Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 29, 19:22

Scena dalijosi Lietuvos ir Ukrainos atlikėjai: tarp jų – „LT United“ ir Ruslana

Penktadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyko paramos koncertas „Vienybės jėga“. Jo metu scenoje pasirodė žinomi Ukrainos ir Lietuvos atlikėjai. Jautraus renginio metu ašaras braukė ne tik renginio žiūrovai, bet ir scenoje pasirodę dalyviai. Koncerto organizatorių, tarptautinių visuomeninių paramos ir labdaros organizacijų „Lions“ ir „Rotary“, atstovai džiaugiasi, kad lietuviai neliko abejingi: daugiau nei 7 tūkstančiai jų susivienijo bendram tikslui – suteikti reabilitaciją nuo karo nukentėjusiems Ukrainos kariams ir kovotojams.
Paramos koncerto „Vienybės jėga“ svečiai Natalija Bunkė su sūnumi, Rosita Čivilytė, Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Marijonas Mikutavičius ir Ruslana
Paramos koncerto „Vienybės jėga“ svečiai Natalija Bunkė su sūnumi, Rosita Čivilytė, Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Marijonas Mikutavičius ir Ruslana / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Koncerto pradžioje dainininkės ir šio renginio vedėjos Ruslanos lūpomis skambėjo Ukrainos himnas. „Pamenu, kai himną giedoti teko 2014 metais, Mariupolio mieste. Tąkart mus bandė išgąsdinti grasinant snaiperio šūviais. Bet mes neišsigandome, nebijome ir šiandien“, – sakė Ruslana.

Paramos koncertas „Vienybės jėga“
Paramos koncertas „Vienybės jėga“

Tiesioginis skambutis į karo zoną

Koncerto metu vedėjai Arūnas Valinskas ir Ukrainos atlikėja Ruslana tiesioginiu skambučiu kreipėsi į Mariupolio gynėjus. „Turime siųsti jiems savo palaikymą ir stiprybę! Privalome parodyti, kokie vieningi esame. Suteikime jiems viltį, atsistokime ir pagerbkime tuos gyvuosius, kurie kiekvieną dieną kovoja už savo gyvybę“, – kvietė renginio vedėjai.

Į susirinkusiuosius arenoje kreipėsi Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen: „Esame susitelkę ir vieningi. Tokie, kokie bebuvome jau seniai. Šis koncertas, kurio metu surinktos lėšos bus skirtos Ukrainos karių reabilitacijai ir gydymui, tai – dar vienas mūsų išskirtinės vienybės įrodymas.“

Paramos koncertas „Vienybės jėga“
Paramos koncertas „Vienybės jėga“

Padėka iš Ukrainos prezidento žmonos

Žodžius specialiai į areną susirinkusiems žiūrovams skyrė Ukrainos prezidento žmona Olena Zelenska.

„7000 neabejingų žmonių ištiesė pagalbos ranką Ukrainai. Noriu asmeniškai padėkoti kiekvienai ir kiekvienam iš jūsų, ir paspausti jums ranką savo tautiečių vardu. Ši muzika, kuri skambės šiandien, per sienas ir mūšio laukus pasieks kiekvieną, kas stokoja įkvėpimo ir palaikymo. Kiekviena nata pavirs stiprybe, viltimi ir kažkieno šypsena, čia, pas mus –Ukrainoje. Kareivis priešakinėje linijoje, jau tris mėnesius duodantis atkirtį žudikui, gydytojas operacinėje, gelbėjantis sužeistuosius, savanoris, maitinantis žmones bombarduotuose, tačiau nepalaužtuose miesteliuose ir kaimuose, kiekvienas iš jų šios dienos renginio dėka gaus kažką gyvybiškai svarbaus. Visa tai padarėte jūs ir, žinoma, gerbiami šio koncerto dalyviai ir organizatoriai”, – atlikėja Inga Valinskienė įgarsino O. Zelenskos žodžius.

„Neseniai aš panašiai kreipiausi ir į ukrainietes, kurias karas atvedė į Lietuvą. Šios moterys ilgai ir nelengvai keliavo, kol čia atvyko, dažnai rizikuodamos savimi ir ištraukdamos iš ugnies artimuosius. Jos paliko visą savo ankstesnį gyvenimą dėl taikaus dangaus savo vaikams. Žinote, ką aš joms sakiau? Kad džiaugiuosi, kad jos yra būtent Lietuvoje, nes esu tikra, kad čia jos ras ne tik prieglobstį, bet ir kažką daugiau. O šiandien esu tikra – jų sužeistose sielose vėl skambės muzika. Ir tai bus pergalės muzika. Su didele pagarba kiekvienam ir kiekvienai iš jūsų“, – I.Valinskienės lūpomis Lietuvos žmonėms žinią perdavė Ukrainos prezidento žmona.

Scenoje – daugiau nei 100 atlikėjų

Paramos koncerto scenoje pasirodė daugiau nei 100 atlikėjų. Tarp jų – žymios Ukrainos scenos žvaigždės Tina Karol, Nadya Dorofeeva, Nastia kamenskih ir Ruslana. Atlikėjos patriotinėmis dainomis sugraudino daugelį renginio žiūrovų. Pagalbos žinią Ukrainai dainomis skleidė ir garsūs lietuvių atlikėjai Merūnas Vitulskis, Andrius Mamontovas, Marijonas Mikutavičius, Liepa Mondeikaitė ir Alana Šport, Inga Valinskienė, Natalija Bunkė su sūnumi Kristupu, grupė „G&G sindikatas“, Saulius Urbonavičius-Samas, „Violin beats“, Rositos Čivilytės ir Onos Mingės Slušnytės duetas, legendinė grupė „Hiperbolė“, šokių studijos „Infinitum“ šokėjai ir kt.

Paramos koncertas „Vienybės jėga“
Paramos koncertas „Vienybės jėga“

Skambant „LT United“ dainai „You Are The Winners, Ukraina“ pergalės žodžius skandavo visa „Žalgirio“ arena.

Koncertą organizavo tarptautinės visuomeninės paramos ir labdaros organizacijos „Rotary“ ir „Lions“, vienijančios beveik 3000 narių. Kartu šios tarptautinės organizacijos suteikė paramos Ukrainai už daugiau kaip 1 000 000 eurų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką