Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 11 14, 21:01

M.Govedaitė. 5 jubiliejinės „Scanoramos“ filmai, leisiantys pasiruošti artėjančiam šaltukui

Kiekvieno rudens viduryje, belaukiant šventinio gruodžio laikotarpio, įvyksta gamtos procesas, plačiau visuomenėje žinomas lapkričio vardu. Galiu tiesiai šviesiai pasakyti – jis vienas nemylimiausių mano mėnesių. Sakykite, ką norite, bet po kinematografinio ir auksinio spalio lapkritis atkeliauja į mūsų gyvenimus su kapinėmis, nesibaigiančia tamsa bei plikais medžiais. Lapkričiui išties nėra lengva kovoti dėl simpatijų su kitais mėnesiais.
Milda Govedaitė Tik prenumeratoriams
Milda Govedaitė / Simonos Kuzminskaitės nuotr.

„Britų mokslininkai“ tikrai man pritars, kad geriausiai su tamsa ir šaltuoju metų laikotarpiu tvarkosi skandinavų tautos. Tarkime, Suomija šiemet Jungtinių Tautų atliktame tyrime ir vėl pelnė pačios laimingiausios tautos vardą. Taip jau penktus metus iš eilės. Po suomiais rikiuojasi dizaino bei estetikos žinovai danai, patys iš savęs daugiausia besijuokiantys islandai, o neatsilikti stengiasi ir šviesos specialistai švedai.

Klausimas vienas ir labiau retorinis – kur lapkričio mėnesį gauti tos išminties, pozityvumo ir šviesos? Atsakymus jums gali suteikti jubiliejinis ir nuo praėjusio ketvirtadienio vykstantis Europos šalių kino forumas „Scanorama“. Kiekvienais metais lapkritį į mūsų šalies kino teatrus šis festivalis atveža rinktinį bei šviežiausią festivalinį kiną. Ir taip jau 20 metų.

Ši savaitė mūsų šalyje turėtų pasibaigti pirmomis šalnomis, tad jų belaukiant, siūlau 5 filmus iš šių metų programos, kuriuos tikrai rekomenduočiau savo draugams, artimiesiems ar kitiems patinkantiems žmonėms.

Kodiniai šių rekomendacijų raktažodžiai tebūnie #viltis ir #šviesa.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Jubiliejinė „Scanoramos“ atidarymo ceremonija kino teatre „Forum Cinemas Vingis“.
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Jubiliejinė „Scanoramos“ atidarymo ceremonija kino teatre „Forum Cinemas Vingis“.

Kada paskutinį kartą lankėtės Japonijoje?

Filmas „Planas 75“ (angl. Plan 75). Drama, 2022, Japonija.

Kiekvienais metais festivalių programose pirmiausia ieškau japoniškų istorijų. Tai yra pats lengviausias būdas nukeliauti į šį tolimą ir mums kitokį kraštą. Smagu, jog „Scanorama“ savo žiūrovams leidžia nuvykti ir už Europos ribų, bei pristato tolimųjų šalių filmus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką