Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

„Kalėdinės sriubos“ triumfas: bus galima pamaitinti daugiau senelių

Šiemet Maltos ordino ir LNK organizuota paramos akcija „Kalėdinė sriuba“ buvo rekordinė. Susumavus visas aukas paaiškėjo, kad į sąskaitą turėtų suplaukti daugiau nei 570 tūkstančių litų. Pasak Maltos ordino ambasadoriaus, kitąmet dar daugiau vargingai gyvenančių senolių bus aprūpinti kasdiene karšta sriuba.
Vilniaus Pilies gatvėje LNK televizijos žvaigždės praeiviams siūlė nepraeiti pro šalį, paaukoti vargstantiems ir pasivaišinti Kalėdine sriuba.
Vilniaus Pilies gatvėje LNK televizijos žvaigždės praeiviams siūlė nepraeiti pro šalį, paaukoti vargstantiems ir pasivaišinti kalėdine sriuba. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Didžioji dalis sumos, daugiau nei trys šimtai tūkstančių, buvo suaukota per tiesioginį LNK paramos koncertą „Mums reikia tavęs“, dar du šimtai tūkstančių – per sekmadienines LNK „Mums reikia tavęs“ laidas. Dar keliasdešimt tūkstančių litų paramos surinkta  per 13 miestų surengtus „Kalėdinės sriubos“ renginius, perkant bilietus į koncertą bei pervesta į Maltos ordino sąskaitas. Paramos akcijos išlaidas padengė rėmėjai, tad visi surinkti pinigai bus skiriami projektams.

„Tai buvo viena gražiausių mano gyvenimo dienų, – po LNK labdaros koncerto teigė Maltos ordino ambasadorius grafas Douglas fon Saurma Jeltschas. – Esu labai patenkintas nuostabiu renginiu „Mums reikia tavęs“ ir Lietuvos žmonių parama. Šios aukos leis Maltos ordinui 2010 metais padėti daugeliui sergančių ir labai skurstančių senolių.“

„Džiaugiamės paramos akcijos sėkme. Labai svarbu, kad mums pavyko atkreipti Lietuvos žmonių dėmesį į tarsi nepopuliarią senyvų žmonių problemą. Visuomet norėjome ne tik surinkti pinigų, bet ir pradėti keisti požiūrį į senatvę, sukurti daugiau pagarbos vienišo, neretai visai šalia esančio žmogaus likimui. Smagu, kad ši akcija suvienijo skirtingas visuomenės dalis – vaikai stengiasi padėti senukams. Smagu, kad socialiai atsakingomis organizacijomis norėjo tapti įmonės, prasmingas miesto šventes rengė merai ir miestelių seniūnai“, – sakė Maltos ordino fondų paieškos direktorė Renata Gaidienė. 

„Kalėdinės sriubos“ akcija, pasak Maltos ordino atstovų, paskatino ir bundančią savanorystės bangą Lietuvoje. „Supratome, kad jautrumas ir noras padėti nėra svetimas Lietuvos žmonėms“, – buvo dėkinga R.Gaidienė.

Net ir po koncerto žmonės aktyviai skambina norėdami paremti vargstančius senolius. Linijos bus atviros iki pat Naujųjų metų. Paaukoti galima skambinant arba siunčiant žinutes telefonais 1418 (2 Lt) ir 1419 (5 Lt). 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius