15min be reklamos
2010 01 07, 12:45

Irenos Pivoriūnienės žvalumo receptai

Beveik tris dešimtmečius televizijos eteryje dirbanti gydytoja ir sveikatos laidų vedėja Irena Pivoriūnienė sako, kad medikės diplomas jai atvėrė galimybes padėti daug platesnei žmonių auditorijai.
Irena Pivoriūnienė
Irena Pivoriūnienė / „Ji“ redakcijos nuotrauka

Kitąmet minėsite 30–metį, kai vedate sveikatos laidas. O kokia buvo jūsų karjeros pradžia televizijoje?

Daugiau nei dvidešimt metų dirbau Lietuvos televizijoje, paskui kituose kanaluose, kol atsidūriau „Lietuvos ryto“ televizijoje. Prisimenu, atsakymo Lietuvos televizijai nedaviau du mėnesius: vis dvejojau, jaučiausi negraži ir nemokanti kalbėti. Ir jei tada man kas nors būtų pasakęs, kad išdirbsiu televizijoje 30 metų, būčiau pasakiusi: nejuokaukite!

Kelius į žurnalistiką tąkart jums nutiesė medikės diplomas?

Taip, jei kalbi apie sveikatą, medicininis išsilavinimas būtinas. Gydytojos diplomas ir nuolatinis domėjimasis šia sritimi kiekvieną kartą leidžia sužinoti vis ką nors naujo. Visai neseniai kūriau laidą apie išsėtinę sklerozę. Atrodė, kad jau viską žinau, bet kaskart norisi ligoniui padėti, jo pagailėti... Jei ne vaistais, tai nors bendravimu.

Ko siekiate savo kuriama laida „Sveikatos kodas“?

Laidoje raginame žmones profilaktiškai tikrinti ir stiprinti savo sveikatą. Jei nors vienas žmogus po mūsų laidų laiku kreipiasi į gydytojus, esu laiminga.
Lietuvoje vėžys pastebimas vis dar 3–4–osios stadijos, daugybė žmonių nežino apie padidėjusį kraujospūdį ar cholesterolio kiekį– būtent dėl šių priežasčių, palyginti su kitomis Europos šalimis, Lietuvoje didelis mirtingumas.

Nors dirbate žurnalistinį darbą, širdyje esate medikė?

Aš – sveikatos mokytoja, turinti didelę ir gausią žiūrovų auditoriją (juokiasi). Tačiau svarbiausia man vis dėlto – mėgstamas darbas. Filmuodama, montuodama ir ruošdamasi laidoms jaučiuosi laiminga.

Tuo metu, kai Lietuvoje buvo paskelbta gripo epidemija, jūs bene vienintelė prakalbote apie skiepus nuo plaučių uždegimo…

Plaučių uždegimas – baisiausia gripo komplikacija, kurios mes taip bijome. Minėta vakcina organizmui labai reikalinga, bet visada yra tokių, kurie mieliau pasikliauja liaudiškomis medicinos priemonėmis. Taigi norint sustiprinti imuninę sistemą pirmenybė atitenka raugintiems kopūstams. Senas skanus lietuviškas maistas, o šiuo metu ir nepaprastai aktualus vaistas (šypsosi).

Plačiau skaitykite Žurnale „Ji“
 

Žurnalas „JI“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką