15min be reklamos
2015 01 07, 11:27

Martynas Tyla tapo smurto liudininku: Palangos kultūros skyriaus vedėjas smogė į veidą kolegai

Viena gražiausių vietų koncertams – Palangos kurhauzas – paskutinę praėjusių metų dieną, gruodžio 31-ąją, labiau priminė mūšio lauką, o ne pramogų vietą. Palangos kultūros skyriaus vedėjas Vygantas Rekašius santykius čia aiškinosi smūgiuodamas į veidą Palangos kultūros centro vadovui Žilvinui Kažiui. Incidento liudininku tapo muzikos prodiuseris Martynas Tyla, kuris tądien kartu su dainininku Donatu Montvydu atvyko į kurhauzą repetuoti prieš vakare čia laukiantį koncertą.
Martynas Tyla
Martynas Tyla / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Gruodžio 31-ąją prieš vidurdienį į kurhauzą atvykęs M.Tyla jame sutiko ir garsų smuikininką Martyną Švėgždą von Bekkerį – jis taip pat čia repetavo.

M.Tyla stebėjosi dėl nesuderinto repeticijų laiko. Be to, prodiuseris, sako, tą patį ilgąjį savaitgalį norėjęs Palangoje surengti dar vieną Donato Montvydo koncertą, tačiau kurhauzo administratorė Diana Rekašienė (kultūros skyriaus vedėjo V.Rekašiaus žmona – red. past.) pareiškė, kad tai neįmanoma.

„Tada kreipiausi į administratorės vadovą Kažį, kad šis pasidomėtų situacija. Be to, už salės nuomą juk būtume mokėję pinigus“, – sakė M.Tyla.   

Manoma, kad kultūros valdininkų konfliktas ir kilo dėl to, jog Palangos kultūros centro vadovas Ž.Kažys ėmė aiškintis dėl minėtos situacijos su savo pavaldine – kurhauze administratore dirbančia V.Rekašiaus žmona D.Rekašiene.

Neneigiu, kad tą dieną gyniau savo žmonos garbę ir neleidau, kad ji būtų žeminama. Į detales nenoriu veltis. Viskas paaiškės po tyrimo,  – sakė V.Rekašius.

Būtent tai galėjo supykdyti kultūros skyriaus vedėją V.Rekašių, kuris, anot liudininkų, įniršęs ėmė svaidytis kumščiais.

Gynė žmonos garbę

„Neneigiu, kad tą dieną gyniau savo žmonos garbę ir neleidau, kad ji būtų žeminama. Į detales nenoriu veltis ir komentuoti daugiau. Viskas paaiškės po tyrimo. Mano konfliktas su Ž.Kažiu labiau priminė susistumdymą, nei apsikumščiavimą. Nieko ten rimto, nors, mano žiniomis, po šio konflikto Ž.Kažys kreipėsi į medikus. Dabar jis guli ligoninėje. Manau, kad patariant jo tėvui  – buvusiam Palangos policijos komisarui Jurgiui Kažiui bandoma su manimi tiesiog susidoroti. Po incidento aš sulaukiau telefoninio buvusio pareigūno skambučio ir užuominų, kad man geruoju nesibaigs“, – savo versiją 15min.lt dėstė V.Rekašius.

Ž.Kažys ir D.Rekašienė trečiadienį telefonu neatsiliepė.

J.Vanagės nuotr./V. Rekašius
J.Vanagės nuotr./Palangos kultūros skyriaus vedėjas Vygantas Rekašius

Kaip rašo dienraštis „Klaipėda“, netrukus po smūgių Ž.Kažys iškvietė policijos pareigūnus. Vėliau pats nuvažiavo į policiją ir parašė pareiškimą dėl sumušimo. Kitą dieną Ž.Kažiui ligoninėje buvo diagnozuotas smegenų sukrėtimas, vyras buvo paguldytas į ligoninę nuodugnesniems tyrimams.

Pradėtas tarnybinis patikrinamas

Palangos savivaldybės vadovai patvirtino žinantys apie naujametę naktį kurhauze įvykusį incidentą. Jau pradėtas ir tarnybinis patikrinamas aplinkybėms ištirti. 

Kol aiškinamasi, kokia iš tiesų yra situacija, Vygantas Rekašius nenušalintas nuo pareigų.

„Tarnybinis patikrinimas pradėtas antradienį. Kol aiškinamasi, kokia iš tiesų yra situacija, Vygantas Rekašius nenušalinamas nuo pareigų. Tyrimą pavesta kuruoti savivaldybės Juridiniam skyriui“, – apie šventinės nakties incidentą Žmonės.lt pasakojo Palangos vicemeras Saulius Simė. 

Mero pavaduotojas pabrėžė, kad Palangos simboliu laikomame kurhauze kurorto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Vygantas Rekašius kumščiais, įtariama, mosavo ne darbo metu. Valdininkas  praėjusių metų gruodžio 31 d. atostogavo.

„Koncertas buvo puikus“

„Nenoriu leistis į smulkmenas ir detales – tai jų asmeninis reikalas. Bet kokiu atveju, nė vienas žmogus neturi teisės trenkti kitam į snukį, jeigu yra kažkokių problemų. Mes tą incidentą matėme. Palangos kultūros skyriaus vedėjas trenkė vadovui į veidą du-tris kartus. Mes iš ten išvažiavome, ir kuo ten viskas baigėsi, nebesigilinome“,  – Žmonės.lt sakė įvykio liudininku tapęs M.Tyla.

Prodiuseris M.Tyla teigė, kad vėliau jiems buvo suteiktos sąlygos repetuoti ir Donato Montvydo koncertas kurhauze įvyko. 

„Koncertas buvo puikus, vėliau neturėjome jokių nesklandumų jo pasiruošimui. Mes buvome pasirašę sutartis, todėl koncertas bet kokiu atveju turėjo įvykti. Kad buvo mosikuojamasi kumščiais – tai jau jų vidinis reikalas. Tiksliau, vienas mosikavo kumščiais, o kitas tiesiog stovėjo ir nieko nedarė“ – teigė M.Tyla.

 
Įrašas kurį paskelbė Donny Montell.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką