Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 07, 18:50

Lietuvos plaukimo viltis K.Teterevkova – apie baseino draugę R.Meilutytę ir sėkmės ritualą

Pasaulio bei Europos rekordininkė Rūta Meilutytė sugrįžo, tačiau dabar Lietuva turi dar vieną auksinę žuvelę – Europos čempionato bronzos medalininkę Kotryną Teterevkovą. Kotrynai dar tik 20 metų, bet baseine ji pliuškenasi nuo aštuonerių.
Kotryna Teterevkova ir Rūta Meilutytė
Kotryna Teterevkova ir Rūta Meilutytė / Pauliaus Peleckio, Juliaus Kalinsko ir Lietuvos plaukimo federacijos / Dariaus Kibirkščio nuotr.

Kai Kotryna buvo 1-2 klasėje, į moksleivių rūmus mokytis plaukti ją nuvedė tėtis, kuris pats buvo sėkmingas plaukikas.

„Atsimenu, mama pasakojo, kad, kai aš gimiau, močiutė pasakė, jog mano kojos lyg ląstai ir kad ateitį galėsiu sieti su plaukimu“, – šį LNK laidoje KK2 pasakoja Kotryna.

Kotrynos talentą tėveliai ir treneris pastebėjo anksti, tad visas mokyklos vasaras Kotryna trynė ne šaligatvius, o baseino takelius. Mergina prisimena, jog vykdama į treniruotes matydavo, kaip draugai žaidžia kieme bei visada liūdėdavo, jog jai tenka ne žaidimai kieme, o plaukimo treniruotės.

Kipro Štreimikio nuotr./Jaunimo olimpinės žaidynės Buenos Airėse
Kipro Štreimikio nuotr./Jaunimo olimpinės žaidynės Buenos Airėse

Baseinuose plaukioja daugybė vaikų, o plaukimo profesionalais tampa tik vienetai. 2018-aisiais Kotryna jaunimo žaidynėse Buenos Airėse ir Europos pirmenybėse Helsinkyje iškovojo keturis medalius, o dar po metų pagerino Lietuvos 200 metrų plaukimo krūtine rekordą. Laimėtus medalius Kotryna apibūdina kaip lūžį, kuris paskatino dar labiau stengtis bei siekti jaunimo elito.

Patekti į olimpiadą – kiekveno plaukiko svajonė. Prieš 2021-ųjų žaidynes Tokijuje vilnietei niekaip nesisekė pagauti geros bangos. Kotryna niekaip negalėjo įvykdyti olimpinio normatyvo ir beveik kas naktį sapnuodavo, kad pagaliau pasiekia taip norimą rezultatą. Ir nors svajonė patekti į olimpiadą neišsipildė iš pirmo karto, mergina rankų tikrai nenuleido. Dieną, kai sužinojo važiuosianti į olimpiadą, Kotryna prisimena su daug džiaugsmo.

Dariaus Kibirkščio/LPF nuotr./Kotryna Teterevkova
Dariaus Kibirkščio/LPF nuotr./Kotryna Teterevkova

„Tą rytą atėjo žinutė iš trenerės Inos, rašo, sveikinu – važiuoji į olimpiadą. Pamačiau žinutę išmaniajame laikrodyje ir nesupratau, nes buvau ką tik prabudus, galvojau, jog juokauja. Pašokau skaityti ir negalėjau patikėti, jog pagaliau išsipildė viena iš mano svajonių“, – pasakoja ji.

Po olimpiados Kotryna pradėjo rodyti vis geresnius rezultatus ir pateko į plaukikių elitą. Mergina turi ir vieną ritualą, kuris jai padeda greičiau plaukti – prieš kiekvieną startą plaukikė sau pasiploja. Mergina tikina, jog tai jai atneša sėkmę bei prisimena, jog kai dar buvo labai jauna ir treniravosi Lazdynų baseine, pastebėjo, jog viena mergina dėdavosi monetą po kepurėle, kuris būdavo lyg tam tikras sėkmės talismanas.

Lietuvos plaukimo federacija/Dariaus Kibirkščio nuotr./Kotryna Teterevkova
Lietuvos plaukimo federacija/Dariaus Kibirkščio nuotr./Kotryna Teterevkova
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Rūta Meilutytė ir Kotryna Teterevkova
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Rūta Meilutytė ir Kotryna Teterevkova

Plaukimo sporte yra nemažai nervų ir intrigų, o tarp sportininkų jaučiama didžiulė konkurencija. Mergina pasakoja, jog pasiruošimo kambariuke merginos dažniausiai nebendrauja, ten vyrauja tyla bei įtampa. Vienintele savo tikra drauge baseine Kotryna laiko Rūtą Meilutytę, su kuria sutaria puikiai.

Visa Kotrynos Teterevkovos istorija – šį trečiadienio vakarą, laidoje KK2, 19.30 val. per LNK.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką