Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Martyno Levickio koncerte – ryškiausi kino filmų herojai ir Lady Gagos hitas „Shallow“

Akordeonistas Martynas Levickis sekmadienį pasirodė Vilniuje su paties įkurtu styginių ansambliu „Mikroorkéstra“ ir ypatinga kviestine viešnia iš Didžiosios Britanijos – Lizzie Ball. Vaikino gerbėjai liko nustebinti ir sužavėti – koncertas nukėlė į niekada nemiegantį Holivudą, kur romantiką lydėjo drama, o tragediją – veiksmas. „Cinema“ koncertas tapo įtempto siužeto trileriu, apgobtu netikėtumų ir gero vakarėlio skraiste.
Martyno Levickio koncerto akimirka
Martyno Levickio koncerto akimirka / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Šis turas M.Levickiui ir jo klausytojams ypatingas dėl keleto priežasčių. Pirma, atlikėją grojant kino muziką iki šiol girdėjome retai, jo repertuare buvo vos keletas tokių kūrinių, pavyzdžiui, skambantys „Amelija iš Monmartro“ ar „Taip gimė žvaigždė“ garso takeliuose. Antra, M.Levickis pademonstravo savo vokalinius sugebėjimus ir, trečia, akordeoną trumpam iškeitė į kitą instrumentą.

Koncerto akimirkos – galerijoje:

M.Levickis vieną po kito pažėrė ryškiausių kino filmų muzikos perlų. Tiesa, gražiausia kino filmų muzika šįkart skambėjo visiškai naujai – buvo pritaikyta akordeonui.

Stebinti mėgstantis atlikėjas ypač audringas publikos ovacijas sukėlė akordeoną iškeitęs į mikrofoną. Kartu su gera drauge ir kviestine turo viešnia – tarptautinį pripažinimą pelniusia britų smuikininke ir vokaliste Lizzie Ball jis atliko Lady Gaga ir Bradley Cooperio hitą „Shallow“ (iš kino filmo „Taip gimė žvaigždė“), o koncerto pabaigoje publiką pradžiugino dar ir kultiniu kūriniu „You Raise Me Up“. Žiūrovai įsitikino: Martynas ne tik talentingas muzikantas, bet ir puikus vokalistas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Martyno Levickio koncerto akimirka
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Martyno Levickio koncerto akimirka

Be to, publikos meilę ir kritikų pripažinimą pelnęs atlikėjas turo „Cinema“ metu grojo ne vien akordeonu. Dar prieš prasidedant turui intrigavęs, kad gros kitu instrumentu, pažadą tęsėjo ir pirštų miklumą demonstravo prisėdęs prie fortepijono.

Vieną po kito muzikos garsais žiūrovų atmintin prikeldamas tokius filmus kaip „Kalifornijos svajos“, „Šindlerio sąrašas“, „Liūtas Karalius“, „Misija neįmanoma“, „Rožinė pantera“, „Sostų karai“, „Karibų piratai“, „Mulen Ružas“, „Gladiatorius“, „Taip gimė žvaigždė“ ir kitus, M.Levickis koncerto programoje rado vietos ir savo taip mylimai klasikai. Įsibėgėjus koncertui, žiūrovai netruko atpažinti Bethoveno 7-osios simfonijos, kuri skambėjo net keturiais Oskarais apdovanotoje juostoje „Karaliaus kalba“, o vėliau ir A.L.Veberio šedevro „Operos fantomas“ ištraukos.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Martyno Levickio koncerto akimirka
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Martyno Levickio koncerto akimirka

Emocijas sustiprino muziką lydinčios šimtus valandų kurtos asociatyvios vizualizacijos, rodytos 80 kv. metrų ploto naujausiuose ir ryškiausiuose ekranuose Lietuvoje, išskirtinis apšvietimas bei ryškiausius kino filmų herojus įkūniję ir žiūrovus tarsi kino filme pasijusti privertę aktoriai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius