Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 01 04, 15:17

Kaltinimų dėl gyvūnų priežiūros sulaukę Daina ir Antanas Bosai apstulbo: „Kas yra blogai?“

Kai Nevyriausybinė Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos (LGTAO) vadovė Brigita Kymantaitė pareiškė, kad Antanas ir Daina Bosai netinkamai rūpinasi savo viešbučio „Gamtos perlas“ teritorijoje laikomais gyvūnais, verslininkai liko priblokšti. 15min Daina ir Antanas Bosai tikino savo gyvūnus prižiūrintys puikiai, ir suabejojo B.Kymantaitės kompetencija.
Daina ir Antanas Bosai bei vilkai „Gamtos perle“
Daina ir Antanas Bosai bei vilkai „Gamtos perle“ / 15min.lt ir gyvunuapsauga.lt nuotr.

LGTAO vadovė B.Kymantaitė Karklėje esančiame Antano ir Dainos Bosų viešbučio „Gamtos perlas“ teritorijoje laikomų vilkų bei naujai ten įkurdintos meškos gerove susirūpino trečiadienio – savo nuomonę ji išreiškė trečiadienį išplatintame pranešime.

Išgirdę, kad abejojama jų laikomų gyvūnų gerove, verslininkai Antanas ir Daina Bosai neslėpė pasipiktinimo. Šiuo metu užsienyje viešintys verslininkai 15min tikino savo gyvūnais besirūpinantys puikiai, jiems pažertą kritiką abu vertina kaip niekinę.

„Brigita Kymantaitė nė neišmano įstatymų, apibrėžiančių gyvūnų laikymą. Jeigu ji išmanytų gyvūnų laikymo sąlygas, kurias mūsų atvejis atitinka su kaupu, tai ji išvis neturėtų reikštis. Kas jai nepatinka? Mūsų vilkų laikymo sąlygos? Man nepatinka kai kurių žmonių galbūt gyvenimo sąlygos kaimuose. Ir ką man dabar daryti?“ – susierzinimo dėl situacijos neslėpė D.Bosas.

Išsamiau 15min padėtį pakomentavo A.Bosas.

„Kas yra blogai? Voljerai per maži? Nėra sausų vietų? Nėra ramybės sąlygų? Sąlygos mūsų gyvūnams yra sukurtos pagal gyvūnų gerovės įstatymą. Ir voljerų, ir vidinių, išorinių patalpų dydžiai, laipiojimas ir visa kita... Ramybės sąlygos... Viskas padaryta pagal visas taisykles. Tiesiog B.Kymantaitei reikia susireikšminti. O kur dabar Lietuvoje sausa? Yra kažkur sausa? Kiekvienas mano gyvūnas turi hektarus ploto gyvenimui. Ji tiesiog neįsigilino. Ji neateina, nepasižiūri. Pamato kažkieno įdėtą nuotrauką, kad vilkų voljerai yra pelkėje, ir va...“ – apmaudo neslėpė verslininkas.

Gyvunuapsauga.lt nuotr./Vilkai „Gamtos perle“
Gyvunuapsauga.lt nuotr./Vilkai „Gamtos perle“

Jis aiškino, kad gyvūnus laiko palankiausiomis jiems sąlygomis: „Vilkai išvis gyvena pelkėse ar raistuose – susiranda sau saugesnę vietą. O kad yra kalneliai, iš kelmų sudėtos irštvos, kad padaryta viskas, ko jiems reikia gyvenimui, kad jie turi, kur lakstyti ir taip toliau... Ji juk to nerašo. Bet į dalykus reikia žvelgti objektyviai. Įdomiausia tai ant svetimos pavardės pasidaryti reklamą. Jai gi reikia uždirbti pinigus, tai prisigalvoja sau veiklos. Bet nieko bendra su pažeidimais mes neturime.“

Gyvunuapsauga.lt nuotr./Meška „Gamtos perle“
Gyvunuapsauga.lt nuotr./Meška „Gamtos perle“

A.Boso teigimu, anksčiau yra pasitaikę atvejų, kai buvo gauta pastabų dėl gyvūnų laikymo sąlygų. Tačiau jos nėsyk nebuvo ignoruojamos: „Jei Aplinkos apsaugos agentūra ar Veterinarijos tarnyba mums duoda pastabas, mes viską ištaisome, patvarkome, padarome.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką