Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Kava gali apsaugoti nuo burnos ir gerklės vėžio

Japonijoje atliktas didelis tyrimas parodė, kad kava gali sumažinti riziką susirgti burnos ertmės ar gerklės vėžiu.
Kava.
Kava. / Kęstučio Vanago/BFL nuotr.

Japonai suvartoja palyginti daug kavos, o vyrų stemplės vėžys toje šalyje gana paplitęs. Kad įvertintų šių dviejų reiškinių ryšį, dr. Toru Naganuma ir jo kolegos iš Tohoku universiteto išanalizavo anksčiau atlikto didelio gyventojų tyrimo duomenis, kurie apėmė ir mitybos įpročius, įskaitant kavos vartojimą, Savigydos pramonės asociacija pranešime spaudai cituoja „Reuters Healt“.

Iš daugiau kaip 38 tūkstančių tyrimo dalyvių, kurių amžius buvo 40-64 metai ir kurie iki tol nebuvo sirgę vėžiu, per 13 stebėjimo metų 157 asmenys susirgo burnos, ryklės arba stemplės vėžiu.

Vieną ar daugiau puodelių kavos per dieną išgerdavę asmenys turėjo perpus mažesnę riziką susirgti šio tipo vėžiu, parodė šis japonų tyrimas, kurio rezultatus skelbia žurnalas „American Journal of Epidemiology“.

Mokslininkai pažymi, kad mažesnė rizika apėmė tuos asmenis, kuriems paprastai gresia didesnė tikimybė susirgti šio tipo vėžiu, kadangi pradedant tyrimą jie vartojo alkoholį ir (arba) rūkė.

„Mes nesitikėjome, kad galėsime nustatyti tokią reikšmingą atvirkštinę kavos vartojimo ir susirgimų šio tipo vėžiu priklausomybę, taip pat ir didelės rizikos grupėse“, – sako dr. Naganuma. Tyrimo autoriai daro išvadą, kad nors alkoholio ir tabako atsisakymas yra visų geriausias būdas burnos ir gerklės vėžio rizikai sumažinti, „kava gali būti preventyvus veiksnys tiek nedidelės, tiek ir didelės rizikos grupėse“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius