Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Naujos Vilniaus muzikinės erdvės krikštynoms diriguos Saulius Prūsaitis

Dainininkas Saulius Prūsaitis su malonumu prisiėmė naujos Vilniaus muzikinės erdvės – „Vienuolio pub“ – krikštatėvio pareigas: spalio 3 d. čia žinomas dainininkas su grupe atliks naujų dainų programą, kurioje – ir būsimo albumo „Naktiniai paukščiai“ kūriniai. Gyvi koncertai šiame, šiol kelis šimtus žiūrovų talpinančiame klube nuo šiol bus rengiami kiekvieną šeštadienį.
Saulius Prūsaitis
Saulius Prūsaitis / Asmeninio albumo nuotr.

„Aš pažadu, kad tai bus geriausias vakarėlis mieste“, – apžiūrėjęs gyviems koncertams rengti tinkamą salę pasakė S. Prūsaitis. Ši muzikinė erdvė nauja sąlyginai: legendinio restorano „Dainava“ pastato rūsyje kurį laiką veikė „Šampano“ baras, o po to – klubas „Posh“.

Pats kuria scenografiją

S. Prūsaitis klubo šeimininkų jis paprašė jokiu būdu nekeisti salės interjero ir pažadėjo pats pasirūpinti vizualiniais sprendimais, kad koncertas būtų nepakartojamas.  

Kad vakarėlis bus iš tiesų ypatingas, suabejoti sunku:  Saulius turi puikų skonį ne tik muzikos srityje. Dirbdamas teatre (jis parašė muziką kultiniam Oskaro Koršunovo spektakliui „Išvarymas“ pagal Mariaus Ivaškevičiaus pjesę) ir televizijoje (Saulius teisėjauja muzikiniame talentų šou „X faktorius“) dainininkas įgijo įdomių patirčių, kurių padedamas kiekvieną savo koncertą paverčia išskirtiniu.

Jo dainos dar nespėjo pasenti: „Happyendles“ veiklą nutraukė 2012 m., tuomet atlikėjas ir pradėjo solinę karjerą. Debiutinis jo albumas „Naktiniai paukščiai“ dar tik įrašinėjamas, kai kurios dainos dar net neturi fizinio pavidalo, tačiau tai netrukdo Sauliui surinkti pilnų salių. Kai kuriuos ir lietuviškai, ir angliškai dainuojančio S.Prūsaičio kūrinius publika jau moka atmintinai – tai „Meile, tu“, „No More Drama“, „Būkim geriausiais draugais“, „Toni Braxton“. Šie ir kiti, dar visai negirdėti kūriniai, skambės „Vienuolio Pub“. Jokių koverių, jokių „tribute“ – Saulius išskirtinai atlieka tik savo kūrinius.

VIDEO kadras: Saulius Prusaitis: Bukime geriausiais draugais
VIDEO kadras: Saulius Prusaitis: Bukime geriausiais draugais

„Happyendless“ gali atsikurti?

Išimties nedaro net ir 2008 m. MTV apdovanojimuose  Geriausios Baltijos šalių grupės titulą pelniusios grupės  „Happyendless“  kūriniams – jų taip pat nedainuoja soliniuose koncertuose.

„Grupė oficialiai nėra nutraukusi veiklos, ji bet kada gali atsikurti. Taigi, neturiu jokios moralinės teisės atlikti „Happyendless“ kūrinius“, – savo pasirinkimą komentuoja jis.  

S. Prūsaičio muzikos stilių apibūdinti sunku: čia gali išgirsti ir amerikietiško kantri, ir devinto dešimtmečio laikų roko, ir pop muzikos elementų.

Koncerte „Vienuolio Pub“ Sauliui talkins puikūs muzikantai: Laimonas Jančas (gitara), Paulius Adomėnas (bosinė gitara), Kęstutis Pavalkis (klavišiniai) ir Sergej Makidon (mušamieji).

„Vienuolio Pub“ iš antro „Dainava“ iki šiol vadinamo pastato aukšto persikraustė vasaros pradžioje. Iki šiol „Vienuolio Pub“ pavadinimą geriausiai žinojo protų mūšių žaidėjai. Intelektualius žaidimus čia veda geriausi šios srities specialistai – Ina Rosenaitė,  Robertas Petrauskas, Vytaras Radzevičius. Čia taip pat vyksta sporto varžybų transliacijos: pastarąjį mėnesį krepšinio aistruoliai čia gausiai palaiko šalies rinktinę, stebėdami jos kovas dideliame ekrane ir 16-likoje televizorių.

VIDEO kadras: Šviesu ir spalvota: Saulius Prūsaitis pristatė programą „Far From City Lights“-179
VIDEO kadras: Šviesu ir spalvota: Saulius Prūsaitis pristatė programą „Far From City Lights“-179

„Nuo spalio 3 d. klube kas šeštadienį lauksime ir muzikos gerbėjų. Esame atviri įvairiems muzikos stiliams: mūsų scenoje ras vietą pop, roko, elektroninės muzikos, dainuojamosios poezijos, klasikinės ir alternatyviosios muzikos grupės ir atlikėjai.

Akustinės ar klasikinės muzikos koncertuose prie staliukų jaukiai įsitaisys 180 žiūrovų, trankesniuose tilps per 300 muzikos klausytojų“, – teigia klubo rinkodaros vadovė Nomeda Rimšaitė.

S. Prūsaičio „pakrikštytoje“ scenoje vėliau koncertuos gerbėjams nuoširdžią staigmeną pažadėjęs padovanoti aktorius Kostas Smoriginas, televizijos projektuose sėkmingai pasirodantis Edgaras Lubys, madingasis sostinės kolektyvas „Makchu Pikchu“, balsingoji džiazo ir popmuzikos deivė Giedrė Kilčiauskienė su grupe, Neda su ypatinga vintažinių dainų programa ir kiti atlikėjai bei grupės.

Pijaus Vyco nuotr./Grupė „Happyendless“
Pijaus Vyco nuotr./Grupė „Happyendless“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius