Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 18, 10:52

M.Drobiazko prabilo po pasirodymo Sočyje: „Skiriame meną tiems, kam reikia labiausiai“

Čiuožėjai Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas iki šiol nėra aiškiai pakomentavę skandalo, kilusio po jų pasirodymo Tatjanos Navkos šou Sočyje. Vietoje to M.Drobiazko, anksčiau į kritiką atsakiusi rusų poeto Bulato Okudžavos eilėmis, dabar pasidalijo renginio nuotraukomis, kuriose pora įsiamžinusi su gerbėjais.
Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas
Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas / Luko Balandžio / Asm. albumo nuotr.

Margarita Drobiazko mintimis po ledo šou, kuriose akcentavo negalią turinčius savo gerbėjus, pasidalijo socialiniuose tinkluose. Čia paviešino ir kelias nuotraukas, kuriose ji ir Povilas Vanagas nusifotografavę su fanais.

„Jau septyniolika metų iš eilės turime neįkainojamą galimybę pakviesti ypatingus žiūrovus į savo pasirodymus. Mums yra didžiulis malonumas skirti savo meną tiems, kam to reikia labiausiai.

Mus nustebino tai, jog į pasirodymą „paklausyti“ pasakos atėjo net aklos merginos. Jos atėjo pajusti atmosferos, išgirsti muzikos, pasikalbėti su menininkais.

Mes visada džiaugiamės galėdami prisidėti prie labdaringų ir socialinių projektų“, – „Instagram“ rašė M.Drobiazko.

15min primena, kad nepaisydami aštrių kritikos strėlių dėl suplanuoto pasirodymo Rusijos mieste Sočyje ir ketinimų dėl to atimti Lietuvos valstybės apdovanojimus, čiuožėjai Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko praėjusį antradienį pasirodė ant Sočio ledo.

Prezidentas Gitanas Nausėda praėjusį trečiadienį juos išbraukė iš valstybės apdovanotųjų sąrašo dėl jų pasirodymo Rusijoje, tęsiančioje invaziją Ukrainoje.

Rekomendaciją tai padaryti pateikė Valstybės apdovanojimų taryba, pranešė Prezidentūra.

M.Drobiazko ir P.Vanagas 2000 metais yra apdovanoti Gedimino ordino Riterio kryžiais. Pagal įstatymą, valstybės apdovanojimai gali būti atimti, jeigu apdovanotųjų veika žemina apdovanotojo vardą.

Teodoro Biliūno nuotr. ir stop kadras/Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko Sočio ledo arenoje
Teodoro Biliūno nuotr. ir stop kadras/Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko Sočio ledo arenoje

Apie priimtą sprendimą atimti iš čiuožėjų valstybės apdovanojimus paisakė ir pats prezidentas Gitanas Nausėda.

„Gana yra gana! Pasirašiau dekretą, kuriuo išbraukiau Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus apdovanotojo vardą.

Neabejoju, kad šokių ant ledo pora buvo puikūs sportininkai, tačiau nuopelnus Lietuvos valstybei, už kuriuos buvo įvertinti dar 2000 metais, jie nutrynė cinišku poelgiu dalyvauti komerciniame renginyje Sočyje tuo metu, kai Ukrainos karo verpetuose liejasi nekaltų žmonių kraujas. Geriausiu atveju tai – politinis vištakumas, blogiausiu – spjūvis nukautų kūdikių, vaikų, moterų ir senelių atminimui.

Primenu, kad Margarita Drobiazko 1993 m. išimties tvarka įgijo Lietuvos Respublikos pilietybę. Dabartiniame kontekste tai atrodo kaip apgailėtinas farsas. Įstatymai nenumato reverso – pilietybės atėmimo išimties tvarka už Lietuvos vardo suteršimą? Vadinasi, turime inicijuoti teisės aktų pakeitimus. Demokratija privalo mokėti gintis, kitaip tai – nebe demokratija“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė G.Nausėda.

Anksčiau M.Drobiazko į kritiką dėl pasirodymo Sočyje atsakė rusų poeto eilėmis.

„Pirmiausia teiskite save, išmokite tokio meno.

O jau tada teiskite savo priešą ir kaimyną visame žemės rutulyje.

Pirmiausia išmokite patys neatleisti sau nė vieno suklydimo.

O jau po to šaukite savo priešui, kad jis priešas ir nuodėmės jo sunkios.

Ne kitame, o savyje nugalėkite priešą, ir kai jums tai pavyks, neprireiks jau daugiau „volioti durniaus“ – štai ir tapsite jūs Žmogumi“, – Bulato Okudžavos eilėmis „Instagram“ pasidalijo M.Drobiazko.

Primename, kad T.Navka yra Rusijos prezidento atstovo Dmitrijaus Peskovo žmona. M.Drobiazko ir P.Vanagas gyvena Rusijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką