15min be reklamos
2022 11 27, 12:53

Pakruojo dvare atidarytas Azijos žibintų festivalis: magiškas šou ir sušvitę drakonai

Šeštadienio vakarą Pakruojo dvaro padangė nušvito Azijos kraštų įkvėptu didžiųjų žibintų ir šviesos festivaliu „Drakonai, mitai ir legendos“. Tai – didžiausias tokio tipo šviesos festivalis Šiaurės Europoje, jau penktus metus stebinantis tūkstančius lankytojų milijonais šviesų, neregėtais gigantiško dydžio šviečiančiais šilko žibintais, pasakojančiais Rytų legendas ir nukeliančiais į Naujųjų metų šventimo ištakas.
Festivalis „Didieji Azijos žibintai. Drakonai, mitai ir legendos“
Festivalis „Didieji Azijos žibintai. Drakonai, mitai ir legendos“ / Ryčio Šeškaičio nuotr.

Pakruojo dvaro Baronas džiaugiasi atidarytu festivaliu ir galimybe suteikti taip reikiamos šviesos ir gėrio jausmo, „viešnagė mūsų festivaliuose kiekvieną sykį nustebina jau ir visko mačiusius. Būtent šis festivalis šią žiemą suteikia progą pasisemti visus metus lydėsiančios stebuklingos energijos iš neregėtų būtybių ir net paties ugnies valdovo drakono, pavidalą gavusio iš milžiniškų žibintų“. „Kiekvienas atvykęs jausis patekęs į tikrą įspūdžių puotą – su tradicijomis, pasakojimais ir sėkmę nešančiais simboliais“, – sako jis.

Išskirtiniu festivalio atidarymo akcentu tapo tradicinių Azijos sodo fejerverkų pasirodymai. Trumpi, bet efektingi ugnies suktukų, vėduoklių ir fontanų šou festivaliui suteikė dar daugiau šventinės energijos. Tokie pasirodymai lauks lankytojų kiekvieną festivalio darbo dieną po kelis kartus.

Ryčio Šeškaičio nuotr./Festivalis „Didieji Azijos žibintai. Drakonai, mitai ir legendos“
Ryčio Šeškaičio nuotr./Festivalis „Didieji Azijos žibintai. Drakonai, mitai ir legendos“

Lankytojų kiekvieną penktadienį ir savaitgaliais iki pat sausio 8 dienos lauks šventiškai išpuošta didžiulė dvaro teritorija su 50 skirtingų šilko skulptūrų kompozicijų, šviečiantis Kalėdų miestelis, šventinis šurmulys, tradicinių Azijos sodo fejerverkų pasirodymai, Kalėdinė mugė, karuselės, atrakcionai visai šeimai, Rytų virtuvės skoniai, susitikimai su Kalėdų seneliu ir unikalios dvaro pažinimo programos.

Pakruojo dvaras – ne tik didžiausias Lietuvoje dvaro kompleksas, tačiau ir viena iš 18 patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje, Lietuvos „Metų turizmo objektas 2018, 2019, 2021“, čia kasmet vyksta unikalūs gėlių ir šviesos festivaliai, yra atkuriamos XIX a. pr. – XX a. pr. dvaro gyvenimo patirtys bei akimirkos. Daugiau informacijos: www.pakruojo-dvaras.lt

Fotogalerija:

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką