Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Oro uoste sulaužyta gitara nesugadino Andriaus Mamontovo viešnagės Kipre

Andriaus Mamontovo (44) jau seniai pristatinėti nebereikia. Jis aktyviai sukasi visuomeninėje veikloje ir jau daugiau nei 30 metų iš rankų nepaleidžia gitaros. Nors šią vasarą Andrius koncertais „bombarduoja“ Lietuvą, vieną išimtį jis vis tik padarė ir padovanojo savo koncertą Kipre gyvenantiems gerbėjams.
Andrius Mamontovas Kipre
Andrius Mamontovas Kipre / Asmeninio archyvo nuotr.

Birželio pabaigoje į šią salą, skalaujamą sūraus Viduržemio jūros vandens, Andrius leidosi ne tik vedamas noro gerbėjams surengti koncertą, bet ir atsipūsti prieš didžiulį, veik 20 koncertų vienijantį turą. Nepaisant oro uosto darbuotojų sulaužytos Andriaus gitaros, planas pavyko net su kaupu. Išskirtinai Žmonės.lt portalui – Andriaus Mamontovo įspūdžiai apie koncertą ir atostogas Kipre.

Sakoma, jog savame krašte ir sienos padeda. Ar yra skirtumas, kur koncertuoti – Lietuvoje ar užsienyje?

Anksčiau skirtumas buvo, o dabar – beveik ne. Išeivijoje žmonės nori daugiau senų dainų, o Lietuvoje galiu groti daugiau naujų. Kadangi man svarbesni žmonių panašumai, o ne skirtumai, tai juos labiausiai ir pastebiu. Tiesiog groju tiems, kas ateina pasiklausyti.

Visiems įprasta, kad emigrantų iš Lietuvos daugiausia galima sutikti Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Norvegijoje, galbūt dar Ispanijoje, tačiau Kipras kiek rečiau pasirenkama „geografinė darbo“ koordinatė. Kodėl panūdote ten surengti koncertą?

Man pačiam buvo kiek netikėta sulaukti kvietimo iš Kipro lietuvių. Prieš kelerius metus esu ten atostogavęs. Tada dar bendruomenė nebuvo tokia didelė ir niekada negalvojau, kad būsiu pakviestas ten koncertuoti.

Koks įspūdis iš koncerto šioje šalyje? Kokia publika?

Publika? „Pietietiški“ lietuviai. Surengėme akustinį koncertą nedideliame klube. Žmonės bendravo tarpusavyje ir dainavo kartu su manimi. Buvo karšta, todėl džiugino oro kondicionierius (šypsosi).

Koks Jūsų įspūdis apie pačią šalį ir joje gyvenančius žmones?

Kipras yra toks „laukinis“ Graikijos variantas. Žmonės draugiški, maistas skanus, klimatas – kaip ir kitų Viduržemio jūros šalių. Smagu pakeliauti po kalnus ir sustoti kokiame kaimelyje pavalgyti naminio maisto.

Kuomet kalbėjome praėjusį kartą Jūs minėjote, kad Kipre praleisite apie savaitę. Ar pavyko atsipūsti?

Taip. Suderinau ir koncertą, ir atostogas. Kadangi bendruomenė nedidelė ir honoraro mokėti nėra pajėgi, mes sutarėme, kad už koncertą man ir mano šeimai savaitės atostogos Kipre bus nemokamos. Natūriniai mainai pavyko (šypsosi).

Ką nuveikėte, pamatėte bei patyrėte per laisvą laiką?

Vieną dieną praleidau kalnuose (Kipro saloje stūkso Troodo kalnai), o visą kitą laiką – saulėje. Panašu, kad pradėjau rašyti dainas naujam albumui...

Kitais žodžiais tariant, atsirado naujų kūrybinių impulsų?

Kai atitrūksti nuo kasdienybės, visada atsiranda įvairių naujų minčių. Vien dėl to visi menininkai privalo nuolat keliauti. Tai – geriausias būdas gauti įkvėpimo...

Kas kelionėje labiausiai nustebino ar nudžiugino, galbūt šokiravo?

Atskridęs į Kiprą aptikau, kad oro uosto darbuotojai sulaužė mano gitarą. Visa kita buvo tik malonūs įspūdžiai.

Jau liepos 5-ąją dieną visi Andriaus Mamontovo gerbėjai galės jį išgirsti Šventojoje. Kitų koncertų datas rasite paspaudę čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius