15min be reklamos
2016 08 10, 08:48

Laimai Mertinienei teismas uždraudė vairuoti

Smulkią avariją padariusi, bet iš jos vietos pasišalinusi prezidento Algirdo Brazausko dukra Laima Mertinienė sulaukė bausmės: teismas jai uždraudė trejus metus vairuoti ir skyrė didelę piniginę baudą.
Laima Mertinienė
Laima Mertinienė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Visuomenėje žinoma ir neišvengiamai prezidento A.Brazausko dukters statuso įpareigojama Laima Mertinienė pastaruoju metu, kaip paprasta vairuotoja, tarsi yra įvažiavusi į nuovokos užtemimo zoną. Tiksliau, moters, kaip pavyzdingos eismo dalyvės, įvaizdį sugriovė vienas nelemtas ir sunkiai suvokiamas nutikimas per Jonines – Varėnos rajone verslininkė atsitrenkė į kitą automobilį ir nutarė pasišalinti iš avarijos vietos.

Šį trečiadienio rytą Laima Mertinienė sulaukė teismo nuobaudos.

L.Mertinienės bylą išnagrinėjęs Vilniaus miesto apylinkės teismas pripažino garsią vairuotoją kalta dėl abiejų administracinių teisės pažeidimų.

Teisėjos Nijolės Žimkienės skirta nuobauda už avariją, o svarbiausia – pasišalinimą iš įvykio vietos, yra piniginė 868 eurų bauda ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimas trejiems metams.

VIDEO: Avariją padariusi ir iš įvykio vietos pasišalinusi Laima Mertinienė pripažino kaltę

57 metų verslininkė teisiama už tai, kad birželio 24 d. Varėnos rajone, „Pirčiupių karčemos“ automobilių stovėjimo aikštelėje, atbulomis vairuodama savąjį „Nissan X-trail“ visureigį, trenkėsi į stovinčią „VW Jetta“.

Per avariją buvo palyginti nežymiai apgadintos VW kairės pusės galinės durelės ir sparnas.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Laima Mertinienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Laima Mertinienė

Teisme vairuotoja nuoširdžiai gailėjosi dėl savo poelgio ir pilnai pripažino kaltę (tai tapo jos atsakomybę lengvinančią aplinkybe). Tačiau L.Mertinienės mėginimai pasiaiškinti, kodėl taip chuliganiškai pasielgė, tik glumino ir juolab netapo teismui priežastimis neskirti jai griežtos nuobaudos.

Kaip bylos nagrinėjimo metu teisinosi L.Mertinienė, po vaišių užeigoje ji skubėjo vežti namo su sunkia liga kovojantį sutuoktinį Dalių Mertiną. Todėl nuogąstaudama, kad avarijos aplinkybių forminimas gali ilgai užsitęsti, moteris ryžosi nekviesti policijos ir nė nepamėgino surasti apgadinto „Volkswagen“ šeimininkų.

L.Mertinienė esą apskritai pagalvojo, kad už jos padarytą žalą nukentėjusiesiems vis tiek sumokės draudimas, todėl ji gali nesivarginti.

Tuo tarpu apgadintuoju „Jetta“ automobiliu į Pirčiupių užeigą atvykusi pora iš pradžių pastebėjo Mertinus prie staliuko. Vėliau, išgirdę trenksmą aikštelėje, šie žmonės pamatė stulbinantį vaizdą: prezidento dvynė dukra išlipo iš juodos spalvos visureigio, bet tik pažiūrėjusi, ką padarė, vėl sėdo prie vairo ir išvažiavo.

„Kvailai pasielgiau“, – atgailaudama ne sykį prisipažino L.Mertinienė.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Laima Mertinienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Laima Mertinienė

Teismo nutarime pažymima, jog tokios aplinkybės, kad iš įvykio vietos vairuotoja nedelsdama išvyko dėl staiga pablogėjusios sutuoktinio sveikatos, L.Mertinienė nenurodė. Be to, jos padaryti kitos transporto priemonės apgadinimai, teisėjos vertinimu, yra žymūs.

Už šiurkštų KET pažeidimą jai grėsė nuo 868 iki 1 158 eurų bauda su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 3 iki 5 metų arba administracinis areštas nuo 15 iki 30 parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 3 iki 5 metų. Kitaip tariant, teismas, atsižvelgęs į L.Mertinienės asmenybę, jos atgailą, padėtį šeimoje ir kitas bylos aplinkybes, skyrė minimalią nuobaudą.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Laima Mertinienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Laima Mertinienė

Teismo nutarimo išklausyti atvykusi moteris atrodė kupina nerimo.

Nors teisėja raiškiai ir pilnai perskaitė priimtą nutarimą, vairuotoja po posėdžio teismo sekretorės papildomai pasiteiravo, kokios nuobaudos ir už ką jai yra paskirtos.

Su žiniasklaida bendrauti šiandien, kaip ir vakar, ji nepanoro.

Žmonės.lt žurnalisto paklausta, ar nesvarstė šioje byloje pasisamdyti advokato, L.Mertinienė prisipažino: „Policijoje man visai nepaaiškino, kaip čia viskas bus.“

Trečiadienio Vilniaus miesto apylinkės teismo nutarimas dar neįsiteisėjo, per mėnesį jis gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teisėjams. L.Mertinienė prasitarė dar nežinanti, ar svarstys šią galimybę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką