Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 01 08, 14:27

Jurgio Kairio sukeltoje avarijoje nukentėjęs pareigūnas po 2 metų reikalauja beveik 5000 eurų

Ketvirtadienio popietę Vilniaus miesto apylinkės teisme atversta civilinė byla: daugiau kaip prieš dvejus metus įvykusioje avarijoje, kurioje kaltu pripažintas lakūnas Jurgis Kairys, nukentėjęs pareigūnas Boguslavas Savickis nusprendė kreiptis dėl neturtinės žalos atlyginimo. Avarijoje nukentėjęs vyras prašo teismo priteisti 17 tūkstančių litų (4 923,5 euro) kompensaciją.
Jurgis Kairys su žmona Birute
Jurgis Kairys su žmona Birute / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Jurgis Kairys
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Jurgis Kairys

Ketvirtadienio popietę į Vilniaus miesto apylinkės teisme numatytą posėdį J.Kairys atvyko kartu su žmona Birute. Byloje jam atstovavo advokatas Pranas Makauskas, ieškovui Boguslavui Savickiui atstovauti byloje turėjo Agnė Paspirgėlytė.

Bylą nagrinėja teisėja Renata Vaitiekėnaitė, joje taip pat dalyvavo draudimo įmonės „Industrijos garantas“, kurioje buvo apsidraudęs J.Kairys, atstovas Daumantas Kavoliūnas.

Posėdyje pateiktas ieškovo advokatės A.Paspirgėlytės prašymas atidėti bylos nagrinėjimą todėl, kad advokatė tą pačią dieną 14 valandą dalyvavo kitame posėdyje, kurio data buvo suderinta anksčiau. Jos prašymą teisėja tenkino, nusprendusi, kad advokatės prašyme nurodyta priežastis – pateisina jos neatvykimą į posėdį.

„Prašymą palaikau, norėčiau, kad posėdyje dalyvautų mano asistentė“, – sakė ir ieškovas Boguslavas Savickis.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Boguslavas Savickis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Boguslavas Savickis

Jurgiui Kairiui atstovaujantis advokatas Pranas Makauskas ieškovui siūlė kreiptis į „Industrijos garantą“, mat draudėjų nukentėjusysis seniau reikalavo atlyginti tik turtinę žalą, o apie neturtinę, anot jo, nebuvo kalbos. Advokato įsitikinimu, nuo to bylos nagrinėjimą ir reikėtų pradėti, mat J.Kairys buvo apsidraudęs. 

„Tam tikra žala buvo atlyginta mano ginamojo draudėjo „Industrijos garanto“. Siūlymas ieškovui pasvarstyti, ar šioje civilinėje byloje nebūtų geresnis sprendimas patraukti draudėją į atsakomybę ir taip pabandyti spręsti šitą neturtinės žalos klausimą“, – sakė P.Makauskas.

Ieškovas B.Savickis atsisakė spręsti šį klausimą be savo advokatės: „Manau, kad man reikia pasitarti su savo atstove.“ Teisėja tenkino jo prašymą, bylos nagrinėjimas nukeltas kitam kartui.

Po avarijos – sužalotas pareigūnas

Žmonės.lt primena, kad 2012 m. rugsėjo 6 d. Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas pripažino lakūną kaltu dėl to, kad 2011 metų rugpjūčio 25-ąją J.Kairio vairuojamas automobilis „Honda Accord“ Vilniuje, pravažiavęs S.Dariaus ir S.Girėno gatvių bei Eišiškių plento sankryžą, iš pirmos eismo juostos išvažiavo į antrąją ir užkirto kelią ten važiavusiems dviem motociklininkams. Vienas jų nukritęs ant žemės susižalojo krūtinę, jam lūžo slankstelis.

Motociklais darbo metu važiavo Vilniaus apskrities VPK Patrulių rinktinės patruliai. Vienas jų – Boguslavas Savickis – šioje baudžiamojoje byloje buvo pripažintas nukentėjusiuoju, tačiau civilinio ieškinio tada pareigūnas nepareiškė ir neturtinės žalos atlyginti neprašė.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Jurgis Kairys
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Jurgis Kairys

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką