15 dienos proga! Metinė prenumerata vos už 7,99 Eur.
Išbandyti

Dar trupinėlis laimės: kas tai?

Tyrimas, atliktas Norvegijos mokslo ir technologijos universitete, atskleidė, jog artistiški vyrai yra ne tokie prislėgti.
Kukli šypsena
Kukli šypsena / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Muzika

Mokslininkai ištyrė, kad vyrai, kurie įsilieja į kultūrinę veiklą, tikėtina, jog nekentės nuo depresijos, kurią patiria kas penktas britas.

Buvo atskleista, kad kultūriniai faktoriai turėjo stipresnį poveikį laimei nei asmeninis turtas, rašo telegraph.co.uk.

Tyrimo rezultatai, kuriame dalyvavo beveik 50 000 žmonių, rodo, kad aktyvenis dalyvavimas menų ir kultūros sferose gali pagerinti psichinę sveikatą.

Profesorius Josteinas Holmenas, vienas iš tyrėjų, sakė: „Vyrams teigiamą poveikį turi buvimas kultūrinėje terpėje, jie mažiau kenčia nuo depresijos. Sąsaja tarp sveikatos ir kultūrinės veiklos nebuvo gana stipri, kad būtų galima pasakyti, jog kultūra iš tikrųjų daro žmones sveikesnius.“

Markas Tyrrellis, psichikos treneris ir rašytojas, sakė, kad ėjimas į teatrą, klausymas muzikos ar tapymas yra geri būdai kovoti su psichikos ligomis. Jis sakė: „Grojimas ar muzikos klausymas gali reikšti, kad žmonės priklauso bendruomenei ir tai tenkina jų poreikius. Fiziniai pratimai gali būti efektyvesni negu vaistai nuo depresijos. Depresija gali pasklisti kaip gripas žiemą. Kalėdų laiku policija sulaukia daugiau skambučių dėl smurto šeimoje atvejų.“ 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius