15min be reklamos
2012 07 26, 18:27

Mados istoriko Aleksandro Vasiljevo knygai neatsispyrė ir Juozas Statkevičius

Pastaruoju metu retai Lietuvoje matomas kostiumų dailinininkas Juozas Statkevičius ketvirtadienio vakarą nepraleido progos apsilankyti Vilniuje, Taikomosios dailės muziejuje, kur buvo pristatyta mados istoriko Aleksandro Vasiljevo pirmoji į lietuvių kalbą išversta knyga „Šiandien esu madingas. 100 atsakymų į klausimus apie madą ir save“.
Aleksandras Vasiljevas ir Juozas Statkevičius
Aleksandras Vasiljevas ir Juozas Statkevičius / Viganto Ovadnevo nuotr.

J.Statkevičius prieš renginį nepraleido progos drauge su Dalia Teišerskyte apžiūrėti čia pat demonstruojamą A.Vasiljevo parodą. Eksponatais domėjosi ir į pristatymą atvykęs Žilvinas Grigaitis.

Po trumpos muzikinės preliudijos vakaras prasidėjo ir prie apvalaus stalo buvo pakviesti kalbėtojai, o jų gretose atsidūrė ne tik puošnusis vakaro kaltininkas A.Vasiljevas, bet ir vienas garbiausių vakaro svečių J.Statkevičius. Būtent jis tarė pirmuosius žodžius.

„Puikiai prisimenu pirmosios knygos pristatymą Paryžiuje ir labai džiugu, kad ši knyga Aleksandrui jau 29-toji. Jo įžvalgos visuomet įdomios, linksmos, kiek įžūlios ir pamokančios. Šioje knygoje daugybė puikių patarimų, pats ją skaičiau rusiškai, nežinau, kaip pavyko lietuvių vertėjams, bet tai turėtų būti puikus kūrinys“, – sveikindamas mados istoriką sakė J.Statkevičius.

Negailėjo pagyrų Lietuvai

„Mano knyga lietuvių kalba – tikra naujovė. Ji nepririšta prie jokios šalies, tad šį tekstą taip pat smalsiai skaitys Lietuvoje, kaip tai darė Latvijoje ir kitose šalyse. Šis leidinys liečia daugybę aspektų – kaip paisyti estetikos, kaip rinktis spalvas, kaip auginti vaikus. Žinoma, su dalele man būdingo sarkazmo. Mano skaitytojos net pasakojo, kad jos su šita knyga miega, pasideda po pagalve ar ant jos. Kitos mano knygos akademinės, o ši kalba apie šiandienos ir vakarykštę madą, dažnai buitinio lygio, skirtą ne specialistams, bet paprastiems žmonėms, taip pat norintiems būti elegantiškais“, – pristatymo metu sakė A.Vasiljevas ir pabrėžė esąs dėkingas už savo ryšį su Lietuva.

Tuo pačiu mados istorikas juokavo, kad kas kartą per paskutinius 20 metų, kai jis apsilanko lietuviškame prekybos centre, jo klausiama ar jam patinka mūsų šalis. Šmaikštaudamas jis taip pat paaiškino, kad  visiškai realu, kad tuo pačiu metu, kai rodoma jo laida, jis vaikštinėja Gedimino prospektu, o kiekvienos jo laidos filmavimas trunka tris valandas ir modeliai nėra perrengiami ir naujai perdažomi per 3 minutes reklaminės pauzės metu. A.Vasiljevas šiltai bendravo su publika ir laidė sąmojus, juokindamas damas ir ragindamas moteris, norinčias atrodyti liekniau mažiau valgyti arba vilkėti po drabužiais specialius korsetus.

Mados istorikas anonsavo, kad nuo lapkričio 7 dienos Vilniuje turėtų būti eksponuojama nauja jo paroda, skirta Secesijos laikotarpiui. Joje – 100 suknelių ir 600 aksesuarų, šiuo metu ekspozicija rodoma Latvijoje.

A.Vasiljevo knygos „Šiandien esu madingas. 100 atsakymų į klausimus apie madą ir save“  ištraukų apie madą ir istoriją paskaityti galite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką