2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Močiutę įkūnijantis tiktokeris Edvinas – apie tikros močiutės reakciją ir užklupusį populiarumą

Kai muzikinį teatrą studijuojantis Edvinas Malakauskas iš smalsumo susikūrė paskyrą socialiniame tinkle „TikTok“, tuo metu dar nė neįsivaizdavo, kad vieną dieną jį seks 140 tūkstančių gerbėjų. Būtent tiek šiuo metu laukia vis naujų jo įkūnijamų personažų situacijų. Sėkmę atnešė vaikino įkūnyta močiutė, tačiau ilgainiui atsirado ir kitų internautų kasdienybę humoru praskaidrinančių veikėjų – kaimynė Roma, mokytoja ir kiti.
Edvinas Malakauskas
Edvinas Malakauskas / Asmeninio archyvo nuotr.

Kalbėdamas su portalu Žmonės.lt, tiktokeris, dar žinomas kaip Edvinas Malako, neslėpė – močiutės personažą įkvėpė jo paties močiutė, kuri, norėdama sekti anūko filmukus, netgi susikūrė „TikTok'o“ paskyrą.

Interviu su E.Malakausku – apie verdant koldūnus sugalvotą idėją, įkvėpėją močiutę, sėkmingiausią įrašą ir ne visada malonų populiarumą.

Asmeninio archyvo nuotr./Edvinas Malakauskas
Asmeninio archyvo nuotr./Edvinas Malakauskas

Edvinai, pradėkime nuo prisistatymo. Kaip trumpai apibūdintum savo „TikTok“ paskyrą (@edvuxha) tiems, kurie su ja galbūt dar nespėjo susipažinti?

Mano paskyroje galite pamatyti labai daug įvairių gyvenimiškų situacijų, juokingų personažų, kuriuos, tikiu, kiekvienas atpažįsta savyje arba savo aplinkoje.

Kaip ir kada apskritai nusprendei nerti į šiuos vandenis?

Viskas įvyko labai atsitiktinai. Kai buvo paskutinė karantino banga, sėdėjau pas vieną draugą namuose ir pamačiau, kad jis naršo „TikTok'e“. Pasakiau – parodyk, kas ten gero, nes aš pats tuo metu programėlės dar net neturėjau. Taip pamačiau, kad žmonės ten kelia visokį turinį – nuo maisto gaminimo iki juokingai suvaidintų situacijų ir panašiai.

Kadangi man labai patinka vaidinti, o tuo metu visi filmavimai, aktorių atrankos buvo sustabdyti, tai pagalvojau – kodėl gi pačiam nepabandžius pafilmuoti juokingų vaizdo įrašų ir įkelti jų į „TikTok'ą“? Taigi tą patį vakarą paprašiau draugo, kad mane nufilmuotų. Taip ir prasidėjo mano gyvenimas „TikTok'e“ (šypsosi).

Kokie buvo patys pirmieji tavo filmukai? Ar šiandien juos žiūrėdamas galvoji, kad kažką būtum daręs kitaip?

Pirmieji mano filmukai buvo kuriami pagal kitų populiarių tiktokerių sound’us. Pats pirmasis vaizdo įrašas iš pradžių surinko tik kelis šimtus peržiūrų, o po kelių dienų skaičius pakilo iki 10 tūkstančių. Tai man tuo metu atrodė labai daug.

O kalbant apie tai, ką daryčiau kitaip, tai turbūt iškart būčiau pradėjęs kurti filmukus su savo personažais.

Šiuo metu įkūniji įvairius personažus, iš kurių bene populiariausias – močiutė. Kaip jis atsirado? Ar jį įkvėpė tavo paties močiutė?

Atsirado taip pat labai netikėtai, kaip ir „Tiktok’as“ mano gyvenime. Vieną kartą pas draugelį virėme koldūnus ir labai daug jų išsivirėme. Tuomet kažkaip prisiminiau, kaip mano močiutė įdėdavo didžiausią krūvą maisto į lėkštę ir jei nesuvalgydavai, sakydavo: „Tai neskane bov, nepatek, ane.”

Tad iškart paprašiau draugo, kad mane nufilmuotų, ir iškart įkėliau į „Tiktok’ą“. Visiems labai patiko močiutės personažas, turbūt jis pasirodė labai artimas, bet tuo pačiu ir juokingas. Prašė, kad sukurčiau daugiau įrašų su ja. Tai taip ir vaidinu močiutę iki šiol (juokiasi).

O močiutės kalbėjimo manierą taip pat paėmiau iš savo tikros močiutės. Ji gyvena Skuode.

Kaip močiutė reaguoja į tavo kuriamą turinį?

Močiutei labai patinka mano kuriami filmukai. Ji net turi savo „Tiktok’o“ paskyrą, kad galėtų matyti visus mano įrašus!

Iš ko semiesi įkvėpimo kurdamas? Turbūt neretai pasitelki ir savo paties išgyventus nutikimus? Minėjai, kad pirmą filmuką, kuriame vaidini močiutę, įkvėpė tikra istorija.

Taip, įkvėpimo semiuosi iš savo vaikystės, kai leisdavau laiką pas senelius. Taip pat – iš įvairių gyvenimiškų situacijų, iš išgirstų pokalbių parduotuvėje ar tiesiog gatvėje. O kartais net susapnuoju (juokiasi). Aišku, kartais įkvepia ir užsieniečių kurti filmukai. Dažnai situacijas tenka ir išgalvoti.

Šiandien „TikTok'e“ turi daugiau nei 140 tūkst. sekėjų. Ką laikytum tuo kertiniu tašku, po kurio jų ėmė daugėti?

Iš pradžių mano pirmieji vaizdo įrašai surinkdavo tik po kelis tūkstančius peržiūrų, išskyrus patį pirmąjį, kuris tuo metu buvo surinkęs virš 10 tūkstančių.

Ir tada berods po mėnesio sukūriau vaizdo įrašą su močiute, kuris ir buvo kertinis taškas. Po to sekėjų pradėjo labai sparčiai daugėti, tiesiog tūkstančiais per dieną. Buvo tikrai labai netikėta, kadangi su tokiais skaičiais niekada nebuvau susidūręs (šypsosi).

Asmeninio archyvo nuotr./Edvinas Malakauskas
Asmeninio archyvo nuotr./Edvinas Malakauskas

Kaip manai, koks tavo populiarumo receptas?

Turbūt mano kuriami personažai, su kuriais žmonės randa sąsajų. Taip pat – nufilmuotos įvairios gyvenimiškos situacijos, su kuriomis dauguma yra susidūrę ir vis dar susiduria. Ir, be abejo, reguliarus įrašų kėlimas.

Šiandien „TikTok“ programėlė Lietuvoje itin išpopuliarėjusi, joje publikuojama be galo daug turinio. Ar jauti konkurenciją su kitais kūrėjais?

Konkurencijos nejaučiu ir su niekuo nekonkuruoju. Tiesą sakant, nelabai ir žiūriu kitų lietuvių tiktokerių vaizdo įrašų. Koncentruojuosi į savo paskyrą.

Kurį savo įrašą laikai pačiu sėkmingiausiu, labiausiai pavykusiu?

Turbūt tą, kuris yra apie močiutės „vaistelius” (juokiasi). Jis turi surinkęs apie 780 tūkstančių peržiūrų, nors dabar pasižiūrėjus atrodo, kad ten nieko ypatingo nėra.

Manau, kad tame įraše močiutės personažas žmonėms tiesiog priminė jų močiutę. Taip pat visiems labai įstrigo pabaigoje močiutės pasakyta frazė „Jeee”, kuri net yra ant mano sukurtų kojinių.

O dar pamenu, kad sukūręs šį įrašą, svarsčiau, ar tikrai kelti, kadangi man jis neatrodė pakankamai geras (juokiasi).

Kokių reakcijų sulauki dėl savo kuriamų filmukų? Galbūt žmonės atpažįsta ir gatvėje?

Dažniausiai reakcijos yra teigiamos. Labai džiugina, kai žmonės rašo, kad praskaidrinau jų dieną, pakėliau nuotaiką. Toks mano kuriamo turinio tikslas ir yra.

O neigiamų komentarų pasitaiko, bet į juos nereaguoju ir neatsakinėju. Būna, kad rašo „Šlykštu, kai užsidėjęs peruką vyras vaidina moterį“ ar kažkas panašaus, bet čia tiesiog žemas žmogaus mentalitetas ir ką tu tokiam žmogui daugiau gali pasakyti…

Šiaip komentarus skaitau dažniausiai tik tada, kai įkeliu vaizdo įrašą, tą pačią dieną. Kai publikuoju naują įrašą, to praeito komentarų nebeskaitau.

O gatvėje tai atpažįsta. Būna, paprašo nusifotografuoti. Kartais pasitaiko ir nelabai smagių situacijų, kai tave slapta filmuoja kokioje nors parduotuvėje ar klube.

Kaip manai, kokia auditorija labiausiai stebi tavo kuriamus filmukus? Ir ar pats stengiesi pataikyti į konkrečią žmonių grupę?

Manau, kad daugiausia jauni žmonės, paaugliai, kadangi jie labiausiai naudojasi „TikTok'u“. Į kažkokią konkrečią auditoriją netaikau – mano filmukai yra skirti tiek mažiems, tiek dideliems (šypsosi).

Asmeninio archyvo nuotr./Edvinas Malakauskas
Asmeninio archyvo nuotr./Edvinas Malakauskas

Ką veiki gyvenime be „TikTok'o“?

Šiuo metu studijuoju muzikinį teatrą. Jei tik pakviečia, pasifilmuoju įvairiuose projektuose, serialuose, filmuose, reklamose, muzikiniuose klipuose. Esu išleidęs dainą, kuri gimė iš mano vieno sukurto filmuko. Mano pomėgiai ir yra mano dabartinė veikla, kuria užsiimu – vaidyba, kūryba, muzika ir nuolatinis idėjų generavimas.

VIDEO: EdvuXha - Ko tu nori

Kokius planus ir tikslus tikiesi įgyvendinti ateityje?

Planuoju ir toliau filmuoti vaizdo įrašus. Galbūt net pabandyti kurti juos anglų kalba ir taikyti į platesnę auditoriją. Taip pat norėčiau dar išleisti repo dainų. Atidaryti naktinį klubą, bet čia – jau tolimesnėje ateityje. Šiaip turbūt didžiausia mano svajonė būtų nusifilmuoti siaubo filme (juokiasi).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką