypač tokiomis svarbiomis progomis kaip Rugsėjo 1-oji. Na, o aš galiu tiesiog sumokėti už tai, ką dukra išsirinko. Ji ne tik stiliumi, bet ir savo charakteriu yra mažoji mano kopija.

Deja, bet negaliu viena atvykusi į vaikiškų drabužių parduotuvę nupirkti tai, ko reikia. Vėliau vaikai nenori vilkėti mano parinktų drabužių, sako, kad negražu. Todėl veduosi juos į parduotuvę ir leidžiu išsirinkti. Lygiai taip pat darau su maisto gaminimu – leidžiu jiems prisidėti prie gaminimo proceso. Juk vėliau nepeiks savęs, kad neskanu“, – juokėsi I.Stonkuvienė.

Vaikams nuomonės nebruka

Penkiametis sūnus Pranciškus taip pat turi savo nuomonę. Pasak Indrės, berniukas puikiai moka susiderinti drabužius, turi puikų stiliaus suvokimą ir skonį. Jo taip pat bet kaip neaprengsi, jis turi savo nuomonę, kaip nori atrodyti.

Vido Černiausko nuotr./Indrės Stonkuvienės sūnus Pranciškus
Vido Černiausko nuotr./Indrės Stonkuvienės sūnus Pranciškus

„Perkalbėti vaikus įmanoma, tačiau visi mes esame asmenybės, turinčios savo norus. Kam tą daryti? Duodu vaikams kelis derinius, iš ko galima rinktis. Žinoma, visada patariu, pasakau, kad vienas ar kitas dalykas nepraktiškas. Mūsų, tėvų, pareiga yra ne brukti savo tiesą, o nukreipti teisinga linkme“, – apie auklėjimo principus kalba I.Stonkuvienė.

Svarbu kokybė ir patrauklios kainos

Eidama apsipirkti žinoma moteris vadovaujasi labai skirtingais kriterijais. Indrė prisimena, kad gimus Cecilijai ji siųsdavosi drabužius internetu, stengėsi papuošti savo pirmagimę. Ir nors kūdikio drabužiai buvo gražūs, tačiau patogumu nepasižymėjo.

Vido Černiausko nuotr./Indrė Stokuvienė su vaikais
Vido Černiausko nuotr./Indrė Stokuvienė su vaikais

„Žiūriu į drabužių kokybę, tačiau neperspaudžiu perkant itin brangią aprangą ir nesivaikau prekės ženklų. Pranas šiandien sugebėjo pakeisti penkias palaidines – vis išsitepdavo. Man geriau laimingas nei švarus vaikas. Nereikia nervintis, geriau pakeiskime požiūrį.

Žinoma, nekalbu apie svarbias gyvenimo šventes, kai norisi papuošti vaiką, parinkti gražesnį, kartais ir brangesnį drabužį“, – sako I.Stonkuvienė, leidusi vaikams rinktis drabužius ir „Kidzone“ parduotuvėje.

I.Stonkuvienės apsipirkinėjimas su vaikais – galerijoje:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Huawei FreeBuds 6i“ – iki 100 eurų kainuojančios belaidės ausinės
Reklama
Vaikų vasaros atostogoms įsibėgėjant, „Telia Play“ kino rekomendacijos vaikams ir visai šeimai
Reklama
„Įspūdžiai išliko visam gyvenimui“: TV bokštas kviečia pasivaikščioti 170 metrų aukštyje
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?