J.Mačiulis – apie tai, kas vyksta rūbinėje po pralaimėtų varžybų: „Tikrąja ta žodžio prasme laidotuvės“

Visi žinome posakį, jog krepšinis Lietuvoje – antroji religija. Tuo įsitikinome ir prieš keletą savaičių, kuomet stebėjome pasaulio vyrų krepšinio čempionatą, kuriame Lietuvos rinktinės startas buvo ypatingai geras. Deja, lemiamų rungtynių laimėti nepavyko.
Jonas Mačiulis
Jonas Mačiulis / LNK ir Luko Balandžio / BNS nuotr.

LNK laidoje „Bus visko“ – interviu su įspūdingą karjerą turėjusiu ir už Lietuvą ne kartą kovojusiu, krūvą medaliu savo sąskaitoje turinčiu Jonu Mačiuliu apie tai, ką reiškia ne tik mėgautis šlove, tačiau ir sugerti piktus žmonių komentarus, o kartais net grasinimus.

„Dažniausiai pasitaiko per kokias pilnatis, kai žmonės, kurie būna pastatę už rungtynes, nelaimi. Tada prasideda grasinimai ir prašymai susimokėti, nes tu maždaug dėl to kaltas. Nenori į tai kreipti dėmesio, bet perskaitai ir vis tiek lieka galvoje, pasąmonėje tie dalykai. Čia tik sportas, žmonės. Ar jūs tikrai taip galvojate? Ar jūs tikrai taip linkit?“ – laidoje kalbėjo Jonas Mačiulis.

LNK nuotr./Jonas Mačiulis
LNK nuotr./Jonas Mačiulis

Paklaustas, kas vyksta rinktinės rūbinėje po itin svarbių, tačiau nesėkme pasibaigusių varžybų, vyras prisimena 2014 metais vykusį Pasaulio vyrų krepšinio čempionatą, kuomet teko pralaimėti rungtynes dėl trečiosios vietos ir namo grįžti be medalių.

„Visi tikėjosi, visi jau medalius matavosi. Laidotuvės, tikrąja ta žodžio prasme būna laidotuvės. Rūbinėj tyla, visi paskendę savo emocijose, atsisveikinimo vakarienės būna apie nieką, tie juokai jau nebe juokai. Emocinė būsena yra labai bloga. Kai tu paprastam darbe dirbi, kažkur kažkas nepasiseka, apie tai žino tavo bendradarbiai ir galbūt šeima, o čia žino visa Lietuva, kad tau nepasisekė. Šiuo atveju net ir visas pasaulis“, – dalijosi jis.

LNK nuotr./Jonas Mačiulis
LNK nuotr./Jonas Mačiulis

Jonas prisiminė ir darbą žymiausiuose pasaulio krepšinio klubuose bei gyvenimą Graikijoje, Italijoje bei Ispanijoje. Pastarojoje vyras su šeima praleido net ketverius metus ir žaidė prestižiniame Madrido „Real“, todėl papasakojo ir apie tai, kokių taisyklių privaloma laikytis atstovaujant šiam vardui ir už ką čia duodami įspėjimai. Buvo paliesta ir pinigų tema bei pamokos, kurias teko išmokti, norint gyventi finansiškai stabilų gyvenimą pasibaigus karjerai.

„Supranti, kad tie pinigai dideli, ir kad jie gali greitai užsibaigti, pasąmonėje kažkur giliai žinai, bet nenori to pripažinti. Vieną mėnesį gali išleisti visus, kitą mėnesį jie vėl ateina. Toks neužsibaigiantis ratas. Tik vieno dalyko dauguma jaunų žaidėjų nesupranta, kad vis dėl to tie pinigai pasibaigs maždaug po dešimties metų, jeigu protingai nesusidėliosi“, – sakė J.Mačiulis.

„Bus visko“ – antradieniais, 20 val. per LNK.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką